Метою введення особливого періоду є створення умов для здійснення органами державної влади, військовим командуванням, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями наданих їм повноважень у разі…
Із запропонованого переліку дій оберіть ті, які НЕ можна робити при потраплянні в зону ведення бойових дій.
Укриватися під час артилерійського обстрілу НЕ можна:
Що НЕ варто робити потрапивши в натовп?
Що слід робити, якщо виявлено підозрілий предмет?
У якому з випадків надається така Перша допомога: кінчиками великого й вказівного пальців масажуйте постраждалому точки, розташовані на чолі, над очима рівно посередині між лінією росту волосся й бровами, чітко над зіницями. Долоню вільної руки покладіть на груди постраждалого. Налаштуйте свій подих під ритм його подиху. Людина Вас чує, бачить. Тому говоріть йому на вухо, тихо, повільно й чітко те, що може викликати сильні емоції (краще негативні).
У якому з випадків надається така Перша допомога: забезпечте спокійні умови. Уникайте глядачів, залишайтеся з людиною наодинці в разі відсутності небезпеки для вас. Зненацька зробіть дію, що може дуже здивувати (можна дати ляпас, облити водою, з гуркотом упустити предмет, різко крикнути на постраждалого). Говоріть з людиною короткими фразами, упевненим тоном: «Випий води», «Умийся». До прибуття фахівця спостерігайте за її станом. Не потурайте її бажанням.
У якому з випадків надається така Перша допомога: зведіть до мінімуму кількість оточуючих. Дайте постраждалому можливість «випустити пару» (наприклад виговоритися або «побити» подушку). Доручіть роботу, пов’язану з високим фізичним навантаженням. Спорт. Демонструйте доброзичливість, навіть якщо ви не згодні з постраждалим, не обвинувачуйте його, не висловлюйтеся з приводу його дій. Намагайтеся розрядити обстановку смішними коментарями або діями. Стан може бути погашений страхом покарання.
У якому з випадків надається така Перша допомога: покладіть руку людини собі на зап’ясток, щоб вона відчула Ваш спокійний пульс. Це буде для неї сигналом: «Я зараз поряд, ти не одна». Попросіть постраждалого порахувати ваш пульс, тоді і його нормалізується. Дихайте глибоко й рівно. Спонукайте постраждалого дихати в одному з вами ритмі. Можна покласти руку йому на груди спрешу дихати як він і поступово врівноважувати. ( 3-5-7! Вдих носом і рахуємо 1, 2, 3; затримка дихання 1, 2, 3, 4, 5; видих - рахуємо до семи). Якщо постраждалий говорить, слухайте його, висловлюйте зацікавленість, розуміння, співчуття. Зробіть постраждалому легкий масаж найбільш напружених м’язів тіла.
У якому з випадків надається така Перша допомога: використовуйте прийом «захоплення»: перебуваючи позаду, просуньте свої руки постраждалому під пахви, пригорніть його до себе й злегка перекиньте на себе. Ізолюйте постраждалого від навколишніх. Говоріть спокійним голосом про почуття, які він відчуває: «Тобі хочеться щось зробити, щоб це припинилося? Ти хочеш сховатися від того, що відбувається». Не сперечайтеся з постраждалим, ні про що не питайте, у розмові уникайте фраз із часткою «не», що стосуються небажаних дій («не біжи», «не розмахуй руками», «не кричи»).
Цивільна екстрена валіза зазвичай є укомплектованим наплічником об’ємом від
Оберіть, що робити до, під час і після захоплення вас заручником:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома