У якому випадку застосовують наступний алгоритм дій? • зробити запас продуктів харчування і води; • за можливості, обладнати укриття в підвалі, захистити його мішками з піском, передбачити наявність аварійного виходу; • за наявності земельної ділянки обладнати укриття на такій відстані від будинку, яка більша за його висоту; • уточнити місце, де може бути надана медична допомога; • якщо розпочалася перестрілка, лягти на підлогу під вікно або у ванній кімнаті; • по квартирі пересуватися повзком.
У якому випадку застосовують наступний алгоритм дій? Після отримання сигналу про загрозу населення приступає до робіт щодо підвищення міцності та надійності будинків, споруд та інших місць розташування людей, займається пожежною профілактикою і створює необхідні для забезпечення життєдіяльності запаси. З підвітряного боку будинків люди щільно зачиняють вікна, двері, люки горищ і вентиляційні отвори. Скло вікон заклеюють, вікна та вітрини захищають віконницями або щитами. Для збалансування внутрішнього та зовнішнього тиску двері та вікна будинків з підвітряного боку відчиняють. Підготуйтесь до вимкнення електромережі, перекрийте газові крани, погасіть вогонь у грубках. З моменту отримання інформації про небезпеку жителі населених пунктів мають зайняти раніше підготовлені місця в будинках або сховищах.
• Перебуваючи в будинку, необхідно зачинити кватирки і відійти від вікон, зайнявши відносно безпечне місце (ніші, дверні прорізи, вбудовані шафи). Покладіть на підлогу речі, які можуть впасти і спричинити травми. Відсуньте ліжко від вікна.
• Зупиніться, якщо ви їдете автомобілем. Вийдіть і швидко сховайтесь у міцній будівлі або лягайте на дно будь-якого заглиблення і щільно притисніться до землі.
• Під час вимушеного перебування під відкритим небом необхідно відійти на безпечну відстань від будинків. Такі дії значно зменшують кількість ушкоджень.
• Не перебувати на підвищеннях, мостах, поблизу трубопроводів, ліній електропередач, об’єктів з отруйними і легкозаймистими речовинами.
Нафтопродукти, фармацевтичні препарати, а також підприємства, що мають холодоагенти, значні водонапірні й очисні споруди, залізничні станції зі шляхами відстою, склади з отрутохімікатами, сховища, транспортні трубопроводи відносяться до
На поширення радіоактивних продуктів під час тривалого викиду може істотно вплинути..
Коли тривалість біологічного зараження більша?
Оптимальним для застосування біологічної зброї є?
Аварійно-рятувальні роботи мають тривати …
У разі гострої необхідності готувати їжу на відкритій місцевості можна за рівня радіації..
Споживати їжу на відкритій місцевості й у відритих спорудах можна за рівня радіації
Про який метод пошуку постраждалих свідчить даний опис “Для проведення розшуку за цим методом на місці рятувальних робіт припиняють або зводять до мінімуму всі роботи з використанням техніки. Цей період називають «часом тиші». Керівник рятувальних робіт розподіляє зону на ділянки пошуку між підрозділами. Рятувальники лягають на завал по периметру на відстані 2–5 м один від одного та прослуховують завал”.
Про який спосіб рятування людей йде мова: “ здійснюють у тих випадках, коли розбирання завалу може завдати шкоди постраждалому. Під час виконання в цегляній кладці спочатку намічають місце для цього, а потім по черзі прибирають цеглу. Для виконання в бетонній стіні спочатку пробивають перфоратором отвори в стіні, потім зрізають арматуру і загинають її назовні”?
Оберіть ознаки підозрілих предметів, які можуть виявитися вибуховими пристроями:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома