47.Для REM-сну характерно:
48.Які нейромедіаторні системи головного мозку беруть участь в регулюванні повільно- і і швидкохвильового сну?
49.У хворого в результаті інсульту пошкоджена задня частина першої скроневої звивини лівої півкулі (центр Верніке). До яких наслідків це призведе?
50.Двостороннє ураження гіпокампа супроводжується порушенням:
51.До невропатолога звернулися батьки 6-річного хлопчика з приводу розладу сну. Лікарі виявили порушення повільнохвильового сну. Що з нижченаведеного лікарі зможуть виявити у хлопчика під час сну?
52.Консолідація пам‘яті:
53. У хронічному експерименті на щурах стимулювали електричним струмом супраоптичні ядра гіпоталамуса. Яка відчуття та поведінкова реакція спостерігалася у тварин?
54. Яке значення умовних рефлексів?
55. В основі формування образної пам’яті ключову роль відіграють:
56. При обстеженні пацієнта встановили, що він холерик. Який тип вищої нервової діяльності відповідає темпераменту пацієнта?
57. У пацієнта виявлено переважання тонусу парасимпатичної нервової системи над тонусом симпатичної нервової системи внаслідок гіперфункції блукаючого нерва. Які реакції можна спостерігати в цього пацієнта?
58. Зазначте неправильні твердження щодо симпатичної нервової системи (СНС):
59. Перед операцією під загальним знечуленням людині серед інших премедикаційних засобів з метою усунення небажаних рефлекторних реакцій уводять М-холіноблокатор – атропін.
60. Які супровідні фізіологічні ефекти можуть спостерігатися внаслідок застосування атропіну?
61. У людини діагностовано синдром Горнера – порушення симпатичної іннервації, зазвичай половини обличчя. Які симптоми на боці ураження при цьому будуть спостерігатися?
62. Які зміни викликає норадреналін, впливаючи на бета-рецептори нервово-м’язової передачі в гладких м’язах та серці?
63. За яким симптомом можна запідозрити отруєння неїстівними грибами?
64.Вкажіть нейромедіатори, які виділяються в центральних і периферійних синапсах рефлекторної дуги симпатичного рефлексу:
65. Якими нервами регулюється діяльність потових залоз?
66. У людини з нападом бронхоспазму необхідно викликати розширення бронхів. Застосування яких з наведених речовин призведе до бронходилятації?
67. Під час бійки у чоловіка виникла зупинка серця внаслідок сильного удару у верхню ділянку передньої черевної стінки. Які із зазначених механізмів спричинили зупинку серця?
68. При введенні блокатора альфа1-адренорецепторів буде спостерігатися:
69. У людини, яка переживає психоемоційний стрес, внаслідок активації симпатоадреналової системи, буде спостерігатись:
71. Після травми у людини були пошкоджено статолітовий апарат та півколові канали внутрішнього вуха з обох сторін. На які подразники не зможе реагувати ця людина?
72. Людина довго не отримувала вітамін А. Які з характеристик зору страждають при цьому?
73. У пацієнта обстежували периферичне поле зору. Лікар встановив, що поле зору для білого кольору більше у всіх напрямках, ніж поле зору для червоного та зеленого кольорів. З чим це пов’язано?
74. Іноді спостерігаються парадоксальні відчуття холоду при впливі високих температур. Як можна пояснити це явище?
75. Які акомодаційні зміни відбуваються при переведенні погляду на близько розташовані предмети?
76. В умовах зменшення освітлення спостерігається стійке розширення зіниці. Наслідком чого це є?
77. Які з рецепторів практично не адаптуються до дії подразника?
78. Лікар-окуліст виявив, що у людини молодого віку зір покращився при застосуванні циліндричних лінз. Який вид порушення рефракції у цієї людини?
79. З метою анальгезії можуть бути використані речовини, які виробляються в ЦНС і подібні опіатам. Яка це речовина і через які рецептори вона діє?
80. Вкажіть розміщення фокусу зображення в оці при міопії і вид лінз для її корекції:
81. У здорової людини визначають пороги смакової чутливості до різних речовин. До яких з наведених речовин поріг буде найменший?
82. У чоловіка 35 років виник гострий біль внаслідок опіку кисті. Які медіатори і механізми антиноцицептивної системи організму мобілізуються за цих умов?
83. Специфічними подразниками ноцицепторів є всі речовини, крім:
84. Знеболюючий ефект проявляють речовини, які:
85. До тактильних рецепторів НЕ належать:
86. Антиноцицептивний ефект в організмі проявляють:
87. До тонічних рецепторів, що практично не адаптуються до дії подразника, відносяться:
88. Для дослідження гостроти зору і поля зору використовують:
89. У результаті травми у чоловіка 40 років зруйновані задні корінці спинного мозку. Які розлади будуть спостерігатися в ділянці іннервації цих корінців?
90. У молодої жінки виявлена аномалія рефракції ока, при якій фокусування зображення можливе за сітківкою. Як називається ця аномалія і якими лінзами коригується?
91. У жінки 27 років виник гострий біль пальця руки після того, як вона загнала скалку. Назвіть нейромедіатори першого чутливого нейрона ноцицептивної сенсорної системи:
92.Чоловік 48 років після тривалого лікування кортизолом запального процесу звернувся до лікаря зі скаргами на підвищення артеріального тиску. Що найбільш вірогідно виявили при обстеженні чоловіка?
93. У людини з підвищеною секрецією паратгормону має місце:
94. Хворий помилково прийняв надмiрну дозу тироксину. До яких змiн секреції тиреолiберину та тиреотропiну це призведе?
95. Феохромоцитома - це пухлина хромафінної тканини, яка продукує надмірну кількість катехоламінів. Які з наведених ознак не вказують на підвищену секрецію даних гормонів?
96. Оберіть правильні твердження щодо гормонів-глюкокортикоїдів?
97. 34-річний хворий ревматизмом тривалий час приймає дексаметазон - синтетичний аналог кортизолу. Які механізми протизапальної дії кортизолу?
98. У чоловіка 73 років з’явилась задишка, що посилюється при навантаженні. Йому призначено визначення натрійуретичного пептиду типу А і В. Що з наведеного НЕ характерно для натрійуретичного гормону?
99. Чоловік 67 років з гіпертензією тривалий час вживає препарати, що блокують вироблення ангіотензину ІІ. Зниження рівня ангіотензину ІІ призведе до наведених змін, крім:
100. Механізм дії сульфонілсечовини (блокатор АТФ-залежних К+-каналів) включає:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома