Для якого захворювання характерний симптомокомплекс: біль, відчуття стороннього тіла в оці, світлобоязнь, сльозотеча, блефароспазм, перикорнеальна ін’єкція, наявність інфільтрату на рогівці?
До ФАПу звернувся чоловік зі скаргами на болючу припухлість верхньої повіки лівого ока, яка має гнійну пустулу на вершині. Фельдшер встановив діагноз ячмінь. Що протипоказано при лікуванні?
Хвора 45 років скаржиться на біль і почервоніння лівого ока, затуманення зору. Захворіла різко 3 дні тому. В анамнезі – ревматизм. Об’єктивно: вінчик розширених судин навколо рогівки, райдужка набрякла та змінила колір, зіниця звужена, є синехії між краєм райдужки і кришталиком, болючість в районі війкового тіла. Ваш попередній діагноз?
Жінка віком 55 років чекала на прийом до хірурга з приводу травми м’яких тканин голови. Раптово знепритомніла, виникли судоми, не визначається дихання і пульс. Які головні ознаки клінічної смерті?
Ви фельдшер ШМД Вас викликали на ДТП до пацієнта із черепно-мозковою травмою. Для зменшення набряку мозку під час транспортування пацієнта в стаціонар Ви застосуєте:
Ви фельдшер ЩМД надаєте невідкладну допомогу пацієнту в стані непритомності. Із вух та носа — лікворея, із носа та рота кровотеча. Ви встановили діагноз перелом основи черепа. Яку допомогу надасте пацієнту:
До приймального відділення звернувся пацієнт, який у домашніх умовах лікувався з причини фурункула верхньої губи. Під час ходьби в нього з’явилися головний біль, двоїння в очах, нудота, блювання. Яке ускладнення гнійної інфекції виникло в пацієнта?
Хворий віком 45 років скаржиться на біль у правому підребер’ї, який іррадіює у праву ключицю, нудоту, блювання, які з’явилися після вживання гострої і жирної їжі, підвищення температури тіла до 37,5°С. Пульс — 92 за 1хв, АТ — 125/75 мм рт. ст. Живіт не бере участі в акті дихання, болючий і напружений у правому підребер’ї. При постукуванні краєм долоні по правій ребровій дузі — виражена болючість. Позитивний симптом Щоткіна—Блюмберга. Укажіть попередній діагноз:
Вас викликали до пацієнта віком 65 років який скаржиться на блювання кров’ю, загальну слабкість, шум в вухах, потемніння в очах. Захворів 6годин тому. В анамнезі перенесений вірусний гепатит. Об’єктивно: загальний стан пацієнта середнього ступеня тяжкості, шкіра бліда, пульс — 100 за 1хв, АТ — 100/60 мм рт. ст., живіт збільшений у розмірах, на шкірі передньої черевної стінки виражена венозна сітка («голова медузи»), притуплення перкуторного звуку з боків. Ваш попередній діагноз:
Ви надаєте невідкладну допомогу потерпілої віком 37 років з проникним пораненням черепа, що супроводжується випинанням мозку. На рану накладено стерильний матеріал, навколо рани — ватно-марлевий бублик. Наступний етап надання невідкладної допомоги:
Ви фельдшер ШМД. Вас викликали до постраждалого з вогнепальним переломом стегнової кістки. Яка послідовність надання першої медичної допомоги:
Ви фельдшер ШМД: постраждалого з тяжким ушкодженням спинного мозку в грудному і поперековому відділах хребта за наявності тільки м’яких нош слід транспортувати:
Потерпілий віком 50 років був вивільнений з-під уламків зруйнованої будівлі через 5год. Під час об’єктивного обстеження виявлено синдром тривалого роздавлювання правої нижньої кінцівки. Визначить обсяг першої медичної допомоги:
Транспортування хворих в стані шоку або з кровотечею у горизонтальному положенні з підведеним положенням ножного кінця носилок. Винятком є:
Одне з основних правил асептики:
Ви фельдшер швидкої допомоги приїхали на ДТП. У постраждалого пульс на магістральних судинах не визначається. Ваші дії:
Перед ушиванням різаної рани передпліччя хворому для проведення місцевої анестезії в краї рани ввели новокаїн 0.25%-10мл. Через 2хв після введення хворий зблід, втратив свідомість. Зупинилось дихання, очі розплющені, зіниці широкі, не реагують на світло, пульс на сонній артерії не визначається, нігтьові ложа ціанотичні. Ваш діагноз:
Проводити пробу на індивідуальну сумісність при повторних переливаннях:
Який стан не є ускладненням при переливанні крові:
До методів природної детоксикації організму відноситься:
Ви фельдшер ШМД прибули до пацієнта з передозуванням наркотичними анальгетиками. Який антидот ви застосуєте?
Під час огляду хворого, фельдшер ФАПу діагностував фурункул зовнішнього носу. Зазначте яке з внутрішньочерепних ускладнень становить найбільшу небезпеку для хворого?
У хворого після проведеної передньої тампонади носа виникло утруднення відтікання сльози через носо-сльозний канал. Зазначте лікарський середник, що буде використаний з лікувальною метою?
У дитини 3-х років при риноскопії відмічається гіперемія, набряклість слизової оболонки правої половини носа, просвіт загального носового ходу різко звужений, подих утруднений, у верхньому й середньому носових ходах – слизисто-гнійне виділення. Запалення якої пазухи в цьому віці викликає запальний процес в орбіті ?
Який захід не належить до заходів долікарської (фельдшерської) допомоги на етапах евакуації?
Скільки виділяють періодів гострої променевої хвороби?
Головним антидотом при уражені СДОР/ФОС (фосфорорганічні сполуки) є:
До Вас звернувся чоловік 55років зі скаргами на відсутність апетиту, втрату маси тіла, біль у надчеревній ділянці, відразу до м’яса. З анамнезу з’ясовано, пацієнт тривалий час хворіє на атрофічний гастрит. Укажіть ймовірний діагноз.
До фельдшера звернувся чоловік 50 років зі скаргами на різке схуднення останнім часом, блювання, яке виникає через 5хв після прийому їжі, біль за грудиною. При обстежені у лівій надключичній ділянці пальпується збільшений лімфатичний вузол. Фельдшер запідозрив рак стравоходу. Яке обстеження треба запропонувати пацієнтові?
Після операції на шлунку з приводу злоякісного новоутворення в перші 2-3дні призначають:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома