Які риси були притаманні радянському партизанському руху в 1943 р.?
Які терміни слід використовувати, характеризуючи події Великої Вітчизняної війни на території УРСР у 1943 р.?
Укажіть основні підсумки Другої світової війни (1939—1945 рр.) для України.
У результаті битви за Дніпро було:
У якому році міг з’явитися такий плакат?
Яка листівка відбиває мету боротьби Української повстанської армії (УПА)?
Яку подію відбивають фотодокументи, наведені на ілюстраціях?
Зображений агітаційний плакат виправдовував радянську агресію проти:
Про яку адміністративну одиницю йдеться в уривку з джерела?
«Після того як [німецько-румунські загарбники] встановили свою владу до річки Буг, запанувала румунська нагайка... від Дністра до Бугу».
У якому році відбулась подія, про яку йдеться в уривку з джерела?
«Перші радянські підрозділи, які займали Львів, мали незвично поганий вигляд: червоноармійці були голодні, обідрані, замурзані, брудні, вихудлі, одягнуті в погану уніформу та погано озброєні».
Коли відбувались події, описані в уривку з наказу Й. Сталіна?
«Війська 2-го Українського фронту, продовжуючи стрімкий наступ, кілька днів тому форсували річку Дністер на ділянці протяжністю 175 кілометрів, оволоділи містом і важливим залізничним вузлом Бєльці і, розвиваючи наступ, вийшли на наш державний кордон — річку Прут — на фронті протяжністю в 85 кілометрів».
Які наслідки для України мала реалізація такого наказу Сталіна від 1 травня 1942 р.: «Червоній Армії — домогтися того, щоб 1942 р. став роком остаточного розгрому німецько-фашистських військ і визволення радянської землі від гітлерівських негідників»?
Коли відбулася подія, про яку йдеться в уривку з історичного джерела?
«Волею українського народу Організація Українських Націоналістів під проводом Степана Бандери проголошує відновлення Української Держави, за яку поклали свої голови цілі покоління найкращих синів України...»
Коли з’явився цитований наказ Верховного Головнокомандувача Збройних Сил СРСР?
«Війська 1-го Українського фронту в результаті стрімко проведеної операції... штурмом оволоділи столицею Радянської України містом Києвом... Зі взяттям Києва нашими військами захоплено найважливіший і найвигідніший плацдарм на правому березі Дніпра, важливий для вигнання німців із Правобережної України».
У якому році відбувалися події, описані в уривку з історичного джерела?
«Під безперервним огнем артилерії та ударами німецької авіації війська змушені були проводити переправу... часто переправлялися через Дніпро без танків і важкої артилерії. Під вогнем ворога воїни пливли на правий берег хто як міг: тримаючись за дошки, плащ-намети, напхані соломою. Тонули тисячами в холодній листопадовій воді».
Про кого з командирів радянського партизанського руху йдеться в уривку з джерела?
«...Загальновизнаний серед командирів і рядових партизан спеціаліст з ходіння в дальній путь (рейди). Основний вид діяльності — наскоки на тилові частини і воєнні установи, знаходиться у постійному русі. Диверсіями не займається, люди його виносливі і пристосовані до маршів... У Москві вважають його “батьком партизанського руху в Україні”... Життя своє не цінує. Сам буває у боях...»
Коли відбулася описана нижче подія?
«Польська держава та ії уряд фактично перестали існувати. ...радянський уряд не може... байдуже ставитися до того, що... українці та білоруси, які проживають на території Польщі, кинуті напризволяще. ...радянський уряд дав розпорядження Головному командуванню Червоної Армії віддати наказ перейти кордон і взяти під свій захист життя та майно населення Західної України і Західної Білорусії».
У якому році Червона армія здійснювала показані на карті наступальні дії по звільненню України від гітлерівських загарбників?
На картосхемі відображено перебіг подій:
На картосхемі позначено лінію фронту часів Великої Вітчизняної війни станом на:
Депортація у травні 1944 р. кримських татар та інших народів Криму була складовою:
Утворення наркомату закордонних справ УРСР (1944 р.), вступ республіки до Організації Об’єднаних Націй (1945 р.) — це факти, що свідчать про:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома