При зовнішньому акушерському обстеженні вагітної в терміні 36 тижнів встановлено: над входом в малий таз визначається округла, помірної щільності балотуюча частина плода. Спинка плода зліва. Якому визначенню за акушерською термінологією відповідають отримані дані акушерського дослідження?
Після завершення фізіологічних пологів породілля знаходиться в пологовій залі під наглядом медичної сестри. Яка тривалість раннього післяпологового періоду?
Роділля знаходиться в пологовій залі. Завершився І період пологів. Які ознаки вказують на його завершення?
Породілля виписана з пологового будинку. Протягом якого терміну медсестра повинна зробити патронаж?
Медична сестра визначає достовірні ознаки вагітності. Який метод обстеження вона повинна застосувати?
Вагітна М., 31 року, під час зовнішнього обстеження проведено вимірювання ОЖ, що дорівнює 90 см і ВСДМ - 30 см. Яка передбачувана маса плода?
Роділля Н., 26 років, поступила у акушерський стаціонар із нормальною пологовою діяльністю і через три години народила живу доношену дівчинку масою - 3200 г. Затискач, накладений на материнський відрізок пуповини біля статевої щілини, опустився на 10-12 см. Яка ознака відшарування плаценти є позитивною в цьому випадку?
У вагітної А., 25 років, серцебиття плода - 130 уд/хв., вислуховується ліворуч нижче пупка і ближче до середньої лінії живота. Визначити позицію, вид позиції та передлежання плода:
Вагітна Л., 29 років, у терміні вагітності 32 тижні, звернулась до лікаря ж/к зі скаргами на швидку втомлюваність, спрагу. Вага жінки за тиждень збільшилась на 650 грамів. Вкажіть допустиму прибавку ваги за тиждень:
У пiсляпологовому вiддiленнi медична сестра здiйснює I етап сестринського процесу.Що iз нижчеперелiченого належить до суб’єктивного обстеження пацiєнтки?
Вагітна 25 років звернулася в жіночу консультацію для взяття на облік. При вимірюванні зовнішних розмірів тазу отримали дані: 26-28-31-20. Який таз у жінки?
Вагітна 20 років. При зовнішньому акушерському обстеженні визначено, що спинка плода розташована праворуч. Вкажіть позицію плоду:
У вагітної до початку пологової діяльності відійшли навколоплідні води. Про яке відходження вод їде мова?
Вагітна, у терміні 7 тижнів, скарги на блювання 4-6 разів на добу, нудоту, відразу до їжі. Вкажіть пріоритетну проблему у даної пацієнтки:
Пацієнтка 20 років звернулася в жіночу консультацію зі скаргами на затримку менструації протягом 2-х місяців, зміни апетиту, нудоту. Лікарем установлена вагітність 7-8 тижнів. Назвати документ, який оформляється при взятті на облік по вагітності:
У пологовий будинок госпіталізовано роділлю, яка народжує вперше у терміні вагітності 38-39 тижнів із кровотечею зі статевих шляхів. При піхвовому дослідженні: шийка матки згладжена, відкрита на один поперечний палець, внутрішнє вічко повністю закрите губчастою тканиною. Яка патологія спостерігається у роділлі?
Першороділля 20 років на третій день після термінових пологів скаржиться на підвищення температури до 39°С, озноб, біль унизу живота, гнійно-кров’янисті виділення зі статевих шляхів. Яке ускладнення виникло у породіллі?
Під час огляду вагітної медична сестра виміряла зовнішні розміри тазу, вони дорівнюють 25-29-30-20. Який висновок відносно тазу зробила медична сестра?
До пологового будинку госпіталізовано жінку у терміні вагітності 37-38 тижнів. ВСДМ - 40 см. Над входом в малий таз визначається велика частина, що балотує, та багато дрібних частин. Вислуховується чітке серцебиття плода зліва нижче пупка - 136/хв., та праворуч вище пупка - 140/хв. Про що йде мова?
У роділлі відійшли навколоплідні води при розкритті шийки матки на 4 см. Як називають таке відходження навколоплідних вод?
Роділля К., 26 р. Пологи ІІ. ІІІ період. Ознак відокремлення посліду немає. Яка тривалість послідового періоду?
Медична сестра проводить вимірювання зовнішніх розмірів тазу. Що характерно для загальнорівномірнозвуженого тазу?
Патронажна медична сестра при обстеженні вагітної встановила, що спинка плода розташована з лівого боку матки, над входом в малий таз пальпується щільна, “балотуюча”, крупна частина плода. Визначте положення, позицію та передлежання плода:
Під час вимірювання тазу при взятті вагітної на облік медсестрою встановлені наступні розміри: 24-26-28-18 см. Назвіть форму тазу вагітної:
У породіллі в післяпологовому періоді медична сестра виявила кровотечу зі статевих шляхів. Крововтрата під час пологів склала 450 мл. Розривів м’яких тканин родового каналу немає, послід цілий. Матка періодично скорочується і розслабляється. Кров, що витікає з матки, утворює згортки. Яка найбільш вірогідна патологія, що зумовлює таку картину?
Першовагітна прийшла на черговий прийом у жіночу консультацію. Із анамнезу - перші рухи плода відчула 4 тижні тому. Дно матки на рівні пупка. Визначте термін вагітності:
Роділля М., 26 років, І період пологів. Як часто медична сестра визначає параметри пульсу і артеріального тиску у роділлі?
У пацієнтки діагностували набряки вагітної. Складаючи план сестринського догляду Ви оберете:
На стаціонарному лікуванні знаходиться пацієнтка Г. 35 років, з приводу загрози переривання вагітності у терміні 10 тижнів. В ході планування медсестринського догляду, медична сестра повинна звернути увагу на:
Породіллі проведений курс лікування з приводу післяпологового маститу. При оцінці результатів медсестринських втручань Ви у першу чергу звернули увагу на:
При взятті мазка на визначення ступеню чистоти піхвового вмісту виявлено: паличок Додерлейна мало, багато лейкоцитів, переважно кокова флора, реакція вмісту піхви слаболужна. Це характерно для:
Медсестра обстежує вагітну жінку в терміні вагітності 36 тижнів. При огляді медсестра звернула увагу, що живіт овоїдної форми, витягнутий в поперечному напрямку. Серцебиття плода - 140 уд/хв., тони ясні, діяльність ритмічна і вислуховується на рівні пупка праворуч. За допомогою яких прийомів Леопольда-Левицького медсестра може
визначити положення та позицію плода?
Ви медсестра жіночої консультації, у обов’язки якої входить патронаж породіль. Скільки часу триває післяпологовий період?
Роділля 26 років доставлена у пологове відділення з переймами, які почалися 12 годин тому. Перейми слабкі, короткотривалі, повторюються через 12-15 хв. Серцебиття плода - 140 уд/хв., ритмічне. При піхвовому обстеженні: шийка згладжена, розкриття 4 см, плодовий міхур цілий, голівка плода притиснута до входу в малий таз. Про яке ускладнення пологів йде мова?
Ви працюєте у приймальному відділенні пологового будинку. Поступає жінка з
доношеною вагітністю. Що свідчить про початок пологів?
Ви працюєте медичною сестрою в жіночій консультації. Які ознаки відносяться до ймовірних ознак вагітності?
У роділлі ІІІ період пологів. Через 10 хвилин дно матки відхилилося у бік правого підребір’я. Вкажіть ознаку відділення плаценти:
У першовагітної жінки 24 років терміном 38-39 тижнів, з’явився переймоподібний біль внизу живота і попереку по 15-20 секунд через 1-2 години. Як оцінити такі симптоми?
Медична сестра при огляді вагітної жінки визначає розташування плода у порожнині матки. Для цього вона застосовує:
Породілля, 23 роки, знаходиться у післяпологовому відділенні. Дно матки перебуває на рівні пупка, лохії кров’янисті. Якій добі післяпологового періоду відповідають ці симптоми?
У жіночу консультацію звернулась жінка зі скаргами на нагрубання молочних залоз, блювоту вранці, затримку місячних на 2 місяці. Який метод обстеження необхідно застосувати для підтвердження вагітності?
Медична сестра амбулаторії сімейної медицини проводить патронаж вагітної у терміні 32 тижні. Вагітна поскаржилась на головний біль, миготіння перед очима. Медична сестра визначила: АТ- 180/110 мм рт.ст., набряки на нижніх кінцівках, передній черевній стінці, обличчі. Для якої патології характерна дана симптоматика?
При обстеженні у жіночий консультації у пацієнткі виявлено дисплазію шийки матки. До яких процесів відноситься дана патологія:
Жінка 24 років звернулася в жіночу консультацію зі скаргами на відсутність менструації. 5 місяців тому у неї відбулися пологи, дитина на грудному вигодовуванні. При вагінальному обстеженні: матка звичайних розмірів, щільна. Про який стан свідчить дана клінічна картина?
У пацієнтки 43 років при вагінальному дослідженні виявлено що матка збільшена до 8-9 тижнів вагітності, щільна, безболісна. Порушень менструального циклу не має. Про який патологічний стан з боку статевих органів можна подумати?
У жінки регулярний 28-денний менструальний цикл. На який день менструального циклу відбувається овуляція?
Пацієнтка 22 років скаржиться на відсутність менструацій впродовж 7 місяців. Тест на вагітність негативний. Про яке порушення менструального циклу слід думати?
Жінка звернулась до патронажної медсестри з питанням про терміни проходження онкопрофогляду. Частота відвідування складає:
Жінка 25 років звернулась до жіночої консультації зі скаргами на надмірні гнійні
виділення зі статевих шляхів із неприємним запахом, біль та печію у піхві, що з’явились 3 дні тому. Визначте діагностичну мету бактеріологічного дослідження:
Пацієнтка А., 26 років, звернулася до жіночої консультації зі скаргами на безпліддя протягом останніх трьох років. Статеве життя без контрацепції. З чого потрібно почати обстеження подружньої пари для уточнення причини безпліддя?
Пацієнтка К., 23 років, за рекомендацією лікаря вимірювала базальну температуру протягом трьох менструальних циклів. Огляд результатів виявив двофазну криву. Про що це свідчить?
У пацієнтки О., 45 років, з неповним випадінням матки запланована піхвова операція. У чому полягає особливість передопераційної підготовки до цієї операції:
У гінекологічне відділення доставлена жінка 38 років із сильною матковою кровотечею. Шкіра і слизові оболонкі бліді, холодний піт на обличчі, АТ- 90/60 мм рт.ст., пульс - 100 уд/хв. Який набір інструментів повинна приготувати медсестра для надання невідкладної допомоги?
Пацієнтка В., 22 років, госпіталізована в гінекологічне відділення з підозрою на порушену позаматкову вагітність. Вкажіть, яке з перелічених сестринських втручань є незалежним:
У пацієнтки 43-х років під час огляду шийки матки у дзеркалах виявлено яскраво-червону пляму на передній губі, яка кровоточить при дотику. Який додатковий метод діагностики найдоцільніше застосувати у даному випадку?
Жінка 32 років, заміжня. Має двох дітей. В анамнезі варикозне розширення вен нижніх кінцівок. Який метод контрацепції їй можна порадити?
Хвора 25 років. Скаржиться на біль, свербіння, печію, серозно-гнійні виділення. При огляді: набряк зовнішніх статевих органів , гіперемія слизової оболонки. Як оцінити цю проблему?
Пацієнтка поступила до приймального відділення зі скаргами на різкий біль у правій здухвинній ділянці, загальну слабкість, затримку менструації на 5 тижнів. Об’єктивно: шкіра та видимі слизові оболонки блідо-рожевого кольору, холодний піт, АТ- 90/60 мм рт.ст., Рs- 100 уд/хв. Черговим лікарем встановлено діагноз: “Порушена позаматкова вагітність”. Для якого додаткового обстеження має підготувати інструменти медична сестра?
Жінка звернулась в жіночу консультацію з проблемою безпліддя. Який метод обстеження застосовується для діагностики прохідності маткових труб?
Медична сестра за призначенням лікаря проводить пацiєнтцi вагiнальну ванночку. До якого етапу сестринського процесу належить дана процедура?
Жінка госпіталізована у гінекологічне відділення з хронiчним двобiчним аднекситом. Яка потенцiйна проблема може виникнути у пацiєнтки?
Дівчинці 10 років. В якому віці у неї повинна з’явитись перша менструація?
Пацієнтка 30-ти років скаржиться на свербіж в ділянці зовнішніх статевих органів, гнійні пінисті виділення з неприємним запахом. Для якого захворювання це характерно?
Пацієнтка 39 років, призначено спринцювання. Яку кількість рідини повинна приготувати медична сестра?
Пацієнтці 30 років проведено курс лікування з приводу трихомонадного кольпіту. З яких місць медична сестра повинна взяти матеріал на контрольне дослідження після лікування?
У пацієнтки діагностовано позаматкову вагітність. Який характер носить біль при розриві труби?
Ви медична сестра. Надайте пацієнтці рекомендації щодо вимірювання базальної температури:
Під час обстеження у пацієнтки виявлений кандидозний вульвовагініт. Вкажіть характер виділень:
Медична сестра проводить онкопрофогляд. З яких місць беруть мазки на
онкоцитологічне дослідження?
Пацієнтка 25 років, скаржиться на біль, свербіння, печію, серозно-гнійні виділення. При огляді - набряк в ділянці зовнішніх статевих органів, гіперемія слизової оболонки вульви. Як оцінити ці проблеми?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома