Генетика. Задачі.

Додано: 11 лютого 2021
Предмет: Біологія, 9 клас
Копія з тесту: Генетика. Задачі.
Тест виконано: 13 разів
5 запитань
Запитання 1

Ірландські сеттери можуть народжуватись сліпими внаслідок впливу рецесивного гена. Пара тварин з нормальним фенотипом мала 5 цуценят, двоє з яких були сліпими. Встановіть генотипи батьків та сліпих цуценят.

варіанти відповідей

генотип батьків АА

генотип батьків Аа

цуценята з генотипом Аа

цуценята з генотипом аа

Запитання 2

У людини хвилясте волосся (А) домінує над прямим волоссям (а), полідактилія (В) над нормальною кількістю пальців (в). Чоловік з генотипом АаВв одружився із жінкою з генотипом аавв. Визначте який відсоток становить кількість дітей з прямим волоссям та нормальною кількістю пальців від цього шлюбу.

варіанти відповідей

75%

25%

16%

10%

Запитання 3

Жінка, яка має І групу крові, одружилася з гомозиготним чоловіком , який має IV групу крові. У них народилася одна дитина. Визначте групу крові й генотип дитини.

варіанти відповідей

АО, ІІ група

ВО, ІІІ група

ОО, І група

АВ, ІVгрупа

Запитання 4

У людини кароокість і наявність ластовиння - домінантні ознаки, гени яких локалізовані в різних хромосомах. Кароокий без ластовиння чоловік одружився з блакитноокою жінкою, що має ластовиння. Визначте генотипи батьків.

варіанти відповідей

ААвв

ААВВ

Аавв

ааВВ

ааВв

Запитання 5

Кароокий (домінантна ознака) шульга (рецесивна ознака) одружився з блакитноокою праворукою жінкою і в них народилася блакитноока дитина -шульга. Вкажіть можливі генотипи матері та батька.

варіанти відповідей

Аавв

ААВв

ааВВ

ааВв

Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

Створити тест