Імунна система здійснює захист організму від чужорідних клітин, вірусів, речовин та клітин власного тіла, що зазнали пошкоджень. При допомозі яких структур вона здійснює цей захист:
На молекулярному рівні імунна регуляція здійснюється за допомогою:
Основними клітинами імунної системи є:
Специфічний імунітет, на відміну від неспецифічного:
Речовини чи клітини, які здатні розпізнавати та блокувати чужорідні молекули, вірусні частки чи бактеріальні клітини, називаються:
Імунітет до певних збудників може зберігатися в організмі людини завдяки:
В живих організмах відзначають таку властивість, як імунологічну толерантність. Вона проявляється в:
Багато дітей в дитинстві хворіють на вітряну віспу - вітрянку. Після цього у них вже є клітини імунної пам'яті і повторно на цю хворобу вони, як правило, вже не хворіють. Як називається такий імунітет:
Під час вакцинації в організм людини вводять живого або ослабленого збудника хвороби у дозах, які зазвичай не викликають розвиток захворювання, але стимулюють утворення антитіл. У людини формується імунітет до такого збудника і вона вже є захищеною від цієї хвороби. Такий імунітет називають:
Одне із тяжких інфекційних захворювань дітей є дифтерія. Тому дітям роблять профілактичні щеплення від цього захворювання. проте, інколи батьки уникають вакцинації дітей і тоді дитина може захворіти на цю хворобу. В такому випадку в організмі утворюється велика кількість токсинів, які інколи можуть навіть спричинити смерть. Яким чином можна допомогти хворій дитині:
В імунології оперують такими термінами, як антиген та антитіло. Яка різниця між структурами, які мають такі назви:
Білкові молекули, що утворюються в організмі у відповідь на дію антигенів і мають властивість вступати з ними у взаємодію – це…
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома