1. Питому теплоту пароутворення позначають літерою...
2.За якою фомулою можна розрахувати кількість теплоти, необхідну для перетворення деякої маси твердої речовини в рідину при температурі плавлення?
3. Питома теплота плавлення міді 210кДж/кг. Що це означає?
4. Яка кількість теплоти потрібна для пароутворення 100г спирту, взятого при температурі кипіння? Питома теплота пароутворення спирту 0,9МДж/кг.
5. Дві речовини однакової маси знаходяться в твердому стані. Потім ці речовини нагрівають і перетворюють на рідину. Яка з речовин має більшу питому теплоту плавлення; у скільки разів? (дивись графіки)
6. Дві речовини різної маси нагрівають та перетворюють на пару в процесі кипіння. У скільки разів відрізняються маси цих речовин? Відомо, що питома теплота пароутворення першої речовини у 2 рази більша, ніж питома теплота пароутворення другої речовини.
7. В калориметрі знаходилось 50г льоду. В калориметр поклали нагрітий мідний циліндр. Яка маса міді? Відомо, що весь лід розтанув. Всі теплові процеси показані на графіках. Питома теплоємність міді 400Дж/кг⋅⁰С. Питома теплота плавлення льоду 332кДж/кг.
8. В нагрівальній установці нагріли та перетворили на пару 200г води, витративши 40г спирту. Розрахуйте ККД цієї нагрівальної установки. Початкова температура води 20⁰С; температура кипіння води 100⁰С; питома теплоємність води 4200Дж/кг⋅⁰С; питома теплота пароутворення води 2,3МДж/кг⋅⁰С; питома теплота згорання спитру 27МДж/кг.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома