Перший закон Г. Менделя - це закон про:
Другий закон Г. Менделя - це закон про:
Третій закон Г. Менделя - це закон про:
При аналізуючому схрещуванні особину, генотип якої хочуть визначити, схрещують з особиною:
Спадковими називають хвороби, які виявляються у:
Обмін ділянками гомологічних хромосом (кросинговер) під час мейозу відбувається у:
Відхилення від законів Менделя спричиняють процеси:
Ахондроплазія успадковується як аутосомна домінантна ознака, а одна із форм глухоти – як аутосомна рецесивна. Гени, що детермінують ці ознаки розміщенні в різних хромосомах. Чоловік, який страждає ахондроплазією і має нормальний слух, одружився з глухою жінкою без ахондроплазії. У них народилося двоє дітей: одна з нормальним слухом і без ахондроплазії, друга глуха з ахондроплазією. Які генотипи батьків?
Блакитноокий із прямим волоссям чоловік, батьки якого мали карі очі, одружився з кароокою кучерявою жінкою, у батька якої очі були блакитні, а у матері - карі. Від цього шлюбу народилася дитина з карими очима та хвилястим волоссям. Які можливі генотипи в усіх згаданих осіб? Чи можливе у цій сім'ї народження дитини, схожої на батька?
Батько страждає на мігрень (домінантна ознака), а мати не знає цього захворювання. У батька нормальний слух (С), у матері також, але вона гетерозиготна за цією ознакою, оскільки її батько був глухим. Яка ймовірність захворювання дітей на обидві хвороби? Визначити генотипи кожного з батьків і майбутніх дітей.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома