Полярний дослідник В. Ю. Візе звернув увагу на те, що в періоди похолодань в Арктиці підвищується рівень води в африканських озерах Ньяса, Вікторія, Танганьїка. Натомість у періоди потеплінь в Арктиці рівень води в цих озерах знижується. На думку вчених, ці явища є проявом
Установіть відповідність між природними процесами та геосферами, взаємопроникнення та взаємодію яких ці процеси забезпечують.
1 випаровування з поверхні водойм
2 фізичне вивітрювання
3 ерозія та абразія
4 дихання
А літосфера та біосфера
Б атмосфера та літосфера
В гідросфера та літосфера
Г біосфера та атмосфера
Д гідросфера та атмосфера
Кількість висотних поясів у горах залежить від
Проявом якої загальногеографічної закономірності є зміна властивостей природних компонентів від екватора до полюсів?
Укажіть визначення зональності як закономірності географічної оболонки.
Яку закономірність географічної оболонки відображено на рисунку?
Прочитайте уривок з літературного твору: «...все Блудове болото, з усіма величезними запасами торфу, є коморою сонця. ...Гаряче сонце було матір'ю кожної травиночки, кожної квіточки, кожного болотного кущика і ягідки. Усім їм сонце віддавало своє тепло, і вони, помираючи, перегниваючи, в добриві передавали його, як спадок, іншим рослинам...». Про яку властивість географічної оболонки йдеться в уривку?
У якому географічному поясі сформувалося найбільше природних зон?
Яку закономірність географічної оболонки відображено в змісті японського прислів’я: «Після припливу завжди буває відплив»?
Яку закономірність географічної оболонки відображено на рисунку?
У більшості ландшафтів відбуваються сезонні зміни не лише їхнього зовнішнього вигляду, але й інтенсивності природних процесів. Про яку закономірність географічної оболонки йдеться?
Укажіть закономірність географічної оболонки, проявом якої є виявлення в печінці пінгвінів в Антарктиді хімікатів, що використовували в 1960-х роках на полях у Північній Америці.
Установіть відповідність між процесом, що змінює межі природного комплексу, та твариною, існуванню якої загрожує цей процес.
1 танення арктичних льодів
2 вирубування бамбукових лісів
3 розорювання цілинних степів
4 пожежі в евкаліптових лісах
А коала
Б білий ведмідь
В велика панда
Г шимпанзе
Д сайгак
Про яку закономірність географічної оболонки йдеться в уривку зі спогадів мандрівника: «Ви можете стояти на Мауна-Кеа серед снігових заметів і споглядати цілий схил гори аж до низу й бачити кінець холоду й початок рослинного життя, ...усі клімати Землі, ...усе розмаїття рослинності»?
Зональність географічної оболонки зумовлена
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома