У 1875 році було відкрито університет
На фото зображено видатну українську
Укажіть спільну ознаку картин, репродукції яких наведено.
Що було характерним для розвитку української культури в другій половині XIX – на початку XX ст.?
Хто з митців у листі так описав свою роботу над однією з картин:
«Я зовсім ненароком відвернув полотно і не втерпів, узявся за палітру, і ось тижнів два без віддиху живу з ними, не можу розлучитися - веселий народ! Недарма про них Гоголь писав, усе це правда! Чортячий народ! Ніхто в цілім світі не відчував так глибоко Свободи, Рівності й Братерства. Усе Запорожжя лишалось вільним, нікому не підкорилося...»?
Створення в Одесі першої в Російській імперії (другої у світі) бактеріологічної станції пов’язано з ім’ям
На фото зображено будівлю
Про кого І. Франко сказав: «...Він був одним із батьків новочасного українського театру, визначним артистом та при тім великим драматургом, якому рівного не має наша література...»?
Хто є автором картини, репродукцію якої зображено?
В якому році було відкрито Новоросійський університет
Про кого йде мова в уривку "український фізик та електротехнік, винахідник, організатор науки, публіцист, перекладач Біблії українською мовою, громадський діяч. Професор і ректор Німецької вищої технічної школи в Празі, державний радник з електротехніки Королівства Богемія і Маркграфства Моравія. Дійсний член Наукового товариства імені Шевченка, почесний член Віденського електротехнічного товариства"
В якому місті знаходиться резиденція митрополитів (1864-1882 рр.)
Хто зображений на іллюстрації
Окрасою якого міста є дана споруда
Про що йде мова " загальна назва напрямів мистецтва та літератури кінця XIX - поч. XX ст., що відображували кризу буржуазної культури і характеризували розрив із традиціями реалізму та естетикою минулого."
На малюнку зображено
Про кого йде мова в джерела "український письменник, драматург, театральний режисер і актор. З його іменем пов'язані створення українського професійного театру на підросійській частині України й наступний етап розвитку реалістичної драматургії."
Хто є автором картини "Святочне ворожіння" 1888р.
Про кого йде мова в уривку "український актор, режисер і громадський діяч. Корифей українського побутового театру. Брат Івана Карпенка-Карого, Панаса Саксаганського й Марії Садовської-Барілотті."
Кого зображено на портреті Івана Труша
Кого зображено на малюнку
Про кого йде мова "композитор, етнограф, учасник громадівського руху, автор опер «Різдвяна ніч», «Утоплена», «Тарас Бульба», «Енеїда»"
Прочитайте уривок з історичного джерела та дайте відповідь на запитання.
«На початку XX ст. на оперних сценах світу царювали четверо чоловіків – Баттістіні, Карузо, Тітто Руффо, Шаляпін. І лише одна жінка спромоглася сягнути їхніх висот і стати врівень з ними. Найвимогливіші критики світу називали її «Незабутньою Аїдою», «Найчарівнішою Чіо-Чіо-Сан», «Вражаючою Валькірією».
Про якого митця йдеться?
Богдана Ханенка та Василя Симиренка можна назвати
Вкажіть автора картини
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома