Коли було підписано цитований нижче документ?«…При підписанні договору між Німеччиною та Союзом Радянських Соціалістичних Республік… уповноважені обох сторін обговорили у суворо конфіденційному порядку питання про розмежування сфер обопільних інтересів у Центрально-Східній Європі…»
«Радянські війська в якості союзника Німеччини перейшли кордон і подають німецькому війську руку. Львів повністю оточений. Опір марний!» - листівку такого змісту німецькі агітатори розповсюджували серед мешканців міста у
Наслідком підписання якого договору стали події, описані в уривку з історичного джерела?«Німецьке населення одностайно вітає рішення радянського уряду взяти під захист братнє радянському народові білоруське та українське населення Польщі, залишене напризволяще польським урядом...»
Прочитайте уривок з історичного джерела та виконайте завдання.«…При вимушеному відході частинам Червоної армії забирати рухомий залізничний склад, не залишаючи ворогові жодного потяга, жодного вагона, ні кілограма хліба, ні літра пального. Колгоспники повинні рятувати худобу, хліб здавати на збереження державним органам для вивезення його в тилові райони...»Документ є свідченням проведення радянською владою в роки Другої світової війни заходів з
У грудні 1942 року розпочато
Що стало результатом наступальних операцій радянських військ, здійснених у серпні-грудні 1943
Національно-визвольна боротьба українського народу проти окупантів у роки Другої світової війни відбувалася у формі
Про яку адміністративну одиницю, створену окупантами на українських землях у роки Другої світової війни, ідеться в уривку з історичного джерела: «Після того, як (німецько-румунські загарбники) встановили свою владу до річки Буг, запанувала румунська нагайка … від Дністра до Бугу…»?
Укажіть міста, в районі яких відбулася найбільша танкова битва початкового періоду Великої Вітчизняної війни.
Терміном «Голокост» світова історіографія позначає геноцид, здійснюваний нацистами в роки Другої світової війни, проти
Які заходи радянізації західноукраїнських земель у 1939 — 1941 рр. були позитивно сприйняті українським населенням?
1. Політичні репресії.
2. Колективізація селянських господарств.
3. Націоналізація закладів торгівлі та промислових підприємств.
4. Створення системи соціального забезпечення.
5. Заборона діяльності партій і громадських об’єднань.
6. Ліквідація польського та румунського державних апаратів.
З іменем якого діяча пов’язані описані нижче події?
«Командування Південно-Західного фронту вжило додаткових заходів для оборони Києва в умовах оточення. Навколо міста було створено три лінії оборони. На допомогу армії сформовано 13 винищувальних батальйонів, 19 загонів народного ополчення...»
Які події Великої Вітчизняної війни відбулись упродовж 1944 року?
Рейди партизанських з’єднань на Правобережну Україну в 1943 р., окрім воєнних цілей, передбачали
Установіть послідовність включення до складу Української РСР вказаних історико-географічних регіонів.
АЗакарпаття
БСхідна Галичина
ВКрим
ГПівнічна Буковина
«Український народ не хоче й не буде своєю кров'ю рятувати Німеччину. Якщо Німеччина стоїть сьогодні перед смертельною небезпекою зі Сходу, то це наслідки дикунської політики німецького імперіалізму серед поневолених народів Сходу... Ми боремося за Українську державу, а не за чужий імперіалізм. Ми мусимо берегти наші сили, бо ми впевнені, що війна у своїй кінцевій фазі надасть нам державу...», - таку позицію у зверненні до українського народу в роки Другої світової війни проголосив
Яка подія часів Великої Вітчизняної війни стала темою для створення зображеної карикатури?
На карті жирною пунктирною лінією позначено
Якою цифрою на картосхемі позначено рейхскомісаріат «Україна» - адміністративно-територіальну одиницю німецького окупаційного цивільного управління в роки Другої світової війни?
Плакат, зображений на фото, пропагував
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома