Предмет "Невідкладні стани у внутрішній медицині". Для студентів спеціалізації «Лікувальна справа» (кваліфікація: фельдшер), спеціальності 223 "Медсестринство". Галузі знань 22 Охорона здоров’
Пацієнтка скаржиться на сильний напад болю у правому підребер’ї, який з’явився після прийому жирної їжі. Біль іррадіює у праву руку. Об-но: шкіра звичайного забарвлення, крайова іктеричність склер, температура тіла 36,7oС, позитивний симптом Ортнера. Сеча і кал, зі слів паціентки, звичайного забарвлення. Ваш попередній діагноз?
Пацієнт, якого Ви оглядаєте на дому, у вкрай важкому стані. В анамнезі вірусний гепатит С. Свідомість відсутня. Шкірні покрови жовтяничні. Печінковий запах з рота. Печінка не пальпується. Встановіть попередній діагноз.
На ФАП звернувся чоловік, який в останній час скаржиться на печію та болі в епігастрії, які підсилюються після вживання гострої їжі. Раптово відмітив погіршення стану: загальну слабкість, серцебиття, блювота “кавовою гущею”. Об-но: шкіра бліда, волога. АТ – 95/60 мм.рт.ст. Пульс – 100 за хв., ниткоподібний. При розпитуванні виявилось, що декілька днів назад був чорний кал. Яке ускладнення виникло у пацієнта?
Для купірування діагностованого нападу печінкової коліки Ви застосуєте:
Ви запідозрили у пацієнта шлунково-кишкову кровотечу. Визначить обсяг допомоги на рівні ФАПу:
Для панкреатичних болів характерно:
В третя фаза дуоденального зондування:
Для купірування больового синдрому при загостренні хронічного панкреатиту використовуються всі препарати, крім:
Пацієнт скаржиться на біль в правій верхній ділянці живота, що виникає через годину після їжі, ірадіює в поперек праворуч. При пальпації живота відмічається болючесть в зоні Шоффара. Патологію якого органу шлунково - кишкового тракту запідозрить фельдшер?
При оглядi пацієнта Д. 47 р., Ви встановили діагноз перфорації в наслідок ускладнення виразки шлунку. Вкажіть характерну симптоматику болю при цій патології:
Хворий 72-х років скаржиться на свербіж шкіри, кровоточивість, жовтяницю, збільшення живота. При обстеженні виявлено: судинні зірочки на шкірі, еритему долонь, ксантоми, асцит.
У крові: білірубінемія, збільшення ліпідів. Для якого захворювання це характерно?
Пацієнт С., 58 років, стан вкрай важкий, дезорієнтований в часі, просторі, напади збудження з маренням і наступною сонливістю, порушення координації рухів, “ляскаючий ” тремор пальців рук і ніг, жовтяниця, печінковий запах з рота. У крові: ШЗЕ 48 мм/год., еритр. – 2,8 × 10¹²/л; заг. білірубін – 495 мкмоль/л, прямий – 416 ммоль/л, АСТ – 3,4 ммоль/год/л, АЛТ – 4,0 моль/год/л.Пацієнта доставлено на ФАП.Який діагноз має поставити фельдшер?
Що таке симптом Ортнера?
Про яке захворювання ймовірно свідчить наявність лейкоцитів у жовчі порції «B» при дуоденальному зондуванні.
Пацієнт 38 років скаржиться на ниючий постійний біль в правому підребер`ї, нудоту. 15 років тому - епізодичне вживання ін’єкційних наркотиків.
Об'єктивно : жовтяниця, печінка збільшена, ущільнена, край гострий. Жовчний міхур не промацується. Загальний білірубін крові –46,0 мкмоль/л, АлАТ- 1,6 мкмоль/л, АсАТ –1,8 мкмоль/л. Біопсія печінки – Ф0. Позитивні маркери ВГ С - (НСV Ag+). Встановіть попередній діагноз.
Ви прибули до пацієнта, що скаржиться на слабкість, запаморочення.Періодично блювання «кавовою гущею», дьогтеподібні випорожнення. В анамнезі виразка шлунку.
Об'єктивно: стан тяжкий, блідість шкірних покривів, ниткоподібний пульс, тахіпноє, зниження АТ, сухість язика, помірна болючість в епігастральній ділянці. Які кровозупинні препарати доцільні до введення?
Хворий скаржиться на різкий інтенсивний біль у животі, що раптово виник після фізичного перенавантаження, виражену слабкість, блювання.
Об'єктивно: стан вкрай тяжкий, вимушене положення тіла. Слизові оболонки та шкіра бліда. Температура - 37,0°С, язик сухий, вкритий бурим нальотом, АТ - 100\60 мм. рт. ст. Пульс - 48 за хв. Тони серця - ритмічні, глухі, брадикардія. Живіт напружений, симптом - Щоткіна Блюмберга різко позитивний. Затримка випорожнень.
До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт 52 р. зі скаргами на загальну слабкість, безсоння, схуднення, гемороїдальні кровотечі. Об’єктивно: шкіра жовтянична, на шкірі живота “голова Медузи”. Асцит. На ногах набряки. Добовий діурез – 450 мл. Вкажіть найімовірніший діагноз:
Що таке симптом Кера?
До фельдшера звернувся чоловік, який скаржиться на нападоподібний біль у правому підребер’ї з іррадіацією під праву лопатку, який виник після їзди на велосипеді. Об’єктивно: склери жовтяничні. Живіт болючий у правому підребер’ї, позитивний симптом Ортнера. Найімовірніший попередній діагноз?
Фельдшер ШМД прибув на виклик до пацієнта із виразкою шлунку, у якого виник “кинджальний” біль у надчеревній ділянці. Шкіра бліда, живіт дошкоподібний. Позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга.
До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 60 р. зі скаргами на відчуття нездужання, загальну слабкість, втрату апетиту, відразу до м’яса, втрату ваги тіла, відчуття тяжкості. В анамнезі: виразкова хвороба шлунка. При обстеженні: збільшений, щільний надключичний лімфатичний вузол ліворуч. Яке захворювання може запідозрити фельдшер?
Хворий 32 роки, який страждає на виразкову хворобу шлунка, викликав “швидку допомогу” у зв’язку з появою “кинджального” болю у верхній половині живота, різку слабкість. Стан хворого середньої важкості, ноги підтягнуті до живота, шкіра і слизові оболонки бліді. Язик сухий. АТ- 85/60 мм рт.ст. Ваш попередній діагноз:
До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка зі скаргами на біль у правому підребер’ї, який виник після споживання жирної їжі, нудоту та блювання. Об’єктивно: живіт болючий у правому підребер’ї, позитивний симптом Ортнера, Мерфі, Кера. Який із медикаментів необхідно ввести першочергово?
Хворий З., 55 років страждає на виразкову хворобу шлунку протягом 10 років. За останні 6 місяців схуд на 15 кг, посилилась слабкість, з’явилась анорексія, відраза до м’ясної їжі, блювання. Яке найбільш вірогідне ускладнення протягом хвороби розвинулось у хворого?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома