«Кайдашева сім’я» – зразок
Здрібніння людської душі змальовує :
«Широкі рукава закачались до ліктів; з-під рукавів було видно здорові загорілі жилаві руки. Широке лице було сухорляве й бліде, наче лице в ченця. На сухому високому лобі набігали густі дрібні зморшки. Кучеряве посічене волосся стирчало на голові, як пух, і блищало сивиною». Чий це портрет:
«Таких парубків часто й густо можна зустріти по наших хуторах та селах. Одно тільки в нього неабияке — дуже палкий погляд, бистрий, як блискавка. Ним світилася якась незвичайна сміливість і духовна міць, разом з якоюсь хижою тугою…». Про кого так сказано:
Літературний псевдонім Панаса Яковича Рудченка :
Хлопець жартівливий, дотепний, веселий. Він у всьому бачить добре, шанує людей, захоплюється красою природи, має ліричну душу й грає на сопілці
Зображення життя та боротьби українського селянства проти соціального гноблення, зокрема кріпосництва та його залишків, напередодні і під час реформи 1861 р.- це тема твору :
Великий прозовий твір, у якому психологія персонажів розкривається на тлі важливих соціальних процесів.
Особливістю прози І.Нечуя-Левицького є
Громада у волость обирає за десяцького
Яким сюжетним елементом роману "Хіба ревуть воли, як ясла повні?" є арешт Чіпки?
Як звати прототипа Чіпки?
Твору «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» стосуються всі слова в рядку
Укажіть, що стало вирішальним моментом у виборі злочинного шляху центральним персонажем роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»:
Визначте головну проблему роману Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»
Яка тема є центральною у творчості Івана Нечуя-Левицького?
У творі «Кайдашева сім’я» слова
«Діло з грушею скінчилося несподівано. Груша всохла, і дві сім’ї помирилися. В обох садибах настала мирнота й тиша» є:
Їм не до сміху, оскільки вони — учасники великої родинно-побутової війни, якій не видно кінця», — сказано про персонажів твору
12 Установіть послідовність подій :
10.Зображення життя та боротьби українського селянства проти соціального гноблення, зокрема кріпосництва та його залишків, напередодні і під час реформи 1861 р.- це тема твору :
9.Корифеєм української прози називають :
7.. Хлопець жартівливий, дотепний, веселий. Він у всьому бачить добре, шанує людей, захоплюється красою природи, має ліричну душу й грає на сопілці :
3.Здрібніння людської душі змальовує :
2.. Вид епічного твору, головна увага якого зосереджується на розкритті суперечностей і закономірностей суспільного життя, соціальній зумовленості дій і вчинків персонажів, зображенні їх у побутовому
середовищі:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома