1. Після зіштовхнення двох автомобілів, у одного з водіїв фельдшер відзначає деформацію. Суб’єктивно: у середній третині лівої гомілки, сильний біль, особливо під час спроби рухати лівою гомілкою. З рани виступають кінці кістки тригранного січення, посилюється крововтрата. Яка кістка може бути пошкоджена?
1. Після звільнення з під завалу у постраждалого відзначається запаморочення, багато підшкірних крововиливів на голові та шиї, дрібні рани на обличчі. У задньо-верхніх відділах голови скальпована рана та різка деформація контурів голови. Які кістки можуть бути пошкоджені?
1. У пацієнта Б. внаслідок пухлини гіпофіза при рентгенографії виявлено руйнування і збільшення ямки турецького сідла. Яка кісткова порожнина при цьому уражена?
1. Фельдшер швидкої допомоги доставив до приймального відділення пацієнта з травмою черепа. Під час рентгенологічного обстеження виявлено перелом основи черепа в ділянці канала під'язикового нерва. Яку кістку черепа пошкоджено?
1. Машиною швидкої допомоги до лікарні, із травмою хребтового стовпа, доставлено пацієнта К. Додаткове обстеження дозволило виявити ушкодження спинно-мозкового нерву. Назвіть анатомічні структури хребців, що утворюють міжхребцевий отвір:
1. Пацієнту з діагностичною метою, призначено плевральну пункцію. На які орієнтири міжребрового простору слід спиратися лікарю під час проведення процедури?
1. Після травматичного ураження голови, з-поміж інших змін, виявили порушення цілісності кістки, що містить у собі слухових прохід. Визначте яка кістка уражена?
1. Під час видалення премолярного зуба верхньої щелепи лікар відзначив виділення з рани крові з пухирцями. Порушення цілісності якої приносової пазухи може призвести до таких наслідків?
1. Під час медичного огляду дитини трьох років було виявлено певні зміни у зовнішності: маленьке обличчя округлої форми, дещо сплюснута спинка носу. Додатково виокремлюють сухість шкіри, нерівномірне розподілення підшкірно-жирової клітковини, слабий розвиток м’язів. Подальше обстеження дозволило встановити діагноз: пропорційна карликовість. Таке захворювання є результатом порушення функції ендокринної залози – гіпофізу. З’ясуйте місце розміщення гіпофізу
1. Пацієнту з травмою вільної верхньої кінцівки, задля уточнення діагнозу було проведено рентгенологічне дослідження. На знімку виявляється перелом нижньої третини кістки у якій на проксимальному епіфізі чітко виділяється суглобовий обвід, шийка; тіло тригранної форми; на дистальному епіфізі – шиловидний відросток. З’ясуйте яка кістка уражена?
1. У чоловiка похилого вiку внаслiдок падiння стався перелом стегнової кiстки. Вкажiть наймовiрнiше мiсце перелому цiєї кiстки.
1. Визначте рухомий вид зєднання кісток
1. Визначте вид з’єднання кісток за допомогою хрящової тканини
1. Визначте вид з’єднання кісток за допомогою посмугованих м’язів
1. Назвіть кістки, що утворюють суглобову головку зап’ястка
1. Назвіть кістки, що утворюють кульшову кістку
1. Визначте поверхні тіла третього ребра
1. Для встановлення межі мiж шийним та грудним вiддiлами хребта, фельдшер пальпаторно знаходить вiдросток VII шийного хребця. Дайте назву цього відростку?
1. У потерпiлого травма в результатi прямого удару по внутрiшнiй поверхнi середньої третини гомiлки. Перелом якого анатомiчного утворення найбiльш ймовiрний?
1. В результаті падіння при ожеледиці у бабусі стався перелом плечової кістки. Вкажіть найбільш вірогідне місце перелому?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома