Потерпілий М., 40 років, з відкритим переломом стегна, що ускладнився артеріальною кровотечею. З метою тимчасової зупинки кровотечі може бути застосовано:
У хворого під час переливання еритроцитарної маси з’явились: біль в попереку, відчуття стиснення в грудях, почервоніння обличчя, відчуття “страху смерті”, задишка. Об’єктивно: хворий неспокійний, пульс 110 за 1 хв., АТ – 110/80 мм рт.ст. Вкажіть ускладнення переливання крові:
Для якої черепно-мозкової травми характерний “симптом окулярів”?
На місці дорожньо-транспортної пригоди виявлено потерпілу без свідомості, без дихання. Пульс і АТ не визначаються, зіниці на світло не реагують. Який
термінальний стан у потерпілої?
У хворого В., 45 р. виявлена травма правого стегна. Пальпаторно - болючість в ділянці нижньої третини стегна, набряк, патологічна рухливість кісток, деформація стегна. Діагностовано закритий перелом в ділянці нижньої третини правого стегна. Як правильно надати невідкладну допомогу?
Яке найбільш небезпечне ускладнення може виникнути при кровотечі з яремних вен шиї ?
Яка невідкладна допомога при защемленній грижі?
З чого починати надання невідкладної допомоги при закритому переломі?
Потерпілий Н. 32 років отримав електротравму. Відсутні пульс на сонних артеріях та самостійне дихання, зіниці розширені. З чого медична сестра почне невідкладну допомогу?
В урологічне відділення поступив хворий з діагнозом: напад ниркової кольки. Яке незалежне сестринське втручання може виконати медична сестра?
Ви медична сестра реанімаційного відділення. Під час догляду за пацієнтом К. 35 років ви виявили відсутність пульсу на променевій , та сонній артеріях. Скорочення серця припинилося хвилину тому. Який невідкладний стан у хворого?
В хірургічному відділенні знаходиться пацієнт з діагнозом „Правець”. Яка потенційна проблема може виникнути у пацієнта?
При проведенні патронажу сімейна медична сестра запідозрила у пацієнта гострий апендицит. Які подальші дії медичної сестри?
При артеріальній кровотечі із рани розташованої на передпліччі, джгут накладають:
Яке ускладнення може виникнути внаслідок гострої масивної крововтрати?
Пацієнту призначена пункція черевної порожнини. Які інструменти повинна приготувати медична сестра?
У пацієнта К., 53 років, який знаходиться на лікуванні в проктологічному відділенні з діагнозом геморой, після дефекації підсилились болі в ділянці ануса, на білизні з’явилася свіжа кров. Назвіть першочергові дії медичної сестри.
У жінки 50 років, після вживання смаженої їжі та алкоголю з’явився сильний оперізуючий біль у верхній половині живота, що супроводжується нудотою,
багаторазовим блюванням, яке не приносить полегшення. Про що може подумати медична сестра?
В хірургічному відділенні знаходиться пацієнт Х., 50 років, якому буде проведена апендектомія під загальним знеболенням. Які препарати повинна приготувати медична сестра для проведення премедикації?
Ви готуєте пацієнтку К. 30р. на планову операцію з приводу пупкової кили. Вкажіть причину, через яку може бути відкладена планова операція.
Ви оглядаєте пацієнтку 37 років, яка скаржиться на лихоманку, головний біль, загальну слабкість. Локально: в ділянці правого передпліччя яскрава гіперемія з чіткими фістончастими межами. Для якого захворювання це характерно?
Палатна медична сестра травматологічного відділення проводить доопераційне навчання пацієнта. Що вона використає?
Медсестра урологічного відділення здійснює догляд за пацієнтом 76-ти років якому накладена епіцистостома. Який розчин вона повинна взяти, щоб промити сечовий міхур?
На четвертий день після операції у хворого К. 35 років з'явився біль в ділянці післяопераційної рани. Локально: шкіра навколо швів в ділянці білої лінії живота гіперемійована, напружена. Відмічається місцеве і загальне підвищення температури. З чим пов’язані проблеми пацієнта?
З операційної доставлена пацієнтка К. 35 років, яку прооперовано з приводу вузлового вола. Яке положення в ліжку буде найзручнішим для даної пацієнтки?
До Вас звернувся пацієнт, який травмував гомілку. При огляді відмічаєте: гематому і набряк по передній поверхні середньої третини лівої гомілки. При пальпації Ви відчули крепітацію та патологічну рухливість. Яку травму Ви запідозрили?
Якою пов'язкою фіксується перев'язувальний матеріал на плечовому суглобі?
Якщо реакція аглютинації позитивна з двома цоліклонами, яка група крові?
Які препарати ви використаєте для премедикації?
Яких симптомів необхідно очікувати у разі виникнення парезу кишківника у хворого після операції ?
Який розчин використовується для обробки операційного поля:
Який збудник викликає бешиху?
Пацієнт 33 р., поступив в хірургічне відділення зі скаргами на наявність рани та розпираючий біль в лівій гомілці. Об-но: Шкіра лівої гомілки бліда, наявні багрово - синюшні плями. З рани виділяється повітря та вибухають м’язи, що мають вигляд вареного м’яза. Пальпаторно визначається крепітація та позитивний симптом лігатури. Який найбільш ймовірний діагноз у пацієнта:
Потерпілий скаржиться на болі внизу живота і неможливість рухати ногами. При пальпації визначається болючість в проекції лобкового зрощення, осьове навантення посилює біль. Визначається позитивний симптом прилиплої п’яти. Як необхідно виконати транспортну іммобілізацію.
Швидку допомогу викликали до жінки 24 р. що скаржиться на біль в лівій молочні залозі,підвищення температури до 40 °C. Три тижні тому народила дитину, вигодовує груддю. Об’єктивно: ліва молочна залоза збільшена в об’ємі, гіперемійована. Пальпаторно визначається ущільнення та різка болючість у верхньо – зовнішньому квадранті. Який ймовірний діагноз у пацієнтки?
У хворої 48 р. скарги на болі у ділянці лівої сідниці, підвищена t до 38,5⁰ С. Протягом 10 днів проводились в/м ін’єкції. Об’єктивно: загальний стан задовільний, у ділянці лівої сідниці визначається утворення розміром 5х5 см, шкіра над ним гіперемійована, болюча на дотик, в центрі визначається розм’якшення. Який найбільш ймовірний діагноз?
У хворого К. 20 р. після падіння на витягнуту ліву руку діагностовано закритий перелом лівої ключиці без зміщення відламків. Вкажіть найбільш оптимальний метод транспортної іммобілізації.
Хворий Е.50р. скаржиться на болі оперізуючого характеру, блювоту. З анамнезу відомо, що напередодні вживав жирну їжу. Об’єктивно: різка болючість в лівому підребер’ї, напруження м’язів передньої черевної стінки. Який найбільш ймовірний діагноз?
Ви запідозрили у хворого гострий апендицит. Які симптоми слід перевірити у хворого для уточнення діагнозу?
У потерпілого виявлено рану середньої третини правої гомілки, в глибині якої видно уламки кісток. Значна артеріальна кровотеча. Що потрібно виконати в першу чергу при наданні першої допомоги потерпілому?
Під час переливання крові у потерпілого лікар діагностував гемотрансфузійний шок. Найбільш поширеною причиною виникнення даного ускладнення є:
Хворому із пароніхією лівого вказівного пальця призначене оперативне лікування під анестезією за методом Оберста-Лукашевича. Який анестетик та в якій кількості повинна підготувати медсестра?
Потерпілий 50-ти років був збитий автомашиною. Зі слів оточуючих перебував без свідомості близько 10 хвилин. Скаржиться на головний біль, головокружіння, нудоту. Було одноразове блювання. Об’єктивно: лице бліде, Ps- 90/хв., ЧДР- 16/хв., АТ- 130/80 мм рт.ст. Який найбільш вірогідний діагноз?
Потерпілий середнього віку доставлений в стаціонар з місця ДТП без свідомості. Об’єктивно: Ps-120/хв.,АТ-95/60мм.рт.ст., дихання поверхневе,часте. Лікворея з носа та вух. Яких симптомів слід очікувати через 1-2 доби?
В хірургічному стаціонарі перебуває на лікуванні пацієнт 30 років з приводу облітеруючого ендартеріїту. В результаті консервативного та місцевого фізіотерапевтичного лікування стан хворого дещо покращився . На основі яких даних медсестра зробить висновок про успішний перебіг лікування?
Пацієнт 50 років через 6 годин після операції з приводу гострого апендициту поскаржився на неможливість помочитись,незважаючи на виражені позови до
сечовипускання та відчуття переповнення сечового міхура. Медсестра діагностувала гостру затримку сечі. Вкажіть першочергові дії медсестри при наданні допомоги?
Чоловік з правобічною паховою килою після підняття тягарів, відчув сильний біль в ділянці утворення, яке перестало вправлятись в черевну порожнину. При огляді: в правій паховій ділянці випинання 5х4 см, щільної консистенції, болюче при пальпації, не вправляється в черевну порожнину. Яка тактика лікування найбільш доцільна в цьому випадку?
Хворий, 60 років, скаржиться на затримку стільця та невідходження газів на протязі трьох діб, нудоту, блювання шлунковим вмістом, постійний розпираючий біль по всьому животу. При огляді: живіт здутий, симптом Щоткіна-Блюмберга позитивний на всьому протязі, при аускультації є "шум плескоту" та "шум падаючої краплі". Який найбільш ймовірний діагноз?
Після введення анестетика в перидуральний простір пацієнту надають положення:
Пальцеве дослідження носоглотки проводиться для діагностики:
У хворого 45 років після потрапляння води у вухо раптово погіршився слух, з’явився шум у вусі, відчуття розпирання, аутофонія. Назвіть вірогідне захворювання пацієнта?
У пацієнтки 17 років родинка в області гомілки темного кольору, після травматизації почала збільшуватись, мокнути, інколи кровоточити. Больових відчуттів немає. Що Ви порекомендуєте пацієнтці?
Пацієнт 73 років знаходиться на лікуванні в урологічному відділенні. Самостійно рухається, здійснює самодогляд, але не може мочитися. Сечовипускання здійснюється через постійний катетер. Яку фізіологічну проблему на ІІ етапі медсестринського процесу повинна виявити медсестра у пацієнта?
Серцево-легеневу реанімацію застосовують при термінальних станах, вкажіть один з них:
Пацієнтові хірургічного відділення для лікування абсцесу стегна лікар призначив внутрішньом’язове введення цефтриаксону. Яку дозу антибіотика має ввести пацієнту медсестра, виконуючи внутрішньошкірну пробу на чутливість?
Під час взяття крові у пацієнта для біохімічного дослідження через порушення техніки виконання маніпуляції відбулося потрапляння крові в очі медсестри. Як повинна діяти медсестра, відповідно до наказу МОЗ № 120?
Лікар призначив взяти у пацієнта - учасника дорожньо–транспортної аварії кров для дослідження на наявність алкоголю. Який розчин використає медсестра для знезараження шкіри пацієнта :
Під час контролю якості передстерилізаційної обробки інструментів азопірамова проба виявилася позитивною. Якою повинні бути подальші дії медсестри ?
Пацієнту К., 49 р., після оперативного втручання на стравоход призначили штучне годування через зонд. Медична сестра готує:
Пацієнтці Ш., 54 років, яка знаходиться в хірургічному відділенні з діагнозом цукровий діабет, діабетична ангіопатія правої стопи, проводиться інсулінотерапія. Медсестра за призначенням лікаря вводить 12 ОД інсуліну шприцом ємністю 2 мл. Скільки мл інсуліну вона повинна набрати в шприц?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома