Якого героя характеризують наступні рядки : "… був уже немолодий чоловік, коренастий, з довгими усами, закрученим за вухо оселедцем, та що він ще довго після того, як оселився, не кидав свого запорозького звичаю - воювання»
Із ким одружився Мирон Ґудзь?
Як назвав свого єдиного сина Мирон Ґудзь?
Кого -арактеризують наступні рядки: «… як повернуло на шістнадцятий рік, то він -всім покинув іграшки в бої, та став ходити біля волів, додивлятися до плуга, до борони…»
Кого характеризують наступні рядки: «Зостався сам собі, як палець. Як дуб серед осичок в лісі, так він серед піщанської громади. Один одинцем! І син, його кревна дитина, цурався батьківського духу!»
Як звали синів Івана та Мотрі Гудзів?
Кого характеризують наступні рядки: «… полюбив діда більше батька, матері; прийшлись йому до вподоби його розповіді страшні, а іноді й смішні; полюбились йому дідові вичити…»
Кого -арактеризують наступні рядки: «… йому нічого того не довелось бачити. Як косою, скосила його думка про неволю. Захирів старий, згорбився, скарлючився… та й умер останній січовик без одного року ста літ»
Кого характеризують наступні рядки: «Душа його прохала волі; молоді сили - простору. Сумно було йому серед широкого, пустого степу, серед поораної ріллі, тісно в тихій батьківській хаті…»
Кого характеризують наступні рядки: «Палкий, як порох, сміливий, як голодний вовк, він усіх побивав, над усім верховодив…»
Кого характеризують наступні рядки: «Не раз і за чуби бралися. Якби люди не розлили, то, може б, обидва без голови осталися на батьківськім добрі. Стали вони тяжкими ворогами. Кожен кожному робив перешкоди, кожен кожного судив між людьми.»
Кого характеризують наступні рядки: «… було все це за іграшку. Скоро він вивчився добре «носки» витягувати, марширувати, стрибати, по-московськи викрикувати… Так, мов старий москаль!»
Кого характеризують наступні рядки: «Моторний, сміливий, він скрізь давав усьому привід; оступався за товаришів, коли ті де на гулянках заводили спірку; говіркий, він завжди вибріхувався перед начальством»
Як звали батьків Явдохи?
Кого характеризують наступні рядки: «Швендяння змалку по дворах, простягання Христа-ради руки попідвіконню привчали дівчину не до праці, а до біганини, до неповаги на чуже добро, часом тяжкою працею чесно зароблене»
Кого характеризують наступні рядки: «Знаючи красі своїй ціну, вона торгувала нею, як жид крамом, не пропускаючи случаю зірвати найбільше»
Кого -арактеризують наступні рядки: «Вертаючись додому через тридцять літ, він думав застати Піски такими ж самими Пісками, якими кинув»
Кого характеризують наступні рядки: «Москаль хвортецю собі вибудував! - сміються іноді піщани»
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома