Палатна медична сестра при доглядi за пацiєнтом 24-х рокiв на третю добу пiсля операцiї на травному каналi виявила здуття живота, гикавку, невiдходження газiв. Визначити найбiльш iмовiрну потенцiйну проблему пацієнта?
До сiмейної медичної сестри звернувся пацiєнт 70-ти рокiв з неоперабельною формою раку легень, який запитав чи можна йому провести евтаназiю, оскiльки знає, що вiн безнадiйно хворий. Медична сестра вiдповiла, що в Українi евтаназiя:
Пiд час переливання кровi на кожнi 500 мл кровi донора медсестра вводила по 10 мл 10% розчину хлористого кальцiю. Яка потенцiйна проблема попереджалася?
До приймального вiддiлення машиною швидкої допомоги доставлено пацiєнта з шлунково-кишковою кровотечею. Три години тому було блювання у виглядi ”кавової гущi”. Суб’єктивно: почуває себе задовiльно, може рухатись самостiйно. Як транспортувати пацiєнта до вiддiлення стацiонару?
До медичної сестри звернувся пацієнт iз забоєм м’яких тканин. Який препарат з групи мiсцевих анестетикiв необхiдно використати для знеболення шляхом охолодження дiлянки цiєї травми?
До лiкаря звернувся хворий з різаною раною передньої поверхнi передплiччя, з якої витiкає темно-червона кров. Що повинна виконати медична сестра за призначенням лiкаря для тимчасової зупинки кровотечi?
У хворого гостра масивна крововтрата. Об’єктивно: свiдомiсть збережена, хворий блiдий, шкiра вкрита потом, пульс ниткоподiбний, АТ- 100/60 мм рт.ст., дихання поверхневе, з частотою 24/хв. Вкажiть ускладнення, яке виникло внаслiдок кровотечi?
Ви проводите догляд за хворим, якому проводиться лiкувальна iммобiлiзацiя нижньої кiнцiвки циркулярною гiпсовоюпов’язкою. Вранцi хворий висловлює скарги на сильнi болi у нозi. Пiд час огляду: пальцi загiпсованої кiнцiвки синюшнi, набряклi, їх чутливiсть знижена. Якими мають бути дiї медсестри?
При проведеннi проби на сумiснiсть на пластинцi змiшали краплю кровi донора та краплю сироватки хворого у спiввiдношеннi 1:10, через 5 хвилин на пластинцi з’явилася аглютинацiя. Про що свідчить наявнiсть аглютинацiї?
До травмпункту звернувся пацiєнт 25-ти рокiв, який отримав травму правої гомiлки. Якi абсолютнi клiнiчнi ознаки при об’єктивному обстеженнi будуть вказувати на перелом гомiлки?
До медичної сестри хiрургiчного кабiнету звернулась сусiдка зi скаргами на локальний бiль в дiлянцi шлунка. З часом бiль став iнтенсивним. Медична сестра, при проведеннi сестринського обстеження хворої, виявила додатковi скарги на нудоту, зниження апетиту та схуднення. Що порекомендує медична сестра пацiєнтцi?
Ви оглядаєте потерпiлого з вогнепальною раною правого стегна. Локально: в ранi видно осколки стегнової кiстки, рана кровоточить пульсуючим струменем. Вашi першочерговi дії?
Потерпiлий скаржиться на болi внизу живота i неможливiсть рухати ногами. При пальпацiї визначається болючiсть в проекцiї лобкового зрощення, осьове навантаження посилює бiль. Визначається позитивний симптом прилиплої п’яти. Як необхiдно виконати транспортну iммобiлiзацiю?
У хворої 48-ми рокiв скарги на болi у дiлянцi лiвої сiдницi, пiдвищена to до 38,5oC. Протягом 10-ти днiв проводились в/м iн’єкцiї. Об’єктивно: загальний стан задовiльний, у дiлянцi лiвої сiдницi визначається утворення розмiром 5х5 см, шкiра над ним гiперемiйована, болюча на дотик, в центрi визначається розм’якшення. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?
Хворому iз пароніхією лiвого вказiвного пальця призначене оперативне лiкування пiд анестезiєюза методом Оберста-Лукашевича. Який анестетик та в якiй кiлькостi повинна пiдготувати медсестра?
Студент, що вперше переступив порiг операцiйної, раптом вiдчув слабкiсть, запаморочення, ”дзвiн” у вухах. Знепритомнiв. Об’єктивно: шкiрнi покриви блiдi, вкритi холодним липким потом. Пульс - 60/хв., АТ- 90/60 мм рт.ст. Зiницi розширенi, жваво реагують на свiтло. Назвiть стан, який розвинувся?
Швидка допомога приїхала на мiсце ДТП. Чоловiк 30-ти рокiв скаржиться
на бiль, вiдсутнiсть рухiв в правiй нозi. При оглядi: у середнiй третинi гомiлки
набряк, деформацiя, патологiчна рухомiсть. Що застосувати для транспортної
iммобiлiзацiї?
У хiрургiчному вiддiленнi пацiєнту 50-ти рокiв з виразковою хворобою шлунку, ускладненою кровотечею, проведено гемотрансфузiю. Яке лабораторне обстеження необхiдно планувати на наступний день?
При ушкодженнi порожнистих органiв черевної порожнини вiдсутня печiнкова тупiсть, а при рентгенологічному дослiдженнi визначається ознака:
Медична сестра з лiкарем визначають групу кровi хворому за допомогою
цолiклонiв анти-А i анти-В. Оцiнювання результатiв: реакцiя аглютинації вiдбулася з цолiклоном анти-А, а з цолiклоном анти-В не вiдбулася. Яка у хворого група кровi?
В хiрургiчному вiддiленнi хворого 45-ти рокiв пiсля операцiї з приводу звуження стравоходу годують через фiстулу - гастростому. Для запобiгання подразненню навколо гастростоми медсестра шкiру обробляє:
Для трахеостомiї використовують спецiальний iнструмент:
Виберiть iнструмент, який вiдноситься до загального iнструментарiю?
У хворого на виразкову хворобу шлунка пiсля фiзичного напруження раптово з’явився ”кинджальний” бiль у верхнiх вiддiлах живота, напруження м’язiв передньої черевної стiнки, швидке погiршення загального стану, позитивний симптом Щоткiна-Блюмберга. Яке ускладнення виразкової хвороби шлунка найбiльш iмовiрне?
Пацiєнту з вiдкритим переломом стегна, ускладненим артеріальною кровотечею, наклали джгут, ввели знеболюючі препарати. Що буде наступним етапом у веденнi пацiєнта?
Утопленого чоловiка 48-ми рокiв доставили на берег через 6 хвилин пiсля
утоплення. Непритомний, пульс не визначається. Почали серцево-легеневу реанiмацiю: ШВЛ методом ”з роту в рот” i масаж серця. Яка з перерахованих ознак вказує на ефективнiсть реанiмацiйних заходiв?
Медсестру викликали в палату до пацiєнтки, у якої почалася кровотеча з варикозної виразки у дiлянцi нижньої третини лiвої гомiлки. Пацiєнтка налякана, скаржиться на слабкiсть. Вкажiть незалежнi втручання медичної сестри?
У пацiєнта 40-ка рокiв, що хворiє на виразкову хворобу шлунка, стан рiзко
погiршився: з’явились нудота, блювання ”кавовою гущею”, наростаюча слабкiсть. За призначенням лiкаря медсестра введе:
У хворого перелом ключицi без змiщення вiдламкiв. Якою пов’язкою краще виконати іммобілізацію перед вiдправкою до травмпункту?
Пацiєнтка 39-ти рокiв скаржиться на гострий ”кинжальний бiль” в животi, який посилюється пiд час руху, сухiсть у ротi, нудоту, слабкiсть. В анамнезi - виразкова хвороба шлунка. Об’єктивно: шкiра блiда, вкрита холодним потом,
язик сухий обкладений. Живiт дошкоподiбний, болючий в епiгастральнiй дiлянцi. Симптом Щоткiна-Блюмберга позитивний. Яка проблема є пріоритетною у даному випадку?
До приймального вiддiлення швидка допомога привезла непритомного постраждалого. Об’єктивно: кровотеча з вух та носа, на потиличнiй дiлянцi голови - забiйна рана 4х3 см. До якого вiддiлення слiд направити пацiєнта?
При проведеннi непрямого масажу серця i ШВЛ у новонародженого в пологовiй залi спiввiдношення компресiй грудної клiтки до частоти ШВЛ складає:
В приймальне вiддiлення районної лiкарнi поступив хворий зi скаргами на
тупий постiйний бiль оперiзувального характеру, нудоту, блювання. Якi залежнi дiї медичної сестри для уточнення дiагнозу?
В хiрургiчне вiддiлення поступив пацiєнт 56-ти рокiв з масивною крововтратою. Стан важкий. Група кровi ще невiдома. Назвiть препарат, з якого слiд почати поповнювати крововтрату?
Ви працюєте медичною сестрою здоровпункту. До Вас звернулась пацієнтка 53-х рокiв з скаргами на нудоту, блювання з домiшками жовчi, гiркоту в ротi. Пiд час обстеження: позитивнi симптоми Грекова-Ортнера, Мерфi. Виявленi симптоми дозволяють запiдозрити у пацiєнта:
До медсестри звернулась пацієнтка 43-х рокiв, з скаргами на неприємнi вiдчуття в дiлянцi вiдхiдника, свербiж, пiдвищену вологiсть. Пiд час дефекацiї при натужуваннi вiдмiчає появу ”шишок” iз прямої кишки. Данi скарги дозволяють запiдозрити:
При наданнi невiдкладної допомоги у разi травматичного шоку пацiєнту необхiдно ввести наркотичний анальгетик. Який з препаратiв не рекомендується для введення внаслiдок пригнiчення дихання?
У хiрургiчному вiддiленнi лiкується пацiєнт з приводу виразкової хвороби 12-палої кишки. Ввечерi вiн поскаржився на слабкiсть, нудоту. При оглядi блiдий, вкритий холодним потом. Пульс частий, слабкого наповнення i напруження, АТ- 80/60 мм рт.ст. Вкажiть дiї медичної сестри?
Прибувши на мiсце аварiї, у потерпiлого дiагностували множинний перелом ребер. Потерпiлому надана перша медична допомога та вирiшено транспортувати його в лiкувальний заклад. В якому положеннi слiд здiйснювати транспортування пацiєнта?
Пацiєнт о 13:00 отримав травму при падiннi iз мотоцикла. Турбували головний бiль, нудота та блювання. О 18:00 втратив свiдомiсть. При оглядi хворий без свiдомостi. Ps- 54/хв. Вираженi симптоми Кернiга та ригiднiсть потиличних м’язiв. На основi яких даних медсестра зробить висновок про виникнення у пацiєнта стиснення головного мозку?
Хворого 40-ка рокiв турбує бiль у правiй здухвиннiй дiлянцi, нудота, блювання, tо -37,8oC. Вiдзначаються позитивнi симптоми Ровзiнга, Сітковського, Воскресенського. Який найбiльш імовірний дiагноз?
У непритомного пацiєнта починається блювання. Медична сестра повернула голову пацiєнта на бiк, пiд кутик рота поставила ниркоподiбний лоток. Для запобiгання якого ускладнення виконала такi дiї медсестра?
У хворого 30-ти рокiв раптово виник гострий бiль у поперековiй дiлянцi з правого боку, який iррадiює у внутрiшню поверхню стегна, бiль при сечовипусканнi. Для якого стану характернi данi ознаки?
У тракториста пiсля обприскування сiльськогосподарських угідь фосфорорганiчними пестицидами з’явилися слинотеча, блювання. Об’єктивно: мiоз, блiдiсть шкiри, АТ- 80/50 мм рт.ст. Який препарат слiд застосувати при наданнi медичної допомоги?
Пацiєнтка доставлена в приймальне вiддiлення зi скаргами на слинотечу, нудоту, блювання, бiль у животi, сльозоточивiсть, порушення зору. Цi явища виникли пiсля знищування мух i комарiв. Яке отруєння запiдозрить медична сестра у пацiєнта?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома