1. Жінка 35-ти років, яка проживає у гірському районі, звернулась до сімейного лікаря зі скаргами на потовщення і тиск в ділянці шиї, утруднене ковтання, захриплість голосу, загальну слабкість. Яке захворювання можна запідозрити?
2. У пацієнта з хронічним гломерулонефритом піднявся АТ до 190/110 мм рт. ст. Яке незалежне втручання виконає медична сестра?
3. Жінка 35-ти років хворіє на цукровий діабет. У неї різко розвинулась загальна слабкість, відчуття голоду, тремтіння, запаморочення, серцебиття, пітливість, тахікардія. Відомо, що вона збільшила дозу інсуліну. Який стан розвинувся у хворої?
4. Пацієнтка 58-ми років, поступила у ендокринологічне відділення у тяжкому стані. При медсестринському обстеженні виявлено: свідомість відсутня, шкіра суха, очі запалі, ціаноз, запах ацетону з рота. Який медикамент найбільш доцільно підготувати медсестрі для надання невідкладної допомоги?
5. Пацієнтка 36-ти років звернулася до медичної сестри з приводу появи впродовж останніх декількох місяців швидкої втомлюваності, постійного серцебиття, дратівливості, пітливості, схуднення. Зі слів пацієнтки, вказані зміни з’явились після стресу. Об’єктивно: стовщення шиї в нижній третині, екзофтальм, тремор пальців рук. Про яке захворювання може подумати медсестра?
6. Невідкладна допомога при нирковій коліці:
7. Хворий 56-ти років потрапив в ДТП, при огляді: нерухомий, на питання не відповідає, обличчя бліде з синюшним відтінком. Тіло вкрите холодним потом, мимовільне сечовипускання. Визначте стан хворого:
8. У хворої 33-х років, періодично повторюються напади експіраторної задишки. Під час мікроскопічного дослідження в харкотинні виявлено спіралі Куршмана та кристали Шарко-Лейдена. Яке захворювання запідозрите?
9. В приймальне відділення доставлено пацієнта з вираженою задишкою, ціанозом, набряками на гомілках. У який спосіб медсестра повинна транспортувати його до відділення?
10. Після операції з приводу гострого холециститу у пацієнтки похилого віку спостерігається затримка сечовиділення протягом 12 годин. Лікар призначив хворій катетеризацію сечового міхура. Чим необхідно змастити кінець катетера перед введенням?
11. У пульмонологічному відділенні хворому з ексудативним плевритом призначена плевральна пункція. Яке положення надасть хворому медична сестра?
12. Для проведення диференційної діагностики між ангіною та дифтерією беруть мазок:
13. Медсестра маніпуляційного кабінету, яка контролювала внутрішньовенне струминне введення ліків студенткою медколеджу, поцікавилася, коли треба зняти джгут:
14. Хвора 50-ти років скаржиться на сильний головний біль, запаморочення, тремтіння всього тіла. Об’єктивно: обличчя гіперемійоване, пульс – 110/хв., напружений, АТ – 220/95 мм рт. ст. Який стан розвився у пацієнтки?
15. Хворій виконали внутрішньом’язову ін’єкцію, після чого в місці введення виник інфільтрат. Який з фізіотерапевтичних заходів доцільно застосувати:
16. У пацієнта появився кал чорного кольору. Це свідчить про кровотечу з:
17. Пацієнт 40-к років лікується з приводу сухого плевриту. Турбують інтенсивні болі в правій половині грудної клітки. Яке положення в ліжку слід порадити пацієнту для зменшення болю?
18. Хворому 38-ми років у нефрологічному відділенні лікар призначив зібрати сечу за методом Нечипоренка. Цей аналіз сечі проводиться для визначення в одиниці об’єму:
19. Хворий скаржиться на тяжкість у правому підребер’ї, загальну слабкість, нудоту. Три роки тому хворів на вірусний гепатит В. Печінка збільшена на 3 см. У крові підвищений рівень білірубіну. Яке захворювання запідозрить медична сестра?
20. Медична сестра ревматологічного відділення, за призначенням лікаря, накладає водний зігрівальний компрес на ліктьовий суглоб. Термін накладання компресу становить
21. В приймальне відділення районної лікарні поступив хворий зі скаргами на тупий постійний біль оперізувального характеру, нудоту, блювання. Які залежні дії медичної сестри для уточнення діагнозу?
22. Пацієнт 52-х років, скаржиться на інтенсивний пекучий біль в ділянці серця, який іррадіює в ліву руку, нижню щелепу, триває 2 години, не знімається нітрогліцерином. Об’єктивно: стан пацієнта тяжкий, шкіра бліда, вкрита холодним потом, пульс – 100/хв., аритмічний, слабкого наповнення і напруження, АТ – 100/60 мм рт. ст. Що запідозрить медична сестра?
23. Після взяття мазка із зіва і носа матеріал необхідно відправити у бактеріологічну лабораторію. Протягом якого часу необхідно це здійснити?
24. Медична сестра пояснює хворому, що протягом доби необхідно зібрати 8 окремих порцій сечі за кожні 3 години, з метою визначення видільної та концентраційної здатності нирок. До якого дослідження готується хворий?
25. Медична сестра маніпуляційного кабінету, за призначенням лікаря, здійснює забір крові з вени. Обпалювання горловини флакона та корки здійснюють при заборі крові на:
26. В післяопераційному періоді медична сестра виконує призначення лікаря. Який лікарський препарат був призначений з метою профілактики тромбозу?
27. Пацієнт 40-ка років скаржиться на біль стискаючого характеру за грудиною з іррадіацією в ліву руку. Після прийому нітрогліцерину приступ припинився. Для якого захворювання характерні дані ознаки?
28. У пацієнта в ділянці лопаток, хребта, ліктів, п’яток поверхневе (неглибоке) порушення цілісності шкіри з поширенням на підшкірну основу. Стійка гіперемія, відшарування епідермісу. Як характеризувати стан пацієнта?
29. Хворий, 55-ти років, скаржиться на біль за грудиною стискаючого характеру з іррадіацією в ліву руку, який виник під час ходьби і зникає в стані спокою. Яке залежне втручання слід провести медичній сестрі?
30. Пацієнту 20-ти років з негоспітальною пневмонією призначений курс антибіотикотерапії. Яка потенційна проблема може виникнути у пацієнта після тривалого лікування антибіотиками?
31. Лікар призначив пацієнту 30-ти років зібрати кал на виявлення гельмінтів. Про яку особливість збирання цього аналізу необхідно повідомити пацієнту?
32. У хворого внаслідок критичного зниження температури розвинувся колапс. Який з препаратів Ви введете хворому?
33. Перед початком антибіотикотерапії медична сестра пульмонологічного відділення провела внутрішньошкірну пробу на чутливість до антибіотика. Протягом якого часу потрібно спостерігати за пацієнтом?
34. Пацієнт 46-ти років скаржиться на біль у колінних, ліктьових суглобах «летючого характеру», який посилюється при рухах, температуру 37,50С ввечері. В анамнезі – часті ангіни. При огляді суглобів спостерігаються припухлість, почервоніння. Для якого захворювання характерні дані проблеми?
35. Хворий 53-х років звернувся до лікаря зі скаргами на схуднення, рідкі випорожнення (7-8 разів на добу), біль внизу живота. Був запідозрений хронічний коліт. Який ендоскопічний метод діагностики призначить лікар?
36. Пацієнту 32-х років медсестра вводила за призначенням лікаря внутрішньовенно 10% р-н кальцію хлориду, пацієнт відмітив пекучий біль в місці ін’єкції. Яке ускладнення повинна запідозрити медсестра в місці ін’єкції?
37. У пацієнта розвинувся набряк легень. Як правильно провести оксигенотерапію при цьому стані?
38. В приймальне відділення доставлено пацієнта зі скаргами на нудоту, біль в епігастральній ділянці, які виникли внаслідок споживання недоброякісної їжі. Яке залежне медсестринське втручання необхідно здійснити медичній сестрі в першу чергу?
39. Медична сестра доглядає за пацієнтами гастроентерологічного відділення. Яке забарвлення блювотних мас свідчить про появу шлункової кровотечі?
40. Молода людина при взятті крові із вени зомліла. Якого положення повинна надати їй медична сестра?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома