"Кайдашева сім'я" - це зразок
Прототипом родини Кайдашів є сім'я
НЕ є композиційною особливістю повісті "Кайдашева сім'я"
Хто з героїв повісті «...ніколи не сміявся гаразд, як сміються люди. Його насуплене, жовтувате лице не розвиднювалось навіть тоді, як губи осміхались»?
У творі «Кайдашева сім’я» слова: «Діло з грушею скінчилося несподівано. Груша всохла, і дві сім’ї помирилися. В обох садибах настала мирнота й тиша», - є
Слова: «Вона довго терлась коло панів і набралась од їх трохи панства. До неї прилипла якась облесливість в розмові й повага до панів. Вона любила цілувати їх у руки, кланятись, підсолоджували свою розмову з ними», - характеризують
«Чоловік гордий та жорстокий, з його буде добрий посіпака», - сказано про
«Сімейний побут українського народу з його великим потягом до особистої незалежності та самостійності в сім'ї часто призводить до крайнього індивідуалізму, а часто й до лайки, змагань і колотнечі», - сказано про
"Кайдашева сім'я" за жанром
На яку страву звертала особливу увагу Кайдашиха, коли оцінювала майбутніх невісток?
Яким інструментом міряли город під час розділу?
У якому селі відбуваються події?
Іван Франко назвав повість "Кайдашева сім'я" І.Нечуя-Левицького
Оберіть правильну послідовність розгортання подій у творі
Марусю Кайдашиху в селі називали
У рядках: "Яр в'ється гадюкою між крутими горами, між зеленими терасами; од яру на всі боки розбіглися, неначе гілки дерева, глибокі рукави й поховалися десь далеко в густих лісах", - НЕМАЄ
Богобоязливість і чарколюбство - риси
Роль народного радіо в повісті виконує
Хто називав Омелька Кайдаша "іродовою душею"
Про яку героїню повісті сказано: «До природної звичайності української селянки в неї пристало щось вже дуже солодке, аж нудне. Але як тільки вона трохи сердилась, з неї спадала та солодка луска, і вона лаялась і кричала на ввесь рот»?
Хто вибив Кайдашисі око?
Правильно установлено відповідність
Персонаж
1 Мотря
2 Мелашка
3 Омелько
4 Карпо
Характеристика
А „... в білій сорочці з короткими рукавами...
Широкі рукава закачались до ліктів; з-під рукавів було видно здорові загорілі жилаві руки. Широке лице сухорляве й бліде, наче лице в ченця”
Б„... був широкий в плечах, з ... каримигострими очима, з блідуватим лицем. Тонкі пружки його блідого лиця з тонкими губами мали в собі щось неласкаве”
В „... молоде довгасте лице було рум’яне. Веселі сині очі світились привітно й ласкаво. Тонкі брови, русяві дрібні кучері на голові, тонкий ніс, рум’яні губи...”
Г „... з широким лобом, з загостреним лицем, з блискучим, як жар, чорними маленькими очима... Хазяйновита, але скупа...”
Д „...в білій сорочці, в червоній новій хустці з зеленими та синіми квітами, в зеленій ситцевій рясній спідниці...”
Яка героїня повісті «...перейшла через греблю, ступила на місток на потоках, сперлась на поренчата й задивилась не так на воду, як на свою вроду. До неї з води виглянуло її лице, свіже, як ягода, з чорними бровами. Дівчина милувалась собою та червоним намистом на шиї»?
Установіть відповідність між прикладом з тексту та художнім засобом
Сумний зимній (1)вечір заглянув через вікно в хату. Густі діди стали по кутках і навели, (2) як бліда та сумна смерть, покій на роздражнену, розгнівану сім’ю. На лаві сидів старий Кайдаш... Його (3) тягло за живіт. Він пішов до шинку поминати (4) святу п’ятницю та запивати сором.
А метонімія
Б фразеологізм
В персоніфікація
Г епітет
Д порівняння
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома