Поступальні часові зміни в екосистемах називаються:
Різні види організмів мають більшу активність вдень або вночі, залежно від того, який спосіб життя вони ведуть. Чи залежить активність людини від часу доби, адже ми можемо бути, залежно від умов, що виникають, активними вдень або вночі:
Щороку ми спостерігаємо утворення квіток, а потім і плодів на клені. Восени кленові крилатки облітають і падають на землю. Ці процеси в клена є прикладом ритмів:
Відомо, що теплокровні тварини менше залежать від кліматичних умов, ніж холоднокровні. Чи впливає зміна пір року на життєву активність таки тварин, наприклад, синичок, лисиць:
Ми сьогодні все частіше чуємо про глобальне потепління. Чи буде воно мати якісь катастрофічні наслідки для природи нашого краю, адже для багатьох тварин нашої місцевості сильні зимові морози є справжнім випробуванням:
Який із цих процесів є прикладом первинної сукцесії:
Чим можна пояснити те, що сова веде нічний спосіб життя:
Відомо, що життя багатьох пташок залежить від комах, якими вони живляться. До таких птахів належать ластівки, стрижі, соловї, синички. Але синички, на відміну від інших, перерахованих тут видів, не є перелітними птахами. Отже, можна зробити висновок, що для них не характерні сезонні ритми, бо їх життя в меншій мірі залежить від одного типу корму:
Між первинними та вторинними сукцесіями є значні відмінності. Якою саме сукцесією можна вважати створення водосховища на річці Дністер:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома