Ускладнення легіонельозу:
Ускладнення типові для кримської геморагічної гарячки
Ускладнення фасціольозу:
Ускладнення, характерне для кримської геморагічної гарячки:
Ускладнення, що можуть розвиватися при сепсисі:
Ускладнення, що найчастіше виникає при тропічній малярії:
Ускладнення, що часто розвиваються на третьому тижні при дифтерії ротоглотки:
Ускладнення, яке найчастіше розвивається при грипі:
Ускладнення, які найчастіше виникають при харчових токсикоінфекціях:
Учень С., 16 р., доставлений у лікарню в тяжкому стані на 4-ий день хвороби, яка почалася з відчуття загальної слабкості та нежиті. За півдня до госпіталізації стан різко погіршився, температура з ознобом підвищилася до 40,5 °С, турбували нестерпні болі голови і очних яблук, тричі блювання фонтаном. Під час огляду свідомість сплутана, стогне. У ліжку лежить на боці з закинутою назад головою і підтягнутими до живота ногами. Різко виражені ригідність м'язів потилиці, симптоми Керніга і Брудзінського. Патологічних рефлексів і ураження черепних нервів не виявлено. У периферійній крові лейкоцитоз та прискорена ШОЕ. Який ваш діагноз?
Фактори, що сприяють розвитку сепсису:
Фасціольоз відноситься до:
Фібринозна плівка при дифтерії утворюється внаслідок взаємодії:
Форми менінгококової інфекції:
Характер випорожнень при сальмонельозі:
Характер екзантеми при менінгококемії:
Характер ліквору при менінгококовому менінгіті:
Характерна форма аденовірусної хвороби:
Характерним клінічним проявом парагрипу в дітей є:
Характерним симптомом Herpes zoster є?
Характерні форми аденовірусної інфекції:
Хвора 22 роки, захворіла гостро. Напередодні ввечері підвищилася температура тіла до 38 °С, турбував
інтенсивний біль голови, свербіж шкіри живота, стегон, плечей. Наступного дня на відповідних ділянках з'явилися висипання у формі однокамерних округлих пухирців, м'яких на дотик, оточених вінчиком гіперемії. Під час огляду елементи висипки локалізовані й на слизовій оболонці порожнини рота та носоглотки. Ваш діагноз?
Хвора 61 рік, поступила у хірургічне відділення з приводу кровотечі з верхніх відділів шлунковокишкового тракту. 20 років тому була гемотрансфузія. За даними ФГДС – варикозне розширення вен стравоходу III ступеня. Найбільш ймовірна етіологічна причина захворювання?
Хвора А., 37 р., доставлена в ЛОР-відділення з приводу гнійного гаймориту. Через 20 хв. після ін'єкції новокаїну відчула шум у вухах, слабкість у ногах, біль у животі, серцебиття. Об'єктивно: загальмована, на шкірі обличчя, живота, грудей уртикарна висипка, набряк повік і губ. Серцеві тони приглушені,
пульс 132 уд. за хв., АТ 80/50 мм. рт. ст. Який попередній діагноз?
Хвора Б., 22 р., поступила в інфекційну лікарню зі скаргами на болючість під час жування, дворазове блювання, пронос, різі під час сечовиділення. Встановлено діагноз: ящур. Призначте лікування:
Хвора Б., 48 р., звернулася до офтальмолога з приводу скарг на відчуття печіння в правому оці, світлобоязнь, погіршення зору. Об'єктивно на правому оці: набряк повік, незначна ін'єкція склер, на поверхні кон'юнктиви верхньої та нижньої повіки фолікулярна висипка. Під час огляду на щілинній лампі на поверхні рогівки видно деревоподібний виразковий дефект; пальпуються збільшені привушні та задньошийні лімфатичні вузли. Ваш діагноз?
Хвора В., 16 років, поступила в стаціонар на 6-й день хвороби. Захворювання почалось з нежиттю та кашлю. На 5-й день хвороби раптово підвищилась температура тіла до 40 °С. Стан погіршився: з'явились кволість, різкий біль голови, часте блювання, не пов'язане з вживанням їжі. Позитивні менінгеальні симптоми. Загальна гіперестезія, тони серця глухі, тахікардія, АТ – 100/50 мм. рт. ст. Який найбільш імовірний діагноз?
Хвора доставлена із забрудненою колото-різаною травмою правої ступні. Введена протиправцева сироватка. Раптово стан хворої різко погіршився: з'явилася різка слабість, часте серцебиття. Об'єктивно: відзначається блідість шкіри, холодний піт, частий пульс слабкого наповнення до 100 уд.
за хв., АТ 80/30 мм. рт. ст. Яка причина погіршення стану хворої?
Хвора Р., 23 років, поступила зі скаргами на підвищення температури тіла до 39ºС, озноб, біль голови. З анамнезу відомо, що 7 днів тому хвору вкусив кіт. Об’єктивно: регіонарний лімфаденіт, гепатоспленомегалія. При дослідженні периферичної крові – нейтрофільний лейкоцитоз із зрушенням лейкоцитарної формули вліво. Поставте попередній діагноз?
Хвора, 36 р., працівниця птахофабрики, захворіла гостро, за 3 дні до госпіталізації. Захворювання почалося з ознобу, пітливості, підвищення температури до 39,1 °С. Згодом з'явився сухий кашель із виділенням незначної кількості слизистого харкотиння, збільшилася печінка та селезінка. Об’єктивно: в легенях жорстке дихання, в нижньому відділі лівої легені розсіяні, сухі хрипи. В загальному аналізі крові: лейкопенія, ШОЕ – 50 мм за годину. Яка лікарська тактика?
Хвора, 36 р., працівниця птахофабрики, захворіла гостро, за 3 дні до госпіталізації. Захворювання почалося з ознобу, пітливості, підвищення температури до 39,1 °С. Згодом з'явився сухий кашель із виділенням незначної кількості слизистого харкотиння, збільшилася печінка та селезінка. Об’єктивно: в легенях жорстке дихання, в нижньому відділі лівої легені розсіяні, сухі хрипи. В загальному аналізі крові: лейкопенія, ШОЕ – 50 мм за годину. Який попередній діагноз?
Хвора, 37 років, скаржиться на загальну слабкість, спастичний біль у нижніх відділах живота, переважно у лівій здухвинній ділянці, частий рідкий стілець до 18 разів на добу з домішками слизу та крові. Захворювання почалося гостро, три дні тому з ознобу, відчуття жару, болю голови. Випорожнення часті, мізерні, складались з густого слизу з прожилками крові. Загальний стан середньої тяжкості, температура 37,8 °С. Сигмовидна кишка спазмована і болюча. Який ваш попередній діагноз?
Хвора, 37 років, скаржиться на спастичний біль у нижніх відділах живота, переважно у лівій здухвинній ділянці, частий рідкий стілець до 18 разів на добу. Захворювання почалося гостро, з відчуття жару. Випорожнення часті, складались з густого слизу з прожилками крові. Ваш попередній
діагноз?
Хвора, 37 років, скаржиться на спастичний біль у нижніх відділах живота, переважно у лівій здухвинній ділянці, частий рідкий стілець до 18 разів на добу. Захворювання почалося гостро, з відчуття жару. Випорожнення часті, складались з густого слизу з прожилками крові. Ваш попередній
діагноз?
Хвора, 37 років, скаржиться на спастичний біль у нижніх відділах живота, переважно у лівій здухвинній ділянці, частий рідкий стілець до 18 разів на добу. Захворювання почалося гостро, з відчуття жару. Випорожнення часті, складались з густого слизу з прожилками крові. Ваш попередній
діагноз?
Хвора, 37 років, скаржиться на спастичний біль у нижніх відділах живота, переважно у лівій здухвинній ділянці, частий рідкий стілець до 18 разів на добу. Захворювання почалося гостро, з відчуття жару. Випорожнення часті, складались з густого слизу з прожилками крові. Ваш попередній
діагноз?
Хвора, 4 роки, поступила в інфекційне відділення зі скаргами на сухий "гавкаючий" кашель, підвищення температури тіла до 37,2 °С, помірний біль у горлі, захриплість голосу, гавкаючий кашель, утруднення вдиху, блідість носо-губного трикутника. Хворіє протягом двох днів. Який попередній діагноз?
Хворий 26 років, перебуває на лікуванні з діагнозом: "Гострий бронхіт", отримує пеніцилін, але продовжує гарячкувати. Проживає в місцевості, де реєструються поодинокі випадки черевного тифу.
Яке дослідження доцільно провести для уточнення діагнозу?
Хворий 64 роки, захворів гостро після перенесеної затяжної ангіни – підвищилася температура тіла, з'явилися біль голови, загальна слабість. Згодом виник інтенсивний біль в грудному відділі хребта, який поширювався по ходу міжреберних нервів та посилювався при рухах. Під час огляду по ходу
міжреберних проміжків шкіра грудної клітки гіперемована, набрякла. В області ураження висипання у формі пухирців 0,1–0,3 см, які наповнені прозорою рідиною, вміст частини пухирців каламутний. Ваш діагноз?
Хворий А., 10 років, поступив у приймальне відділення через 6 год після початку захворювання у тяжкому стані. Об'єктивно: на шкірі тулуба і нижніх кінцівок – геморагічні висипання, АТ – 50/30 мм. рт. ст. Лікар приймального відділення призначив препарат після якого стан дитини різко погіршився.
Із яким із перелічених препаратів ви пов'язуєте погіршення стану?
Хворий Б., 43 р., поступив в інфекційну лікарню зі скаргами на високу гарячку, появу на шкірі гнійногеморагічних пустул з перетворенням їх у виразки, наявність слизисто-гнійно-кров'янистих виділень з
носа. Професія: конюх. Діагноз: сап. Призначте лікування:
Хворий В., 27 р., захворів гостро. Поступив в інфекційну лікарню зі скаргами на печію в роті, гарячку, біль голови, біль у м'язах. Під час огляду на шкірі біля нігтів та між пальцями рук наявні афти. З анамнезу відомо, що пацієнт постійно вживає сире молоко. Ваш попередній діагноз?
Хворий З., 32 роки, звернувся на третій день зі скаргами на різку загальну слабість, зміну голосу, біль у горлі. Об'єктивно: щільні плівки займають усю поверхню мигдаликів, язичок, дужки; підшкірна клітковина набрякла з обох сторін до середини шиї. Серцева діяльність задовільна: пульс 90 уд. за хв.,
АТ 95/65 мм. рт. ст.; температура тіла 38,3 °С. Ваш діагноз?
Хворий К. 52 р., доставлений бригадою швидкої допомоги в інфекційну лікарню, де йому поставлено діагноз сальмонельоз. Об’єктивно: багаторазове блювання , випорожнення до 10-20 разів на добу, кал водянистий. Ціаноз губ, знижений тургор шкіри та м’язів, загострені риси обличчя, тахікардія, АТ 60/40 мм. рт. ст.. Який найбільш вірогідний діагноз?
Хворий К., 35 років, захворів гостро. Хвороба почалася з сильного болю голови, підвищення температури тіла до 38,5 °С, болю по ходу нервових стовбурів. Наступного дня – Т – 40 °С, повторне блювання, марення, різко загальмований, перестав відповідати на питання; згодом розвинулись мляві паралічі м'язів шиї. Ригідність м'язів потилиці – на 4 см., різко позитивні симптоми Брудзинського і Керніга, гіперестезія. Ваш діагноз?
Хворий К., 41 р., лікується в стаціонарі з приводу пневмонії. У комплексі лікування отримує калієву сіль бензилпеніциліну протягом семи днів. На 7-й день лікар під час обходу виявив у пацієнта на сідницях затверділий болючий утвір із почервонінням над ним. Яке можливе ускладнення виникло у хворого?
Хворий К., 46 р., поступив зі скаргами на біль голови та біль у суглобах, сухий кашель, задишку. З анамнезу відомо, що зловживає курінням більше 20 років, за професією будівельник. Об'єктивно: температура 39,5 °C, на шкірних покривах дрібноплямиста екзантема. Над легенями перкуторно вогнища притуплення, дрібнопухирцеві крепітуючі хрипи. Тони серця приглушені, пульс – 54 удари за хвилину, АТ – 85/55 мм рт. ст. У загальному аналізі крові: нейтрофільний лейкоцитоз, тромбоцитопенія, значно прискорена ШОЕ. Який попередній діагноз?
Хворий К., захворів гостро через годину після прийому холодцю. Відмічалася слабкість, головокружіння, згодом – ріжучий біль у верхній половині живота, нудота, дворазова блювота та пронос. Температура тіла нормальна. Який попередній діагноз?
Хворий на холеру до захворювання мав масу тіла 80 кг. На 3-ю добу хвороби вага хворого складала 69 кг. Визначте ступінь зневоднення.
Хворий П., 8 р., скаржиться на нежить, підвищення температури до 38 °С, свистяче дихання, вологий кашель з виділенням великої кількості слизистого харкотиння. Над легенями – коробковий звук, численні сухі й вологі хрипи. Ренгенологічно: посилення легеневого рисунку, розширення коренів легень, дрібні кільцеподібні тіні в нижніх відділах обох легень. Який найбільш вірогідний діагноз?
Хворий поступив в інфекційну лікарню на 8-й день зі скаргами на біль голови, недомагання, слабкість. Після проведення реакції аглютинації Відаля встановлено, що вона позитивна в розведенні 1:200 з Одіагностикумом черевного тифу. Який діагноз можна встановити на підставі цього дослідження?
Хворий поступив із скаргами на підвищення температури тіла до 37,5 °С, одноразове блювання, пронос 2 рази на добу, незначний біль в епігастрії та біля пупка. Діагностовано харчове бактеріальне отруєння, легкий перебіг. Чи доцільна антибіотикотерапія?
Хворий Р., 58 р., поступив у інфекційне відділення зі скаргами на болючість, почервоніння та набряк в ділянці правої гомілки. Об’єктивно: температура тіла 39ºС. Гіперемія і болючість збільшуються від центра до периферії, позитивний симптом Андреца, виражений регіонарний лімфаденіт. У крові: нейтрофільний лейкоцитоз, зсув лейкоцитарної формули вліво, збільшення ШОЕ. Встановіть попередній діагноз.
Хворий С., 21 рік, токсикоман, доставлений бригадою швидкої допомоги в реанімаційне відділення. Засмагав поблизу пасіки, заснув, прокинувся від укусу невідомої комахи. Об'єктивно: пацієнт різко збуджений, гіперемія обличчя та плечей, пастозність обличчя; АТ – 65/40 мм. рт. ст., тахікардія – 172
уд. за хв., бронхоспазм. Хворий скаржиться на свербіж, відчуття жару, колькоподібний біль у животі. Який імовірний діагноз?
Хворий С., 25 років, поступив на другий день хвороби без свідомості. Об'єктивно: температура тіла – 40 °С, судоми, менінгеальний синдром, геморагічні висипання на шкірі, крововиливи на кінцівках, звуження зіниць, парез сечового міхура. Пульс 120 уд. за хв., АТ – 100/60 мм. рт. ст., частота дихання – 40 за хв. Ваш діагноз:
Хворий С., віком 35 років, поступив у приймальне відділення зі скаргами на повторне блювання, біль голови, запаморочення, слабкість, підвищення температури тіла до 39,5 °С багаторазові, рясні, зеленого кольору випорожнення. Об'єктивно: язик сухий, обкладений білим нальотом. Який найбільш вірогідний діагноз?
Хворий С.,19 р., захворів раптово вночі, після святкування Нового Року. Захворювання почалося з гарячки до 39 °С. Через 3 год з'явилися дрібні висипання на сідницях, які швидко поширились на тулуб та кінцівки, набули геморагічного характеру. Зів не гіперемований. АТ 80/50 мм. рт. ст. Пульс 140 уд. за хв. Менінгеальних симптомів немає. Після прийому парацетамолу гарячка знизилась на короткий термін. Який попередній діагноз? A) B) C) D) E)
Хворий скаржиться на гарячку, біль у горлі, слабість. Мигдалики збільшені, вкриті щільним сіруватобілим нальотом з поширенням на язичок. Незначна гіперемія слизової глотки з ціанотичним відтінком.Враховуючи у хворого ожиріння ІІ ст. – набряк підшкірної клітковини в області шиї сумнівний. Яке
лікування рекомендоване?
Хворий скаржиться на нежить. Лабораторно є наростання титру антитіл до респіраторносинцитіального вірусу в реакції нейтралізації методом парних сироваток у 4 рази. Яка лікувальна тактика?
Хворий Ф., 22 р., захворіла гостро. У пацієнта підозра на легку форму дифтерії ротоглотки. Яке найбільш інформативне лабораторне дослідження для з'ясування передбачуваного діагнозу?
Хворий Ф., 22 р., поступив на другий день хвороби в тяжкому стані (марення, галюцинації, порушення свідомості, розлади координації рухів, дизартрія, атаксія) з ознаками інфекційно-токсичного шоку, гострої ниркової недостатності та ДВЗ-синдрому. Через годину помер у реанімаційному відділенні. Безпосередньою причиною смерті стали ДВЗ-синдром і гостра ниркова недостатність. На розтині виявили дифузне ураження альвеол, фібринозно-гнійну пневмонію, ексудативний плеврит. Попередній діагноз:
Хворий Ч., 29 років, звернувся зі скаргами на біль і почервоніння в ділянці рани від укусу собаки (24 дні тому). Також хворий скаржиться на біль голови, безсоння, пригнічення настрою і немотивоване почуття тривоги. Об’єктивно: в нижній третині правої гомілки рубець, навколо якого набряк і
гіперемія. Температура тіла 37,3ºС. Поставте діагноз?
Хворий Ч., 30 років, захворів гостро, поранив стопу при ходінні босоніж. При поступленні скаржиться на тягнучий біль, печіння в ділянці рани, тонічне скорочення жувальних мязів, пітливість. Об’єктивно: хворий дратівливий, виявляються симптоми Лоріно-Епштейна. Поставте попередній діагноз?
Хворий, 19 р., госпіталізований у стаціонар інфекційної лікарні на 6-й день хвороби з діагнозом: "Грип. Тяжкий перебіг". Об'єктивно: температура тіла – 39,6 °C, пульс – 105 уд./хв., АТ – 100\60 мм. рт. ст. Хворий неадекватний, порушена орієнтація в часі і просторі. Під час висування язика – тремор і відхилення його вправо. Асиметрія черевних рефлексів. Порушення чутливості за типом "рукавичок" і "шкарпеток", слабо позитивний симптом Бабінського. Менінгеальні с-ми негативні. Яке ускладнення розвинулось у хворого?
Хворий, 19 років, на 3-й день хвороби скаржиться на підвищення температури тіла до 39 °С, біль у горлі під час ковтання, утруднене носове дихання. При огляді: одутлість обличчя, збільшені задньошийні лімфовузли, спленогепатомегалія (2,5 і 2 см відповідно нижче краю реберних дуг). Слизова оболонка ротоглотки гіперемована. Мигдалики набряклі, вкриті білим крихким нальотом. Гемограма: лімфоцитарний лейкоцитоз, ШОЕ – 15мм/год. Який передбачуваний діагноз?
Хворий, 20 років, захворів поступово. Скаржиться на сильний біль голови, двоїння в очах, загальну слабкість, підвищення температури тіла, дратівливість. Об'єктивно: хворий у контакт вступає неохоче, болісно реагує на подразники, температура тіла – 38,1 °С. Виражений менінгеальний синдром. Результати люмбальної пункції: білок – 5,4 г/л, лімфоцити – 600 в 1 мм3, цукор – 1,3 ммоль/л. Який попередній діагноз слід встановити хворому?
Хворий, 20 років, звернувся зі скаргами на температуру тіла 38,5 °С, слабкість, біль голови, переймоподібний біль по ходу кишок, дефекацію до 15 разів на добу. Випорожнення незначні, з прожилками крові та слизу, відмічались тенезми. Який ваш попередній діагноз?
Хворий, 25 р., поступив зі скаргами на інтенсивний біль голови, підвищення температури тіла до 38,8 °С, біль в очних яблуках, що посилюється при рухах та яскравому світлі, біль у м’язах та суглобах. Об’єктивно: гіперемія і набряк обличчя, ін’єкція судин склер. Слизова оболонка м’якого піднебіння і задньої стінки глотки гіперемовані, з точковими крововиливами. Язик вкритий синювато-білим нальотом. Периферійні лімфовузли не збільшені. Аускультативно над легенями жорстке дихання. Пульс 100 уд./хв., АТ 110/70 мм. рт. ст. Ваш попередній діагноз?
Хворий, 25 р., приблизно 7 днів тому відмітив: підйом температури тіла до 38 ºС, погіршення апетиту, швидку втомлюваність, нежить, кашель, розлади випорожнень; на 5-й день хвороби на шкірі живота і грудей з'явилися рясні короподібні висипання. Об'єктивно: шкірні покриви лиця гіперемовані, на губах герпес; печінка збільшена на 1 см. У загальному аналізі крові – лейкоцитоз із лімфомоноцитозом. Який попередній діагноз?
Хворий, 26р, на прийомі у терапевта скаржиться на біль голови, прогресуючу м’язову слабкість переважно в ногах, двоїння в очах, спрагу. З анамнезу відомо, що хворий вживав м'ясні консерви домашнього приготування. Який попередній діагноз?
Хворий, 28 р., захворів гостро через 1 міс після укусів у руку кота. Захворювання почалося з появи неприємних відчуттів у ділянці укусу (печіння, тягнучий біль з іррадіацією до центру, свербіж, гіперестезія шкіри). З’явилося відчуття немотивованої тривоги, страху. На цей час рана вже цілком зарубцювалася. Ваш діагноз?
Хворий, 35 р., поступив із скаргами на різкий біль в епігастральній ділянці, багаторазове блювання, підвищення температури тіла до 37 °C. З анамнезу відомо, що близько 3 год тому вживав тістечка з кремом. Яке захворювання найімовірніше виникло у хворого?
Хворі на менінгеальну форму кліщового енцефаліту повинні лікуватися:
Хвороби, з яким найчастіше приходиться диференціювати кишковий амебіаз:
Хворому В, 31 р., встановлено діагноз ботулізм. Вкажіть поетапність надання допомоги медперсоналом.
Хворому з підозрою на черевний тиф лікар-інфекціоніст призначив бактеріологічне дослідження крові. Доцільність цього призначення пояснюється тим, що на 1-му тижні захворювання тифо-паратифами спостерігається:
Хлопчик 5 років, захворів гостро. Раптово піднялася температура тіла до 39–40 °С, турбував біль голови та біль у горлі, що посилювався під час ковтання. Під час огляду мигдалики дещо набряклі. На фоні дифузно гіперемованої слизової оболонки піднебінних дужок, м'якого піднебіння, мигдаликів і
задньої стінки глотки виявлені червонуваті пухирці численністю близько 10 шт., розміром із просяне зерно. Ваш діагноз?
Холера це інфекція:
Хронічний вірусний гепатит і цироз печінки найчастіше є наслідком:
Хто епідеміологічно є найнебезпечнішим джерелом інфекції при дизентерії?
Хто є джерелом інфекції ентеровірусної хвороби?
Хто є джерелом інфекції при ГРВІ?
Хто є джерелом інфекції при ГРЗ?
Хто із вчених 1905-го року запропонував термін "сироваткова хвороба"
Хто найбільш сприйнятливий до сальмонельозу?
Хто найбільш сприйнятливий до сальмонельозу?
Хто найчастіше є джерелом інфекції при ящурі?
Хто найчастіше є джерелом хвороби при сальмонельозі?
Хто найчастіше є резервуаром та джерелом сапу в антропургічних осередках?
Через який час, як правило, настає смерть від сапу у разі ненадання медичної допомоги?
Чи зв'язана тривалість виділення збудника дифтерії із застосуванням серотерапії?
Чи може хвора на бруцельоз людина бути джерелом інфекції?
Чим визначається обсяг рідини для регідратації при гастроінтестинальній формі сальмонельозу?
Чим здійснюють специфічну профілактику інфекційних хвороб з формуванням активного імунітету?
Чим супроводжуються тяжкі форми легіонельозу?
Чим характеризується в лікворі синдром клітинно-білкової дисоціації при менінгіті?
Чоловік 32 років, курець, має постійний контакт з хворими на туберкульоз. Протягом 2 міс відмічає кашель. Температура тіла – 37,2 °С. У легенях – везикулярне дихання. Яке дослідження треба зробити для уточнення діагнозу?
Чоловік, 23 р., 6 днів тому прибув з країни Близького Сходу. Приблизно 2 дні назад відмітив: пітливість, біль у литкових м'язах, похолодання кінцівок. Через добу з'явився профузний пронос, а згодом, через 6 год багаторазове блювання. Об'єктивно: шкірні покриви синюшного відтінку, вогкі, холодні на дотик. Язик сухий. Живіт втягнутий, не болючий під час пальпації. Спостерігається: тахіпное, тахікардія, олігурія. У загальному аналізі крові: еритроцитів 6×1012/л, помірний лейкоцитоз, незначно збільшена ШОЕ, індекс гематокриту 65 %. Який попередній діагноз?
Чоловік, 27 р., близько 9 днів тому відмітив поступовий підйом температури тіла до 39 °С, погіршення апетиту, швидку втомлюваність, метеоризм. Об'єктивно: на шкірі передньої стінки живота – два мономорфних за розміром та формою, рожевого кольору елементи, які дещо підвищуються над рівнем
шкіри, язик збільшений, з відбитками зубів, печінка виступає з під реберної дуги на 1 см. У загальному аналізі крові: лейкопенія, відносний лімфоцитоз, анеозинофілія, тромбоцитопенія. Який ваш попередній діагноз?
Чума відноситься до:
Чума належить до:
Шкірно-алергічна проба при бруцельозі:
Шлях зараження при легіонельозі:
Шлях передачі дифтерії:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома