Хворий С., 31 р. звернувся із скаргами на підвищення температури до 38°С, біль у поперековій ділянці, припухлість. Об’єктивно: у правій поперековій ділянці болючий інфільтрат розміром - 5х6 см, шкіра над ним багряного кольору, у центрі багато гнійно- некротичних нориць. Який найбільш імовірний діагноз?
Пацієнт Б., 33 р. впав і вдарився головою, свідомості не втрачав, скаржився на головний біль. Прийшовши додому, через 2 години втратив свідомість. Під час огляду: свідомість відсутня, визначається анізокорія. Який вірогідний діагноз в даному випадку?
Медична сестра проводить обстеження пацієнта Л., 35 р. з черепно-мозковою травмою. Що буде найдостовірнішим при забої головного мозку на 2 добу?
Пацієнт М., 39 р. знаходиться другу добу в післяопераційній палаті відділення інтенсивної терапії. При якій умові хворого НЕ МОЖНА спонукати до кашлю?
Ви операційна сестра готуєтесь до виконання операції трепанація черепу. Якій інструмент із спеціального набору необхідно підготувати?
До хірургічного кабінету поліклініки звернувся пацієнт, 39 років зі скаргами на загальну слабість, порушення сну, підвищення температури тіла до 39,5°С. На задній поверхні шиї в ділянці потилиці - інфільтрат червоного кольору, в центрі якого кілька гнійних стрижнів. Який найбільш ймовірний діагноз?
Пацієнтка С., 34 р, звернулась до лікаря зі скаргами на сильний біль у лівій поперековій ділянці, загальну слабкість, підвищення температури тіла. Об’єктивно: у лівій поперековій ділянці пальпується болючий інфільтрат розміром - 3,5х6,5 см. Шкіра над ним багряно-синього кольору, через виниклі отвори виділяється густий зеленувато-сірий гній та некротичні маси. Вкажіть діагноз:
Підліток 14 років скаржиться на різкий біль у ділянці лівого стегна, почервоніння шкіри, підвищення температури тіла. Об’єктивно: на передній поверхні лівого стегна розлитий болючий інфільтрат, визначається флуктуація, регіонарні лімфатичні вузли збільшені та болючі. В крові - лейкоцитоз, підвищення ШОЕ. Вкажіть найбільш імовірний діагноз:
Потерпілий Т, 32 років, звернувся в хірургічний кабінет поліклініки зі скаргами на пульсуючий біль в ІІІ пальці правої руки, який пошкодив напередодні цвяхом. При огляді шкіра пальця гіперемована, напружена, болюча. Вкажіть найбільш ймовірний діагноз:
У хворої Ф., 38 років, після ін’єкції анальгіну в ділянці правої сідниці виник щільний, болючий інфільтрат, шкіра над яким гіперемована, набрякла, пальпаторно визначається розм’ягшення в центрі інфільтрату. Поставте діагноз:
У відділенні гнійної хірургії лікується хворий 72 років з флегмоною кисті, яку розкрили вчора. Пов’язку з яким препаратом необхідно накладати для прискорення очищення рани?
Пацієнт з черепно-мозковою травмою повторно втратив свідомість через 2 години після травми. Під час огляду визначається анізокорія. Який ймовірний діагноз в даному випадку?
Пацієнтка після черепно-мозкової травми скаржиться на головний біль, нудоту, блювання. Відмічає короткочасну (протягом 2-3 хвилин) втрату свідомості. З чим пов’язані проблеми пацієнтки?
Під час клінічного обстеження пацієнта К., 33 років. Ви виявили скарги на біль, набряк і почервоніння шкіри. Об’єктивно: на внутрішній поверхні стегна визначається округлий інфільтрат, який дещо виступає над її поверхнею. В центрі інфільтрату є білуватий стрижень. Який діагноз можна поставити?
Пацієнт 55 р., в хірургічному відділенні, готується флебектомії лівої нижньої кінцівки. При підготовці операційного поля медична сестра помітила фурункул в нижній третині стегна. Лікар відмінив оперативне втручання. Виникнення якої потенційної проблеми було попереджено?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома