Чи вважається стаття, опублікована в Інтернеті, об’єктом авторського права?
Чи можна вільно використовувати матеріали веб-сайту якщо на ньому відсутній знак про захист авторських прав?
Учень скачав з Інтернету 10 фотографій, які використав в презентації до уроку. На останньому слайді він вказав список всіх веб-посилань на сайти, з яких брав інформацію. Чи порушені учнем права авторів фотографій?
Яку інформацію необхідно вказати при цитуванні статті, що розміщена на іншому авторському сайті?
Чи належать авторські права на веб-сайт його власнику?
Чи вважається порушенням закону про авторське право використання без дозволу робіт іншого автора, якщо при цьому не заробляють гроші?
Авторські права не розповсюджуються на факти, ідеї, концепції.
Власник авторських прав для оголошення про свої права може використовувати знак охорони авторського права (латинська літера «С» в колі, імені власника, року першого оприлюднення в мережі Інтернет).
Якщо власник запрошував до роботи іншого виконавця, наприклад фотографа, художника, програміста, то він не може володіти авторськими правами. Авторське право на веб-сайт завжди належить авторам. Для того, щоб стати власником авторських прав на свій веб-сайт, необхідно підписати угоду з іншими виконавцями про передавання авторських прав.
Введення у текст рідкісних та екзотичних слів за якими можна відстежити використання власного твору є способом контролю використання авторських об'єктів в мережі Інтернет.
Серед способів захисту авторського права у мережі Інтернет можна казати про обмеження доступу до матеріалів, надаючи доступ до Інтернет ресурсу за попередню плату. Чи є такий спосіб захисту законним?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома