"Митець почував себе щасливим, що народився на березі сивої Десни і ніколи не зійшов з її берегів. Зупиніться на мить у цьому шаленстві долання вічного часу – і ви побачите його, здивованого маленького хлопчика з широко розкритими зеленими очима, на березі вічної української ріки…".
Ідеться про ...
Хто "...був одним, може єдиним справді великим українським прозаїком, який зобразив місто, - не в тому сенсі, що не писав віршів, а в тому сенсі, що його проза справді була прозою..."?
"Він був таким, яким вродила його мужицька хата в Нагуєвичах. Завзятим, роботящим, розумним, тверезодумаючим, ворогом брехні, а тому й гризьким, дотепним, саркастичним… пострахом "патріотів" з печі, нещирих, кар’єристів, фарисеїв. А понад усе був скромний…".
Ці слова про...
"Не буду шукати безперечних аналогій у класиці – між Шекспіром або Мольєром чи Бомарше, але в сучасній йому радянській драматургії він не мав собі рівних…".
Так сказано про ...
Хто сказав про себе: "Я не покину Батьківщини. Мені моя сопілка і вівця дорожчі царського вінця…" ?
Хто був співавтором роману Панаса Мирного "Хіба ревуть воли..."?
Хто з письменників видавав козацькі літописи, на основі яких писав свої твори?
Хто є легендарним автором часів Національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького?
Хто був одним з учасників Театру корифеїв у Єлисаветграді?
З іменем якого письменника пов'язуємо театр "Березіль"?
До групи киівських "неокласиків" належав
Хто називав себе "закоханим у життя поганином", "поетом весняного похмілля"?
Хто з письменників заснував ВАПЛІТЕ і брав активну участь у Літературній дискусії 1925-1928рр.?
Хто, за словами Євгена Маланюка, "відкрив і завоював нам море"?
Хто, за словами Василя Стуса, своєю творчістю сформував образ "феномена доби"?
«Мабуть, жоден з великих поетів світу не вистраждав так важко свободи як вищого Божого дару і не зміг сказати так одчайно за живих, за мертвих і за ненароджених…».
Про якого поета йде мова?
«Багато літ минуло, як те занедбане й закинуте під сільську стріху українське слово, мов Фенікс із попелу, воспряло знову в устах батька нашої нової літератури, голосно залунало по широких світах…».
Хто згаданий у цих рядках?
«Кінокласикою стали його соняшники, його яблука, що, немало вже наплодивши епігонів, самі в первозданній свіжості обійшли світ у стрічках “Земля”, “Арсенал”...».
Мова йде про...
«У нього є прекрасна річ – лірична драма “Зів’яле листя”… з такою широкою гамою почуттів.., що, читаючи.., не знаєш, кому оддати перевагу: чи поетові боротьби, чи поетові-лірикові, співцеві кохання та настроїв...».
«У його особі переміг історик-професіонал, з таким мистецьким хистом відтворює він пройняту грозовими розрядами атмосферу наростання кризи – Руїни, поступову втрату Україною державності...».
Про кого йдеться?
«Письменник стрімко робить блискучу літературну кар’єру, стає всенародним улюбленцем, його гуморески та фейлетони користуються великою популярністю, досягають мільйонних тиражів…».
Мова йде про...
«Перший поет-оптиміст в українській новітній літературі, слова «Соняшних кларнет» якого здебільшого означають рух, настрій, колір, а передовсім — музичний тон, барвозвук…» - це...
«Тих віршів не можна гортати – в них треба входити і повільно обживати, як обживав поет на етапах свої камери – і тоді відкривається унікальна сторінка поезії ХХ віку – віку відчуження…».
У рядках згадана поезія...
«Син Донеччини, задушевний лірик, він був серед тих, хто глибоко відчув красу українського поетичного слова і виявив його нові можливості…» - це...
«У кабінеті письменника стояв фрегат під вітрилами, який, очевидно, нагадував роки юності біля чорноморських берегів, де митець разом з Довженком стояв біля витоків зародження українського кіно…».
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома