У 5-6 вв. до н. е. існувала знаменита школа цього філософа. Він не був математиком, але в своїх творах любив говорити про математику. На будівлі його Академії були написані слова: "Хай не входить сюди той, хто не знає геометрії". Назвіть ім'я цього філософа.
Назвіть ім'я стародавнього математика, який відсіяв прості числа, проколюючи їх на восковій дощечці.
Хто з давньогрецьких математиків є чемпіоном Олімпійських ігор в кулачному бою?
Він - один з найвидатніших учених давнини. Він досліджував конічні перетини, площі еліпса, кулі, визначив наближене значення числа π. Інженерний геній вченого проявився при осаді міста Сіракузи. Він загинув від меча римського солдата, вигукнувши: "Відійди, не чіпай моїх креслень!". Хто цей учений?
Одним з найважчих розділів математики стало вчення про дроби. Багато народів могли уявити половинку, чверть і третю частину, але далі виникали труднощі. Обчислення над дробом ми вперше зустрічаємо в папірусах Ахмеса. Велику роботу виконали індійські математики. Запис дробів була близька до сучасної. Існували ще вавилонська, римська система дробів. Європейці вдосконалили ці знанія. Хто з учених вперше застосував сучасну запис дробу?
Назвати автора славнозвісної книги
«Арифметика сиречь наука числительная»?
Який чотирикутник носить назву бубна древніх греків?
Як древні єгиптяни зображували число 100 000?
У числа Пі є два неофіційних свята.
Перший - 14 березня, тому що цей день в Америці записується як 3.14.
Другий записується в європейському форматі (у вигляді звичайного дробу).
В якому місяці святкується друге неофіційне свято числа Пі.
Назвіть числа, які в давнину називалися «фальшивими» числами.
Греки представляли числа як відрізки, і тому для них саме існування від'ємних чисел і нуля було під великим питанням. Нуль вперше почали використовувати стародавні індійські математики. В якій країні вперше з'явилися від'ємні числа?
У математиків арабського Сходу ця теорема одержала назву «теорема нареченої». Справа в тому що в деяких списках «Начал» Евкліда цю теорему він називав «теорема німфи», через подібність рисунка з метеликом, що грецькою звався німфою. Але цим словом греки називали деяких богинь, а також наречених. Перекладаючи, араби не звернули уваги на креслення і переклали слово «німфа» як « наречена», а не «метелик». Так з’явилася назва «теореми нареченої».
Чию теорему називають "теоремою наречених"?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома