Напередодні Першої світової війни національні та спортивно-фізкультурні організації «Сокіл», «Січ», «Пласт» активно діяли на
Боротьба західноукраїнських політичних партій на початку XX ст. за реформування виборчої системи Австро-Угорщини призвела до
Про кого з історичних діячів йдеться:
«Співзасновник Української національно-демократичної партії (УНДП), згодом її голова. Обирався послом до австрійського парламенту та галицького крайового сейму. У роки Першої світової війни очолював Головну українську раду, а згодом Загальну українську раду. Після проголошення ЗУНР став головою її першого уряду»
?
Однією з провідних галузей промисловості на західноукраїнських землях на початку ХХ ст. була
Головна українська рада в серпні 1914 р. закликала українців Галичини
Що стало наслідком подій, перебіг яких відображено на карті?
Перебіг яких подій Першої світової війни відображено на карті?
. Яка організація в роки Першої світової війни виступила з такою відозвою:
«…Перемога Австро-Угорської монархії буде нашою перемогою. І чим більша буде поразка Росії, тим швидше проб’є година визволення України… Нехай на руїнах царської імперії зійде сонце вільної України!..»?
Напередодні Першої світової війни Австро-Угорщина претендувала на володіння
Про яку операцію російських військ Південно-Західного фронту часів Першої світової війни йдеться в цитованому документі:
«У порівнянні з надіями, що покладалися на цей фронт навесні 1916 р., його наступ перевершив усі очікування. Він виконав поставлене завдання — врятувати Італію від розгрому... полегшив становище англійців і французів на фронті, змусив Румунію стати на наш бік і зіпсував усі плани й наміри австро-угорців і німців на цей рік»?
Що зумовило появу газетного повідомлення, уривок з якого наведено:
«У Київ очікується приїзд професора М. Грушевського, засланого в адміністративному порядку в Симбірськ, за межі Київського військового округу. Ужиті заходи зі звільнення греко-католицького митрополита Шептицького, а також із повернення з Далекого Сходу всіх українців-галичан. Відновлюється закрите адміністрацією українське товариство “Просвіта”…»?
У якому Універсалі Української Центральної Ради проголошувалося створення Української Народної Республіки?
. Хто з діячів, зображених на фото, очолював делегацію Української Центральної Ради до Петрограда?
До якого періоду Української революції належать цитовані документи?
«Після довгих… сумнівів Генеральний Секретаріат прийшов до тієї думки, щоб крайова влада стала фактичною, під нею повинна бути міцна підвалина, і такою підвалиною може бути тільки проголошення Української Народної Республіки…»
«Ми відчули, що нам, українській демократії, у спину хтось ніж готує… більшовики концентрують своє військо для розбиття УНР. …На ультиматум я дивлюсь як на потоптання наших прав…»
Укажіть документ, у якому Українська Центральна Рада вперше сформулювала широку програму соціально-економічних перетворень.
.«Народний секретаріат» — це
. Про яку інституцію В. Винниченко писав:
«…[його скликання] стало першим кроком відродження нації на шляху державності. Будучи одночасно сильним організуючим і агітаційним засобом, він став першим підготовчим етапом у творенні як ідеї Української держави, так і в частковому втіленні її в життя»?
Який документ В. Винниченко назвав «...не чим іншим, як цинічним і провокаційним порушенням угоди 16 липня й одвертим бажанням видерти з рук українства всі його революційні здобутки...»?
У якому році для скріплення державних документів використовували печатку, відбиток якої зображено на фото?
Збройна боротьба військ УНР за незалежність України завершилася
Найбільш успішна наступальна операція Української Галицької армії, проведена на завершальному етапі українсько-польської війни 1918-1919 рр., увійшла в історію під назвою
У якому році було укладено договір?
«Обидві договірні сторони згідно з принципом самовизначення народів визнають незалежність України і Білорусії, а також погоджуються і постановляють, що східний кордон Польщі, тобто кордон між Росією, Білорусією і Україною з одного боку, і Польщею – з іншого, становить лінія: по річці Західна Двіна від кордону Росії з Латвією… далі вздовж річки Збруч до впадання її в річку Дністер»
. Про політику якого уряду в галузі освіти йдеться в уривку з історичного джерела?
«Для звуження впливу старої професури та викладачів було реорганізовано управління вищою школою. До факультетських рад включалися представники студентства, кількість яких у радах дорівнювала кількості викладачів. Від автономії вузів нічого не залишилося. Університети взагалі були ліквідовані, а на їхній основі утворювалися галузеві навчальні заклади, зокрема інститути народної освіти»
На карті заштрихована територія
Падіння Української Центральної Ради (УЦР) спричинено
Які з наведених подій відбулися в період нової економічної політики?
. Державно-політичний статус УСРР у 1921–1922 роках визначався
Розвиткові сільського господарства України в період НЕПу було притаманне
Стосовно якого політичного курсу було прийнято цитовану нижче резолюцію?
«Розмови про переваги російської культури і висування положення про неминучість перемоги більш високої російської культури над культурами більш відсталих народів — українського, азербайджанського та ін. — є не що інше, як спроба закріпити панування великоросійської національності. Рішуче борючись проти пережитків російського шовінізму, партія мусить водночас боротися і проти українського шовінізму»
Які заходи здійснювалися партійно-державним керівництвом УСРР у галузі сільського господарства республіки впродовж 1921—1928 рр.?
У якому уривку з історичних джерел відображено одну з причин впровадження в Україні на початку 1920-х рр. політики коренізації?
За змістом агітаційного плаката можна встановити, що його створено в роки
Укажіть наслідки впровадження в Україні нової економічної політики (1921–1928 рр.).
Із якою метою ухвалено Постанову ВУЦВК і РНК УСРР, уривок з якої процитовано:
«…Щоб усунути нерівність культур, що створилися внаслідок вікового утиску, Робітничо-Селянський уряд, дотримуючись рівноправності мов усіх національностей, які є на території України, вживає низку практичних заходів, що мають забезпечити українській мові місце, відповідне числу та питомій вазі українського народу на території УСРР…»?
Яка зміна відбулася в сільському господарстві УСРР в умовах нової економічної політики?
З якою метою партійно-державне керівництво СРСР і УСРР на початку 1930-х рр. розповсюджувало зображені плакати?
Що стало наслідком форсованої індустріалізації, здійснюваної в Україні наприкінці 1920 — у 1930-х рр.
У якому уривку з історичних джерел відображено особливості життя українського суспільства в 1930-х рр.?
Укажіть рік, у якому був проголошений курс на суцільну колективізацію сільського господарства.
Укажіть характерні риси тоталітарного режиму в Українській РСР у 1930-х роках.
Політичний процес в СРСР, що започаткував широкомасштабні репресії в країні наприкінці 1920 — на початку 1930-х рр., увійшов в історію під назвою
Визначте заходи, що характеризують політику польського уряду щодо українських земель у 1927–1937 рр.
. Незалежність Карпатської України проголошено
«Осадництво» — це
На початку 1920-х рр. польський уряд поділив територію країни на дві господарські зони: Польщу «А» та Польщу «Б». Що стало одним із наслідків такого кроку для соціально-економічного розвитку західноукраїнських земель?
Політика якої країни щодо українських земель описана в уривку з історичного джерела: «Уряд запланував високі темпи «осадження» колоністів на Східних кресах: у 1921 році – 8 тис. осіб, у 1922 році – 20 тис. осіб…»?
Історик Я. Грицак у праці «Нариси історії України» зазначив:
«... Політика стосовно національних меншин стала пробним каменем для демократичного устрою тих держав, які виникли в Центральній та Східній Європі після Першої світової війни».
Яка країна, на думку автора та більшості істориків, у період 1920-х - 1930-х рр. стала «єдиною, яка більш-менш задовільно склала цей іспит на демократію...» стосовно українців?
За яким мирним договором було приєднано Закарпаття до Чехословаччини
Кого зображено на фото
Хто створив ОУН
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома