Яка з перерахованих теорій виникнення держави і права говорить про їх божественне походження ?
Про який вид соціальних норм йдеться: встановлюються державою; регулюють найголовніші відносини в суспільстві; є обов"язковими для всіх.
Що із перерахованого є зайвим?
Охарактеризуйте дану державу (форма правління, політичного устрою і політичного режиму) за наявною інформацією.
Держава складається з 18 адміністративних одиниць, кожна з яких має свої органи самоврядування (місцеві ради, голови муніципалітетів), які обираються громадянами на місцях.
В державі діє Конституція, яка прийсається парламентом країни.
На чолі держави стоїть президент, який є главою держави і водночас очолює уряд. Він обирається громадянами кожні 4 роки. Парламент приймає закони, які президент може ветувати (заборонити).
В країні існує непорушний авторитет президента. Будь-яка критика влади переслідується. Опозиційна преса заборонена. Існує лише одна політична партія. В"язниці переповнені "ворогами народу.
Які з перерахованих правочинів може вчинити особа, яка володіє неповною дієздатністю?
До якого виду юридичної відповідальності може бути притягнута особа, яка запізнилась на 1.5 години на роботу, оскільки вирішила пограти з друзями в футбол?
Рибалка, повертаючись додому, побачив, що хтось просить про допомогу на замерзлій водоймі. Він побачив людину, що провалилася під кригу і хаотично хапалася руками за лід. Не знайшовши нічого під руками, він зупинив велосипедиста, який їхав по дорозі. Останній відмовився надати велосипед, мотивуючи тим, що він може зломатися. Рибалка силою відібра в нього байк і кинувся до потерпілого. Поклавши велосипед на кригу, він ліг на нього і почав повільно просуватися до ополонки. Через 10 хв. він витягнув чоловіка з води, поклав велосипед на березі і почав надавати першу долікарську допомогу.
Власник байку, не чекаючи фіналу історії, звернувся в поліцію із заявою про вчинення злочину, мотивуючи, що проти нього вчинено розбійний напад.
Чи буде покараний рятувальник?
Яке з цих джерел права не застосовується в Україні?
об"єкт правопорушення,
суб"єкт правопорушення,
об"єктивна сторона правопорушення,
суб"єктивна сторона правопорушення.
Це складові .....
Сукупність правових норм, що регулюють однорідну сферу суспільних відносин в межах системи права - це ....?
Неможливість двічі притягати до відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення;
презумпція невинуватості;
особистий характер відповідальності - це ...
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома