176.У цитоплазмі клітин підшлункової залози в процесі секреторного циклу в апiкальній частині з'являються і зникають гранули секрету. До яких структурних елементів можна віднести ці гранули?
177.При обстеженні хворого виявлено аномалію розвитку печінки. Яке ембрінальне джерело зазнало пошкодження?
178.При розростанні сполучної тканини в паренхімі печінки (фіброз) внаслідок хронічних захворювань спостерігається порушення циркуляції крові в класичних часточках. Який напрямок
руху крові в таких часточках?
179.У людей, що схильні до надмірного споживання солодкого, постійно знаходяться в стані напруги певні клітини підшлункової залози. Які саме?
180.У гістопрепараті представлена залоза. У часточках визначаються ацинуси, секреторні клітини яких мають дві зони: базальну - гомогенну базофільну і апікальну - зимогенну
оксифильну. Який орган має дані ключові морфологічні ознаки?
181.У гістопрепараті визначається паренхіматозний орган, структурно-функціональною одиницею якого є часточки. Останні мають нечіткі межі, всередині знаходиться центральна вена, радіально спрямовані балки, внутрішньочасточкові синусоїдні капіляри. Часточка обмежена міжчасточковими артеріями, венами і жовчними протоками (тріадами). Вкажіть, якому органу належать дані морфологічні ознаки.
182.В раціоні людини велика кількість вуглеводів. Які структури будуть виявлятись при цьому в цитоплазмі гепатоцитів?
183.У хворого після гострого панкреатиту за аналізами визначається масштабне пошкодження екскреторних аденоцитів. За рахунок яких клітин буде відбуватися їх відновлення?
184У результаті вірусної інфекції постраждали клітини, що утворюють стінки жовчних капілярів. Це створило умови для надходження жовчі в кров синусоїдних капілярів. Які клітини ушкоджені?
185.При ультрамікроскопічному дослідженні популяції "темних" гепатоцитів в цитоплазмі клітин визначено розвинуту гранулярну ендоплазматичну сітку. Яку функцію в даних клітинах виконує ця органела?
186.У гістологічному препараті біоптату епідермісу шкіри здорової дорослої людини в базальному шарі видно клітини які діляться. Який процес забезпечують дані клітини?
187.При загоєнні рани в області дефекту тканин розвивається сполучнотканинний рубець. Які
клітини забезпечують даний процес?
188.З віком шкіра людини зазнає змін, що можуть проявлятися зменшенням її пружності. Які елементи сполучної тканини найбільше забезпечують її пружність?
189.Під впливом радіації постраждали клітини базального шару епідермісу. Яка функція останнього послабиться, або загальмується перш за все?
190.В судово-медичній експертизі широко використовується метод дактилоскопії, який базується на тому, що сосочковий шар дерми визначає строго індивідуальний малюнок на
поверхні шкіри. Яка тканина утворює цей шар дерми?
191.До косметолога звернулася пацієнтка зі скаргами на появу чорних цяток на обличчі. Після обстеження було встановлено, що поява цяток пов'язана з порушенням виділення секрету сальних залоз. Який тип секреції характерний для цих залоз?
192.З віком у шкірі людини з'являються зморшки та складки. Зміни у яких структурах шкіри головним чином викликають цей стан?
193.На обмеженій ділянці епідермісу внаслідок травми відсутні шари аж до росткового. Назвати клітини, які послужать основним джерелом його регенерації.
194.В шкіру потрапило чужерідне тіло, яке і призвело до запалення. Які клітини сполучної тканини приймають участь у реакції шкіри на чужерідне тіло?
195.Вивчення відбитків виступів епідермісу пальців рук [т.з. дактилоскопія] використовується у
криміналістиці для ідентифікації особи, а також для діагностики генетичних аномалій, зокрема хвороби Дауна. Який шар шкіри визначає індивідуальність відбитків?
196.Дійсний дифтеричний круп виникає в результаті відкладання на справжніх голосових зв'язках фібринових плівок, міцно зв'язаних з епітелієм. Яким з означених нижче типів епiтелiю вистелена слизова оболонка цих голосових зв'язок?
197.У хворого А., 12 років, на шкірі білі плями, що не мають пігменту. Плями з'явилися після 10 років, постійно збільшуються в розмірах. Відсутність яких клітин шкіри призвела до появи таких плям
198.Відбулася травма шкіри з пошкодженням сітчастого шару. За рахунок діяльності якого диферону клітин відбудеться регенерація даного шару?
199.У гістологічному препараті представлений орган шаруватого типу будови, який покритий багатошаровим плоским зроговілим епітелієм. Під базальною мембраною епітелію знаходиться пухка сполучна тканина, яка випинається у вигляді сосочків. Нижче розташовується щільна неоформлена сполучна тканна, формуюча сітчастий шар. Який орган має дані морфологічні ознаки?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома