Який уряд звертався до президента США В.Вільсона з такою відозвою:
«Утворивши державу… у Львові, ми визначили границю цієї держави… стараючись оминути захоплення навіть найменшого клаптика землі, який не був заселений в більшості українцями, … дотримуючись справедливих принципів ваших, Пане Президенте»?
Яка подія увійшла в історію під назвою «Листопадовий зрив»?
У якому твердженні йдеться про Євгена Петрушевича?
Чортківська офензива — це:
Урочисте проголошення Акту Злуки ЗУНР та УНР відбулося (коли та де)?
«Допомагаючи українському урядові в його боротьбі з насильниками та грабіжниками, ці війська, що вступили на територію [України], не мають ніяких ворожих нам намірів, оскільки Німеччина та Австро-Угорщина також мають велику потребу, щоб на Україні настав добрий лад і спокійна праця трудящого люду…»
Підписання якого договору зумовило вступ на територію України німецьких та австро-угорських військ?
Найбільш успішна наступальна операція Української Галицької армії, проведена на завершальному етапі українсько-польської війни 1918-1919 рр., увійшла в історію під назвою
Що спричинило виголошення Ф. Швецем такої промови:
«Віднині зливаються в одно вікáми відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпровська Україна — в одну Велику Україну… Віднині Український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу…»?
Урочисте проголошення Директорією Універсалу про об’єднання Української Народної Республіки (УНР) й Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в єдину незалежну державу відбулося
Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР) була проголошена:
ЗУНР перестала існувати юридично:
Регулярні війська ЗУНР називались:
Президентом ЗУНР був:
Який орган було створено парламентарями, представниками політичних партій, церковними ієрархами Східної Галичини та Буковини 18 жовтня 1918 р. з метою об’єднання всіх західноукраїнських земель в одній державі.
Як називалися вищі законодавчі та виконавчі органи Західноукраїнської Народної Республіки?
Про яку подію йдеться в наведеному уривку?
«Головні торжества… проходили на Софійській площі… Рівно о 12:00 годині розпочалася урочиста церемонія... На масовому вічі посол Західноукраїнської Народної Республіки Л. Цегельський передав грамоту Національної Ради… голові Директорії Володимиру Винниченку».
Яке явище періоду боротьби за збереження державної незалежності України (1918-1920 рр.) описано в уривку з історичного джерела?
«Революційна стихія селянства, на яку лідери Директорії спирались, почала виходити з-під їхнього контролю. Реальна влада на місцях належала не міфічним «трудовим радам», як це планувалося Трудовим конгресом, а виборним місцевим «батькам» і підпорядкованим їм озброєним загонам. В атмосфері наростаючого безладу саме такі загони й «правили бал», вдаючись до масових погромів, насамперед, проти єврейського населення».
Хто зображений на портреті
Офіційна назву України за часів Директорії:
Яке поняття відповідає наведеному зображенню?
Які причини поразки Директорії? (4 варіанти відповідей)
На якому фото зображено гетьмана Української Держави?
Які наукові та культурно-мистецькі установи були засновані Павлом Скоропадський?
В своїй політиці гетьман П. Скоропадський опирався на
Головна причина поразки ЗУНР у польсько-українській війні:
Основна мета противників у польсько-українській війні 1918-1919 рр.:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома