Вагітність 36 тижнів. АТ- 160/110 мм рт.ст., протеінурія - 0,5 г/добу. Розвинувся напад судом. Ваші першочергові дії:
Надати долікарську допомогу з приводу кровотечі у зв’язку з раком шийки матки:
Під час зовнішнього акушерського обстеження виявлено: положення плода повздовжнє, І позиція, передній вид, головне передлежання. Визначіть місце найкращого вислуховування серцебиття плода:
До фельдшера ФАПу прийшла вагітна стати на диспансерний облік. Вагітність 10 тижнів. Яку медичну документацію повинен оформити фельдшер:
До акушерки здоровпункту звернулась вагітна 26 тижнів, з набряками стоп, гомілок, AT- 160/100 мм рт.ст., протеїнурія - 0,5 г/добу. Ваші дії:
Фельдшер швидкої допомоги викликали до вагітної. Вагітність 40 тиж. Скарги на переймоподібні болі внизу живота по 20 с через 5-6 хв. Поставити діагноз, ваш дії:
Фельдшера швидкої допомоги викликали до породіллі на 5 добу післяпологового періоду у якої підвищилась температура тіла до 38oC. З’явились: біль в низу живота, лохії мутні, з неприємним запахом. Ваші дії:
Фельдшера швидкої допомоги викликали до роділлі, яка скаржиться на сильні болючі перейми. При огляді неспокійна, контракційне кільце високо і косо розміщене, матка у формі “піщаного годинника”, зовнішні статеві органи набряклі. Яке ускладнення слід запідозрити?
Фельдшер швидкої допомоги транспортує вагітну на розродження з ніжним передлежанням плода. Який типовий метод розрішення пологів при даному передлежанні плода?
Фельдшера швидкої допомоги викликали до жінки, у якої з’явився різкий біль внизу живота після різкого повороту. В анамнезі: кіста яєчника. Симптом подразнення очеревини позитивний. Тактика фельдшера:
Фельдшера швидкої допомоги викликали до роділлі: І період пологів, передбачувальна маса плода - 4500 г. На висоті болючих перейм виник різкий біль, пологова діяльність припинилась. Роділля бліда. Якій патології відповідає дана клінічна картина?
При обстеженні вагітної 38 тижнів, фельдшером швидкої допомоги виявлено невідповідність дна матки терміну вагітності; 2 пункти ясного вислуховування серцебиття плоду. Для якої вагітності це характерно?
До фельдшера ФАПу звернулася жінка з донькою 14 років, що скаржилась на ниючі болі внизу живота, а також обільні болючі і нерегулярні менструації. При пальпації живота зліва від матки виявлено щільно- еластичний рухомий, неболючий утвір з чіткими контурами близько 15 см. Як фельдшер має вирішити проблему пацієнтки?
До фельдшера здоровпункту промислового підприємства звернулась робітниця із скаргами на часті і болючі менструації. Що потрібно відповісти жінці на питання про тривалість нормального менструального циклу?
При обстеженні вагітної на ФАПі, фельдшер прийомами Леопольда встановив, що спина плода повернута до правого боку матки трохи допереду, мілкі частини розміщені ліворуч, голова плода знаходиться над входом до малого таза. Яке розміщення плода в матці?
До першовагітної, в терміні вагітності 38 тижнів, був викликаний фельдшер ФАПу. При обстеженні жінки він виявив:перейми через 10 хвилин по 30-35 секунд, що розпочалися 3 години тому. Положення плода поздовжнє, голівка плода притиснута до входу у малий таз. Навколоплідні води не виливались. У якому періоді пологів перебуває роділля?
До фельдшера здоровпункту промислового підприємства звернулась робітниця 36 років із скаргами на загальну слабкість, біль і відчуття розпирання у правій статевій губі. Об’єктивно: температури - 37,5oС; зовнішні статеві органи гіперемовані, права велика статева губа набрякла,гіперемована, болюча. Із приводу якого захворювання необхідно скерувати пацієнтку у гінекологічне відділення?
Фельдшер швидкої допомоги приймає пологи у жінки 25 р.у медичному транспорті. У третьому періоді пологів, через 15 хвилин після народження дитини почалась незначна кровотеча. Ознаки відокремлення плаценти позитивні. Крововтрата - 200 мл. Що із переліченого потрібно зробити в першу чергу?
До фельдшера ФАПу за порадою звернулася жінка, у доньки якої, 12 років, виявлено атрезію дівочої перетинки, гематокольпос. Який метод лікування найдоцільніший у даному випадку?
При зовнішньому акушерському обстеженні вагітної в терміні 38 тижнів фельдшер ФАПу визначив над входом в малий таз округлу, помірної щільності балотуючу частину плода. Спинка плода зліва. Яка це позиція та передлежання плода?
До фельдшера ФАПу звернулася першовагітна в терміні вагітності 38 тижнів, у якої 2 години тому почалися перейми, через 10 хвилин по 20-25 секунд. Положення плода повздовжне, сідниці плода притиснуті до входу у малий таз. Навколоплодові води не виливались. У якому періоді пологів перебуває роділля?
Жінка звернулась до фельдшера ФАПу з проблемою безпліддя. Цікавиться, який метод обстеження застосовується для діагностики прохідності маткових труб?
На ФАП прийшла вагітна на черговий прийом. Фельдшер провів обстеження прийомами Леопольда та виміряв висоту стояння дна матки, яка дорівнювала 34 см. Що можна визначити по висоті стояння дна матки?
До фельдшера здоровпункту звернулася жінка зі скаргами на різкий біль внизу живота зліва, затримку менструації, запаморочення, нудоту, блювання. При огляді шкіра бліда АТ- 90/60 мм рт.ст. Пульс частий слабого наповнення. Тактика фельдшера:
На здоровпункт звернулась жінка 35 років зі скаргами на ниючий біль внизу живота, затримку менструації на 2 місяці. Перша вагітність закінчилась самовільним викиднем. Подальша тактика:
У пацієнтки, під час чергового профогляду на ФАП, виявлений поліп цервікального каналу. Яке найбільш доцільне лікування у даному випадку?
Хвора, 26 років, доставлена МШД зі скаргами на різкі болі внизу живота, підвищення температури. З гінекологічних захворювань відмічає хронічний сальпінгоофорит протягом 6 років, з приводу якого неодноразово лікувалася в стаціонарі. Захворіла кілька днів тому після переохолодження. При обстеженні: пульс - 88/хв., to - 37,6oС. Живіт бере участь в акті дихання. При гінекологічному дослідженні: тіло матки нормальних розмірів, обмежено рухливе, відмічається болючість при зміщенні. Праві придатки не визначаються, зліва придатки різко болючі, збільшені. Попередній діагноз:
Хвора 38 років, в анамнезі 2 пологів і 3 аборти. Контрацепція: ВМЗ на протязі 5 років. Після закінчення менструації з'явилися болі внизу живота і виділення гнійного характеру зі статевих шляхів. Загальний стан задовільний. Температура - 37,7oС. При гінекологічному обстеженні у дзеркалах з цервікального каналу візуалізуються контрольні нитки ВМЗ і гнійні виділення. При дворучному дослідженні - шийка матки без особливостей, матка збільшена, рухома, болюча, виділення гнійні. Яке ускладнення виникло?
Пацієнтка, 49 років, звернулася зі скаргами на кров’янисті виділення зі статевих шляхів після статевих зносин. В анамнезі вагітностей - 4: пологів - 2, абортів - 2. Другі пологи ускладнилися розривами шийки матки. Останній раз була у гінеколога 6 років тому. Гінекологічний статус - вульва розвинена правильно. В дзеркалах: стінки піхви чисті. Шийка у вигляді “кольорової капусти”, кровоточить при дотику. При дворучному дослідженні тіло матки і придатки без особливостей, інфільтратів і пухлинних утворень у малому тазі немає. Оцініть ситуацію:
Пацієнтка, 45 років звернулася на ФАП. Скарги на кров’янисті виділення з піхви, протягом 3-х тижнів, що виникли після 1,5 місячної затримки менструації. Турбують приливи жару. Менструації з 12 років, встановились через 1 рік, по 4 дні, через 28 днів, помірні, безболісні. Протягом останніх 8 місяців спостерігались затримки менструацій, після чого з’явились рясні і тривалі менструації. При гінекологічному дослідженні змін не виявлено. Оцініть ситуацію:
Пацієнтка, 15 років. Менархе в 13 років. Статеві контакти заперечує. Менструації у дівчинки нерегулярні, з затримками. Чергова кровотеча більш рясна, триває 16 днів, настала після 3-х тижневої затримки. При огляді дівчинка бліда, Нb- 70 г/л. З піхви рясні кров'янисті виділення з дрібними згустками. При ректальному дослідженні визначається маленька матка, безболісна, рухома. Придатки не пальпуються. Визначте тип кровотечі:
У пологовий будинок бригадою швидкої допомоги доставлена жінка без свідомості після трьох нападів судом при вагітності 32 тижні. Стан тяжкий, АТ- 180/120 мм рт.ст., анурія. Серцебиття плоду - глухе, 142/хв. Шийка матки відхилена дозаду, щільна, канал шийки матки закритий, води не виливалися. Тактика ведення вагітної:
До фельдшера ФАПу звернулась жінка 35 років. В анамнезі; цукровий діабет, пологи 6 місяців назад. Менструації регулярні. Найбільш доцільний метод контрацепції:
До Вас звернулась вагітна А., 36 тиж. Зі скаргами на кровянисті виділення на фоні повного благополуччя. Що не має права проводити фельдшер ФАПу при підозрі на передлежання плаценти?
При профобстеженні на ФАПі у жінки 40 років була виявлена безсимптомна фіброміома матки розміром 7-8 тижнів вагітності. Яка тактика ведення пацієнтки?
Фельдшер ШМД прибув на виклик до жінки 28 років, яка скаржиться на біль унизу живота, підвищення температури тіла, кров'янисті виділення з піхви. П’ять днів тому народила дитину. На третю добу виписана із пологового будинку в задовільному стані. Яку допомогу повинен надати фельдшер?
Яка передбачувана маса плода, якщо при вимірюванні ОЖ- 90 см і ВСДМ- 30 см?
У жіночу консультацію звернулася вагітна 20 років для взяття на облік. Який таз у жінки, якщо при вимірюванні зовнішніх розмірів тазу отримали дані: 26-28-31-20?
При розкритті шийки матки на 4 см у роділлі відійшли води. Як називають таке відходження навколоплідних вод?
В післяпологовому періоді у породіллі виявлено кровотечу зі статевих шляхів. Крововтрата під час пологів склала 450 мл. Розривів м’яких тканей родового каналу немає, послід цілий. Матка періодично скорочується і розслабляється. Кров, що витікає з матки, утворює згортки. Вкажіть найбільш вірогідну патологію, що зумовлює таку картину:
На черговий прийом у жіночу консультацію прийшла першовагітна. Із анамнезу: перші рухи плода відчула 4 тижні тому. Дно матки на рівні пупка. Вкажіть термін вагітності:
Вкажіть найкраще місце вислуховування серцебиття плода. Якщо під час зовнішнього акушерського дослідження вагітної виявлено: положення плода повздовжнє, І позиція, передній вид, головне передлежання:
В приймальне відділення пологового будинку надійшла жінка з доношеною вагітністю. Вкажіть ознаки початку пологів:
У пацієнтки при обстеженні в жіночій консультації виявлено дисплазію шийки матки. До яких процесів відноситься дана патологія:
Вкажіть ймовірний діагноз пацієнтки 27 р., що скаржиться на біль, свербіж зовнішних статевих органів, печію, серозно-гнійні виділення. При огляді: набряк зовнішніх статевих органів, гіперемія слизової оболонки:
Який метод обстеження застосовується для діагностики прохідності маткових труб?
Назвіть ранній симптом раку шийки матки:
Який засіб контрацепції є одночасно і профілактичним засобом щодо зараження венеричними хворобами, СНІДом:
У перед пологовій палаті знаходиться першороділля 22 роки з нормальною пологовою діяльністю. Стан роділлі і плода задовільний. Положення плода поздовжнє. Передлежить голівка, притиснута до входу в малий таз. Спинка розташована до лівого боку матки. Вкажіть найкраще місце вислуховування серцебиття плода:
Роділля 20 років, пологи термінові, перший період. При зовнішньому дослідженні над входом в малий таз визначається велика, м’яка, округлої форми, не здатна до балотування частина плода. Назвіть передлежання плода:
Роділля 24 роки. Перший період пологів. Після 8 годин нормальної пологової діяльності, перейми стали недостатньо сильними і тривалими, проміжок часу між ними збільшився. Яка патологія пологової діяльності?
У хворої 68 років з діагнозом рак шийки матки скражиться на значну кровотечу зі статевих шляхів. При огляді в дзеркалах виявлено: шийка матки збільшена, деформована, на її піхвовій частині визначається кратероподібна виразка, що кровоточить. Що необхідно зробити в першу чергу при наданні долікарської допомоги?
Роділля у ІІ періоді пологів з вузьким тазом. Положення плода повздовжнє, голова притиснута до входу в таз. Серцебиття плода приглушене - 180/хв.. Перейми стали частими і болючими. Контракційне кільце на рівні пупка, розташоване косо. Нижній сегмент матки стоншений, болючий пр. пальпації. Яке ускладнення виникло у пологах?
Вагітна 27 років, прийшла на черговий огляд до ж/к. При зовнішньому акушерському обстеженні була проведена пальпація живота за допомогою прийомів Леопольда. Що було визначено другим прийомом?
У породіллі 28 років на 4 добу після пологів температура тіла підвищилась до 38°С, відмічалось порушення загального стану, лохії придбали гнійно-кров’янистий характер з неприємним запахом. При бімануальному дослідженні матка м’яка, болюча, збільшена. Якому післяпологовому захворюванню відповідає ця клінічна картина?
У пологовий будинок поступила вагітна 40 тижнів. Під час зовнішнього акушерського обстеження виявлено: над входом у малий таз м’яку, небалотуючу частину. Серцебиття плоду вислуховується праворуч вище від пупка. Визначте позицію та передлежання плода:
Хвора скаржиться на затримку місячних на протязі 7 тижнів, переймоподібний інтенсивний біль унизу живота, значну кровотечу. При вагінальному дослідженні канал шийки матки розкритий, в ньому визначається плідне яйце, нижній полюс якого виходить у піхву. Який діагноз найбільш імовірний?
У пацієнтки на профогляді виявлено збільшення матки до 11 тижнів вагітності. В анамнезі: менструації регулярні, але тривалі до13 днів протягом року. Вкажіть необхідне додаткове обстеження:
Пацієнтка 28 років скаржиться на слизово-гнійні виділення з піхви, свербіж зовнішніх статевих органів, біль під час сечовипускання. Вкажіть додатковий метод дослідження необхідний для встановлення діагнозу:
Хвора, 23 роки, звернулась на прийом в ж/к зі скаргами на виділення з піхви з неприємним запахом, свербіння в ділянці зовнішніх статевих органів. При гінекологічному огляді: слизова оболонка піхви гіперемійована, при дотику кровоточить, білі зелені, піністі, значні. Який найбільш вірогідний діагноз?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома