. Дві легкі однакові кульки підвішені на шовкових нитках. Кульки зарядили однаковими однойменними зарядами. На якому малюнку зображено ці кульки?
Негативно зарядженою паличкою торкнулися стрижня електроскопа (див. Рисунок). Як був заряджений електроскоп?
В електричне поле позитивно зарядженої кулі вносять позитивно заряджену гільзу. В якій точці поля відхилення гільзи буде мінімальним?
При електризації тертям з тіла А на тіло В перейшло 20×1012 електронів. Який заряд має тіло А?
Два однакових електрометри А і В мають електричні заряди qA= 0 Кл і qВ = + 20 Кл відповідно. Чому стануть рівні їх заряди, після з'єднання електрометрів провідником?
Якій кількості електронів відповідає заряд тіла, який дорівнює –80×10-12 Кл?
Дві однакові однойменно заряджені кульки, розташовані на відстані 0,9 м одна від одної, взаємодіють із силою 0,25 Н. Заряд другої кульки дорівнює +18 мкКл. Визначте заряд першої кульки. Обчисліть, якою буде сила електростатичної взаємодії кульок після того, як вони торкнуться одна одної й знову розійдуться на таку саму відстань.
Тертя між склом і шовком спричиняє виникнення негативного електричного заряду на шовку. Визначте, які частинки та як саме при цьому переміщуються.
Визначте, як і в скільки разів зміниться сила кулонівської взаємодії двох електронів унаслідок збільшення відстані між ними в 3 рази.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома