Методи добування кисню можна поділити на промислові та лабораторні. У лабораторії кисень зручніше добувати з тих його сполук, які при нагріванні легко розкладаються з виділенням кисню. Які речовини найчастіше використовують для цього?
Реакції, у яких з однієї складної речовини утворюється декілька інших речовин, називаються реакціями...
Гідроген пероксид Н2О2 за звичайних умов розкладається, але дуже повільно. Але якщо в розчин гідроген пероксиду внести дрібку манган(IV)оксиду, то рідина дуже спінюється - це виділяється кисень: https://youtu.be/KmYq5bevk9Y
Яку роль відіграє у цьому перетворенні манган(IV)оксид?
Виконайте письмово у зошиті вправу:
Складіть рівняння реакції розкладу аргенту(І) нітрату AgNO3, якщо в результаті реакції утворюється срібло Ag, нітроген(IV)оксид та кисень. Доберіть відповідні коефіцієнти, а у відповіді вкажіть їх суму.
P.S. Врахуйте, що відсутність коефіцієнту означає наявність коефіцієнту "1"
Кисень можна збирати двома способами: витісненням повітря і витісненням води. Щоб довести, що газ, який виділяється, є киснем О2, у пробірку вносять тліючу скипку - https://youtu.be/HbFk-gtNmh8. Які фізичні властивості кисню дають можливість збирати його такими способами?
Явище каталізу відомо вже понад 200 років, але перші класичні пояснення цього явища, а також визначення поняття каталізатору було введено виданим хіміком Вільгельмом-Фрідріхом Оствальдом: "каталізатори - це речовини..."
Відповідно до закону збереження маси "маса речовин, що вступили в реакцію, дорівнює масі речовин, що утворилися в результаті реакції" - https://youtu.be/3aOYpj23zZ4
У хімічну склаянку налили розчин гідроген пероксиду Н2О2 масою 400 г та добавили дрібку манган(IV)оксиду. Після завершення виділення бульбашок газу в склянці залишилася вода масою 375 г. Обчисліть масу (г) виділеного кисню.
У промисловості великі кількості кисню О2 добувають із рідкого повітря розділенням (ректифікацією). Спочатку повітря охолоджують до -200оС, а потім поступово нагрівають. при -196оС азот N2 випаровується, а рідкий кисень залишається. Відповідно до описаного вище ректифікацію можна назвати...
Добутий газуватий кисень О2 зберігають під високим тиском у спеціальних стальних балонах, які фарбують у синій колір, щоб не сплутати їх із балонами, наповненими іншими газами. Чому вентелі таких балонів ні за яких обставин не можна змащувати машинними мастилами?
Відповідно до закону збереження маси "маса речовин, що вступили в реакцію, дорівнює масі речовин, що утворилися в результаті реакції" - https://youtu.be/3aOYpj23zZ4.
Унаслідок взаємодії метану CH4 масою 8 г із киснем масою 32 г утоврився вуглекислий газ СО2 масою 22 г та вода. Обчисліть, яка маса (г) води утворилась в результаті цієї реакції.
Виконайте письмово у зошиті вправу:
Обчисліть масову частку (у %) Оксигену в речовинах - гідроген пероксид Н2О2, калій нітрат KNO3, калій перманганат KMnO4 та бертолетова сіль KClO3. У якій сполуці масова частка Оксигену більша?
Виконайте письмово у зошиті вправу:
Добираючи коефіцієнти, складіть рівняння реакцій взаємодії простих та складних речовин із киснем О2:
Fe + O2 → Fe3O4
Na + O2 → Na2O2
H2S + O2 → H2O + SO2
NH3 + O2 → NO2 + H2O
Реакції за участю кисню О2 можна назвати реакціями...
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома