Укажіть губернії УСРР, у яких відбувався голод у 1921-1923 рр.
Коли відбулися події , про які йдеться у фрагменті джерела?
"На Україні голод охопив цілком п'ять південних губерній.. У січні голодувало 1900 тис. осіб... а в липні 3800 тис, що становило тоді 49 % усього населення цих губерній. Населення, знищивши все, що мало-мальськи було придатне в їжу (ховрашки, кішки, собаки)), стало харчуватися найрізноманітнішими "продуктами", почавши з сурогатів (макуха, полова, курай) і дійшовши до борошна з костей, дерева, глини тощо. Доведені голодом до розпачу, люди в багатьох селах і навіть містах дійшли до поїдання трупів і людожерства... "
Що спричинило голод 1921-1923рр
Коли було ухвалено документ , уривок з якого наведено?
"...Розверстка скасовується, і замість неї вводиться податок на продукти сільського господарства. Цей податок має бути меншим, ніж хлібна розкладка. Він повинен призначатися ще до весняного посіву, щоб кожен селянин міг заздалегідь врахувати, яку частку врожаю він повинен віддати державі та скільки залишиться в його повне розпорядження… Після сплати податку надлишки, що залишилися в селянина, надходять у його повне розпорядження. Він має право обміняти їх на продукти й інвентар, які доставлятиме в село держава з-за кордону та зі своїх фабрик і заводів; він може використовувати їх для обміну на потрібні йому продукти через кооперативи й на місцевих ринках і базарах»"
Укажіть одну з причин згасання антирадянського селянського повстанського руху в УСРР на початку 1920-х рр.
Уривок джерела, у якому схарактеризовано часи Голодомору «Урожай у нас був хороший, але радянська влада, “заготовляючи” наш хліб, до тих пір доводила свої плани й завдання до нас, допоки не залишились [ми] без фунта хліба…», можна використати для пояснення його
В уривку з історичного джерела «В одній лише Україні побоїща, розстріли та епідемії, пов'язані з війною.., забрали близько 1,5 млн життів. Нестача харчів та палива, безробіття змусили сотні тисяч людей виїхати з міста в село... Було очевидно, що остаточно виснажене суспільство не готове до корінних соціальних перетворень, що їх планували більшовики...» схарактеризовано наслідки впровадження заходів
Плакат ілюструє
Визначте за джерелом, проти якої політики виступали селяни.
«Ми не ховали хліб, ми, як наказали за декретом, собі залишили 9 пудів на рік на людину. Прислали декрет залишити 7 пудів, два пуди віддати. Віддали. Прийшли більшовики з загонами. Розорили вкінець. Піднялися ми… Горять села, зрівняли будинки із землею. Ми все віддавали, хотіли по-доброму. Знали, місто голодне, себе не жаліли».
Що зумовило появу зображеного плаката? Напис на плакаті: "Дар американського народу", "АРА", "Герберт Гувер".
У якому році В. Ленін звернувся з таким листом до українських селян?
«Правобережна Україна в цьому році зібрала чудовий урожай. Робітники і селяни голодного Поволжя, які переживають тепер лихо, небагато чим слабше, ніж жахливе лихо 1891 р., чекають допомоги від українських землеробів. Допомога потрібна швидка. Допомога потрібна велика. Хай не лишиться жодного землероба, який не поділився б своїм надлишком із поволзькими голодуючими селянами, яким нічим засіяти полів».
Яка подія в Україні описана в уривку з історичного джерела?
«...Україна не зверталася по допомогу ні до Росії, ні до закордону, і різні міжнародні комітети допомоги... були допущені в Україну лише в січні... Справа в т,ому, що 80 % індивідуальних посилок надходять з Америки через Англію і призначені різним особам, які прибувають на Україну. Унаслідок чого ми допустили на Україні дії АРА...»
Які території заштриховано на картосхемі Української Соціалістичної Радянської Республіки в період непу?
У якому році на сторінках варшавської українськомовної газети «Українська трибуна» було вміщено зображену карту?
Який фонд відомого мандрівника, вченого допомагав голодуючим?
Який плакат ілюструє наслідок голоду 1921-1923 рр.?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома