Розділ екології, який вивчає взаємодію індивідуально окремого організму або виду із середовищем існування, називається:
Наука, яка вивчає угруповання організмів та їхні взаємозвязки в екосистемах, називається:
Якщо два види організмів живуть в одному і тому ж середовищі, то для них зона оптимуму за певним чинником, наприклад температурою, буде однакова, чи ні:
Для кожного виду кожен абіотичний чинник має свої показними точок максимуму та мінімуму. Між цими точками знаходиться зона дії фактора при якій вид залишається живий. Якщо показник хоч би одного із цих факторів виходить за межі максимуму чи мінімуму, то організм:
Здатність виду існувати в певних межах дії фактора середовища називають екологічною толерантністю. В якої, із перерахованих, групи організмів широкі межі екологічної толерантності:
В екології виділяють певні групи екологічних факторів. До якої із груп можна віднести вітер, як фактор середовища:
Серед рослин, які ростуть в лісі, є такі, що здатні своїми коренями виділяти речовини, які згубно впливають на ріст інших особин цього ж виду (молодих організмів, що проростають із насіння). Це явище називається алелопатія. В цьому випадку ми будемо говорити про фактор середовища:
Коли людина вносить в грунт мінеральні добрива, то вони приводять до загибелі частини дощових червяків. Про який чинник середовища, що діє на жителів грунту, можна говорити в цьому прикладі:
Кожен вид у природі живе на певній території, яку називають ареалом. Частина ареалу, де особини цього виду живуть відносно відокремлено від інших особин цього ж виду, називається:
При характеристиці популяції використовують кілька параметрів, наприклад - чисельність, щільність, приріст і т.д. Який із цих параметрів показує кількість особин даного виду на одиниці площі чи в одиниці об'єму:
Різниця між народжуваністю та смертністю в популяції є показником:
Для виживання популяції важливе значення має її віковий склад. В якій із описаних популяцій є найбільші шанси на виживання:
В екології розрізняють дві стратегії виживання. кожна із них має свої переваги та недоліки. Який із перерахованих тут видів має К-стратегію виживання:
В якому із наведених тут прикладів мова іде про екосистему:
Зелені рослини в екосистемі відносять до групи:
В якій із цих груп перераховані організми які перетворюють неорганічні речовини в органічні і навпаки - органічні речовини в неорганічні відповідно:
Які із перерахованих тут груп організмів є автотрофами:
Природні екосистеми можуть мати різну видову різноманітність. Як змінюється видова різноманітність від екватора до Південного полюса:
Природні екосистеми, на відміну від агроценозів, характеризуються тим, що:
В якому із запропонованих тут ланцюгів відсутня одна із ланок:
Всі екосистеми нашої планети утворюють:
Завдяки діяльності ціанобактерій (синьо-зелених водоростей) первісної біосфери утворилася атмосфера з таким вмістом кисню, що зробив можливим вихід живих організмів на сушу. Про яку функцію біосфери ми говоримо у цьому прикладі:
На зорі свого існування людина навчилася добувати вогонь і це стало чинником, що сприяв розвитку людства. Сьогодні людина використовує процеси горіння в багатьох сферах свого життя. В якій із сфер діяльності людини процес горіння завдає найбільшої шкоди і приводить до утворення парникового ефекту:
Однією із глобальних проблем сучасної біосфери є зміна біогеохімічних циклів. Основною галуззю людської діяльності, яка стала причиною виникнення цієї проблеми є:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома