Хвора 40 років, страждає на тромбофлебіт лівої гомілки. Два дні тому перекосило обличчя, з'явились оніміння і слабкість в правих кінцівках. Протягом 2-3 годин розвився параліч. Хвора перестала розмовляти, але розуміння мови збереглося. При огляді: АТ 115/65 мм.рт. ст. Пульс 88 уд/хв., ритмічний. Справа- парез лицьового і під’язичного нервів по центральному типу. Правостороння геміплегія і гемігіпоестезія. Визначте клінічний діагноз?
Хвора 50 років, яка знаходиться на диспансерному обліку з приводу гіпертонічної хвороби, потрапила до лікарні. Прокинувшись вночі, не змогла встати з ліжка, внаслідок слабкості в правих кінцівках. Хотіла покликати на допомогу, але не змогла вимовити ані слова, порушилась мова. До ранку всі явища зникли. АТ 180/100мм.рт.ст. Визначте клінічний діагноз?
Машина швидкої допомоги доставила хворого з вулиці у приймальне відділення лікарні. Хворий без свідомості, анамнез невідомий. При огляді лікар поставив попередній діагноз: Геморагічний інсульт в лівій півкулі з правосторонньою геміплегією. Проведена спиномозкова пункція. Який ліквор буде при даній патології?
У хворого субарахноїдальний крововилив. Які лікарські препарати необхідно призначити першрочергово?
У хворого зранку буває головний біль, який супроводжується нудотою і блюванням. На рентгенограмах черепа виявлено посилення пальцьових вдавлювань. Яке захворювання можна припустити?
Фельдшер ФАПу прибув на виклик. У жінки 30 років раптово виникло зниження зору на праве око, відчуття затерпання в ногах, часте і погано утримуване сечовипускання. Зазначте, для дебюту якого захворювання характерні дані скарги?
У пацієнтки 25 років, що страждає на вегетативно-судинну дистонію, відмічаються приступи підвищення артеріального тиску, що супроводжуються тахікардією, неспокоєм, головним болем, поліурією. При огляді спостерігається блідість і сухість шкіри та білий дермографізм. Назвіть даний стан
До фельдшеру ФАПУ звернувся хворий зі скаргами на біль в поперековому відділі хребта, порушення ходи. При обстеженні виявлено позитивний симптом Нері, Лассега, болючість парахребцевих точок у поперековому відділі хребта, сколіоз. Який найбільш ймовірний діагноз?
У хворої раптово з’явилась втрата зору на ліве око, яка поступово пройшла. Через деякий час з’явились скарги на важкість в ногах, хиткість при ходьбі, нетримання сечі. Для якого захворювання характерні данні ознаки?
У пацієнта атрофія м’язів передньої поверхні гомілки, симптом "звисаючої стопи". Порушена чутливість у ділянці зовнішнього краю гомілки, стопи і в пальцях її. Що уражено?
Для розсіяного склерозу найбільш інформативним методом обстеження є:
Нейроінтоксикація з утворенням карбоксигемоглобіну і різким наростанням гематогенної гіпоксії головного мозку характерна при отруєнні:
Через 24 години після черепномозкової травми у хворого наростає головний біль, блювання, слабість правої руки і ноги, зникла мова, він повільно реагує на мовні подразники. Ваш попередній діагноз?
Фельдшер прибув на виклик до хворого В., 55 років, який після прийому гарячої ванни відчув оніміння та слабкість у правій руці, була порушена мова. Через 2 години стан нормалізувався. Який найбільш імовірний діагноз?
Фельдшера СМП викликали додому до хворого 40 років, який під час фізичного напруження раптово відчув сильний головний біль, була нетривала втрата свідомості, блювання. Хворий збуджений, Ps- 62 за хвилину, АТ- 140/90 мм рт.ст., виявляються ригідність м’язів потилиці, симптом Керніга. Вогнищева неврологічна симптоматика відсутня. Який найбільш імовірний діагноз?
До фельдшера здоровпункту звернулась жінка 39 років, зі скаргами на раптово виникли дифузний стискаючий головний біль, серцебиття, біль за грудиною, відчуття нестачі повітря, тривоги, страху за свій стан здоров’я. Завершився пароксизм рясним сечовиділенням. Об-но: ЧСС – 100/хв., АТ- 145/90 мм рт.ст. Пароксизм був спровокований психоемоційним перенапруженням. Який діагноз фельдшера?
До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт 25 років, який скаржиться на різкий стріляючий біль в верхній щелепі . Напади болю виникають при вживанні їжі, розмові, чищенні зубів. Для якого захворювання характерні дані ознаки?
Хворий, 37 років, після фізичного навантаження раптово впав, втратив свідомість. Об’єктивно: на питання не відповідає, гіперемія обличчя, лівий кут рота опущений, щока “вітрилить”, дихання хрипле. Підняті ліві кінцівки, падають як “батоги”. Гіпонус м’язів та гіпорефлексія зліва. Пульс – 100 уд./хв., АТ – 220/100 мм рт.ст. Діагноз?
Фельдшера ФАПу викликали до хворого А., 27 років, який 4 дні тому упав з гаража, втратив свідомість на 10 хв. Була нудота. За медичною допомогою не звертався. Сьогодні зранку з’явився сильний головний біль, нудота. Знову втратив свідомість. Об’єктивно: на питання не відповідає, права зіниця розширена, лівий кут рота опущений, щока “вітрилить”, дихання хрипляче. Пульс – 86 уд./хв., АТ – 120/70 мм рт.ст. Діагноз?
Білково-клітинна дисоціація виявляється при дослідженні спинномозкової рідини у випадку:
У пацієнта спостерігається зниження м'язового тонусу, арефлексія у лівих кінцівках. Визначити вид рухового порушення.
Молоду жінку з 14 років періодично турбують напади головного болю в скроні та ділянці ока. Їм передують зорові порушення, випадіння поля зору. Інколи під час нападу буває блювання. Напад триває декілька годин. Часто проходить після сну. Для якого захворювання характерні дані проблеми?
Хворий потрапив у відділення з підвищеною температурою, багаторазовим блюванням. Відмічається ригідність м’язів потилиці, позитивний симптом Керніга. Назвіть синдром.
У хворого діагностовано субарахноїдальний крововилив. Для уточнення діагнозу невропатолог призначив спино-мозкову пункцію. Яку голку необхідно медсестрі приготувати лікарю для взяття спиномозкового пунктату?
Пацієнт 70 років скаржиться на зниження пам’яті, уваги, головний біль, запаморочення, шум у вухах, поганий сон, зниження розумової працездатності. Які артерії уражені атеросклеротичним процесом у пацієнта?
Хворому 42 років з підозрою на грижу міжхребцевого диску поперекового відділу призначено МРТ. Якої підготовки потребує пацієнт?
Через падіння з драбини пацієнт отримав черепно-мозкову травму, непритомний, періодично виникає блювання. У неврологічному статусі визначаються менінгеальні симптоми. Як потрібно транспортувати пацієнта?
Хворий 43-х років скаржиться на головний біль, що виникає періодично протягом 2-х місяців, головним чином під ранок, і супроводжується блюванням. Напади головного болю виникають також під час фізичного навантаження, залежать від положення голови. Для якого захворювання це характерно?
Вас викликали до пацієнта, який вдарився головою, був непритомний 5 хвилин, скаржиться на сильний головний біль, неодноразове блювання. На МРТ: патології не виявлено. Поставте попередній діагноз.
Фельдшер ФАПу оглядає дитину 10-ти років, що скаржиться на підвищення температури тіла, загальну слабкість, нудоту, блювання, сильний головний біль. Об’єктивно: на шкірі кінцівок та бокових ділянках тулуба геморагічний висип зіркоподібної форми. Позитивні симптоми Керніга та Брудзинського. Про яке захворювання свідчить дана симптоматика?
У новонародженої дитини, що народилася від патологічних пологів, в ході яких було застосовано накладання щипців, спостерігається згладження складки носо-губного трикутника, опущення кута рота і звуження повікової щілини зліва. Загальний стан і акт ссання не порушені. На що вказують дані симптоми?
Фельдшера ФАПу викликали до чоловіка 33-х років, котрий під час ремонтних робіт на даху зачепився і впав, ударився головою та втратив свідомість на 4 – 5 хвилин. Обставини травми не пам’ятає. Постраждалий блідий, скаржиться на помірний головний біль, було одноразове блювання. Який найбільш імовірний діагноз?
Фельдшер ШМД оглянув пацієнта 30-ти років, який упав з висоти 2-х метрів на ноги. Об’єктивно: болючість у ділянці другого поперекового хребця, яка збільшується під час навантаження за віссю хребта. Вкажіть положення, у якому необхідно транспортувати пацієнта?
Хворий 28-ми років хворіє епілепсією з дитинства, після перенесеного ГРВІ, появились напади один за одним тонічно-клонічних судом. Між ними до тями не приходив. Об’єктивно: хворий в комі, гіперемія обличчя, дихання ритмічне 32/хв., Рs–104/хв., ритмічний, температура – 38,20С, зіниці широкі, однакового розміру, не реагують на світло, м’язова гіпотонія, гіпорефлексія, несвідоме сечовипускання. Який найбільш імовірний діагноз?
Фельдшер ФАПу помітив зниження м’язового тонусу та знерушеність правої руки, зниження чутливості у ділянці тильної поверхні 4 і 5 пальців правої кисті, неможливість зігнути 4 і 5 пальці у жінки. Об’єктивно: м’язовий тонус та м’язова сила у правій руці знижені, обсяг рухів обмежений, згинально-ліктьовий рефлекс з правого боку знижений. В анамнезі – травма правого передпліччя. Встановіть попередній діагноз.
Машина швидкої допомоги доставила пацієнта в приймальне відділення лікарні з вулиці. Анамнез невідомий. Об’єктивно: шкірні покрови багрового кольору з синюшним відтінком, свідомість відсутня, ліві кінцівки нерухомі. Дихання шумне, АТ – 195/110 мм рт.ст. Яке захворювання можна запідозрити?
Пацієнтка 50 років, впродовж 10-ти років хворіє на гіпертонічну хворобу, гіпотензивні препарати приймає регулярно. Після фізичного і психічного навантаження раптово з’явились сильний головний біль, нудота, блювання, стала збуджена. При обстеженні: стан свідомості коматозний, гіперемія обличчя, АТ-200/100 мм.рт.ст., пульс – 54/хв., напружений. Позитивні симптоми Керніга, Брудзинського, ригідність потиличних м’язів, Температура тіла нормальна. Назвіть ускладнення гіпертонічної хвороби?
Основні ознаки менінгіту:
Вкажіть клінічні ознаки струсу головного мозку:
Фельдшер оглянув на дому 70-річного чоловіка у якого відмічався помірний головний біль, на фоні якого протягом двох діб з’явилися і поглибилися розлади мови, слабкість у правих кінцівках. В анамнезі: інфаркт міокарда, страждає на аритмію. В неврологічному статусі: елементи моторної афазії, центральний парез VII і XII пар черепних нервів з правого боку; з того ж боку геміпарез за центральним типом та гемігіперестезія. Який найбільш ймовірний діагноз?
Хворий_28-ми років звернувся на ФАП зі скаргами на сильний головний біль, нудоту, блювання, мовні розлади, порушення слуху, смаку, підвищення температури до 39°С, загальну слабкість. В анамнезі: гнійний отит. В неврологічному статусі: сенсорна афазія, нюхові, слухові, смакові галюцинації. В крові: L - 30 • 109/л, швидкість осідання еритроцитів - 42 мм/год. Що можна діагностувати у хворого?
Після падіння і удару головою об асфальт пацієнт звернувся до травматолога. У нього була короткочасна втрата свідомості. Лікар обстежив потерпілого, дав рекомендації і відправив його додому. Ввечері стан хворого погіршився: з'явилося оглушення, правосторонній геміпарез, афазія. Який вид черепно-мозкової травми можна припустити?
У пацієнта атрофія м’язів передньої поверхні гомілки, симптом "звисаючої стопи". Порушена чутливість у ділянці зовнішнього краю гомілки, стопи і в пальцях її. Що уражено?
В школі на великій перерві упала дівчинка А., 7 років. Об’єктивно: тіло вигинається в корчах, шкіра бліда, затримка дихання, з рота виділяється піна з рожевим відтінком. Надайте невідкладну допомогу:
Яка шкала використовується для догоспітальної діагностики гострого порушення мозкового кровообігу?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома