У родiллi триває перший перiод фi- зiологiчних пологiв, латентна фаза. Тер- мiн вагiтностi — 39 тижнiв, вагiтнiсть II, пологи II. Як часто потрiбно вислухову- вати серцебиття для оцiнки стану плода
Що з нижченаведеного вiдноситься до медичних вiдходiв категорiї В?
Який iз нижченаведених методiв до- слiдження є найiнформативнiшим у дiа- гностицi бронхоектатичної хвороби?
Який шлях передачi iнфекцiї в закла- дах охорони здоров’я вiдноситься до артифiцiйних?
Якi лiкарськi засоби вiдносяться до списку «Б»?
Як називається iндивiдуальна упа- ковка, що безпосередньо контактує з лiкарським засобом та сприяє збереженню його основних властивостей?
У семирiчної дитини пiсля внутрi- шньовенного введення антибiотика з’я- вилися слабкiсть, пульсуючий головний бiль, вiдчуття стиснення в грудях та не- стачi повiтря, надсадний кашель. Об’є- ктивно спостерiгається: рiзка блiдiсть шкiрних покривiв, експiраторна зади- шка, дистанцiйнi хрипи. Для якого ва- рiанта перебiгу анафiлактичного шоку характернi зазначенi симптоми?
Пацiєнт вiком 52 роки скаржиться на нападоподiбний бiль у правому пiдре- бер’ї з iррадiацiєю в праве плече та пра- ву ключицю, гiркоту в ротi, нудоту. Ви- никнення цих симптомiв пов’язує iз вжи- ванням смаженої їжi. Об’єктивно спо- стерiгається: пацiєнт неспокiйний, язик обкладений жовтим нальотом, пульс — 88 уд./хв, ритмiчний, АТ — 120/80 мм рт. ст. Живiт пiд час пальпацiї м’який, болю- чий у правому пiдребер’ї, позитивнi сим- птоми Ортнера, Кера. Препарати якої групи потрiбно застосувати насамперед для надання невiдкладної допомоги?
У пацiєнта терапевтичного вiддiлення дiагностовано виразкову хворобу два- надцятипалої кишки. Яка бактерiя спричиняє це захворювання?
Який розмiр периферичного вено- зного катетера переважно використо- вується для внутрiшньовенних iнфузiй у новонароджених дiтей?
Вкажiть постiн’єкцiйне ускладнення, що характеризується гнiйним запален- ням м’яких тканин та утворенням поро- жнини, заповненої гноєм.
Яке спiввiдношення розчинника та активної речовини антибiотика використовується у разi стандартного розведення антибiотика?
Пацiєнту призначено фiзiотерапев- тичну процедуру, пiд час якої (внаслi- док змiнення проникностi судинної стiн- ки) у шкiрi виникають точковi мiкро- крововиливи (петехiї, плями), до складу яких входять бiологiчно активнi речови- ни, що надають потужний стимулюючий ефект як на весь органiзм, так i на певну зону до повного їх розсмоктування. Яку процедуру призначено пацiєнту?
Який найпростiший фiзiотерапевти- чний засiб мiсцевого впливу застосовує- ться у II перiодi гарячки?
У пацiєнта, який хворiє на виразкову хворобу шлунку, раптово розпочалося блювання «кавовою гущею». Якi заходи невiдкладної допомоги треба провести насамперед на догоспiтальному етапi?
Пацiєнт хворiє на хронiчний спастичний колiт. Який найпростiший фiзiо- терапевтичний засiб мiсцевого впливу застосовується для зменшення болю у животi пiд час кишкової колiки?
Пацiєнту, який хворiє на залiзодефiцитну анемiю, призначено терапiю препаратами залiза. Одночасне приймання якого вiтамiну покращує всмоктування та засвоєння залiза?
У пацiєтки перебiг цукрового дiабе- ту ускладнився розвитком синдрому дi- абетичної стопи. Якi поради по догляду за нижнiми кiнцiвками необхiдно надати пацiєнтцi?
У п’ятирiчної дитини, яка вiдвiдує дитячий дошкiльний заклад, спостерiгає- ться пiдвищення температури тiла, бiль у горлi. Пiд час огляду виявлено блi- дiсть носогубного трикутника, «малиновий язик» та дрiбнопапульозний висип на гiперемованiй шкiрi, що максимально локалiзується на згинальних поверхнях кiнцiвок, у складках. Вкажiть термiн iзо- ляцiї хворої дитини.
Для якого захворювання характер- нi такi клiнiчнi прояви: гострий поча- ток, слабко вираженi катаральнi яви- ща, дрiбний блiдо-рожевий плямисто- папульозний висип, без тенденцiї до злиття, з переважною локалiзацiєю на спинi, сiдницях та розгинальних поверх- нях верхнiх кiнцiвок, системне збiльшен- ня лiмфатичних вузлiв?
У пологовiй залi породiллi запропонували провести перше раннє прикладання дитини до грудей. Це покращить скорочення матки та вiдшарування й народження послiду. Стимуляцiя синтезу якого гормону вiдбувається в цьому ра- зi?
Вкажiть мiсце перебування породiллi упродовж найближчих двох годин пiсля фiзiологiчних пологiв.
Як називається графiчне вiдобра- ження результатiв динамiчного спосте- реження пiд час пологiв за процесом розкриття шийки матки та просування голiвки плода, пологовою дiяльнiстю, станом матерi та плода?
У вагiтної жiнки вiком 42 роки пiд час вимiрювання зовнiшнiх розмiрiв та- за з’ясувалося, що зовнiшня кон’югата становить 15 см. Яка тактика ведення пологiв у цьому разi?
Який симптом найхарактернiший для хронiчного гастриту з пiдвищеною секреторною функцiєю шлунку?
У пацiєнта дiагностовано цукровий дiабет 2-го типу легкого ступеня тяжко- стi (рiвень глiкемiї — 8 ммоль/л, глюко- зурiя — до 20 г/добу). Вкажiть ключовий захiд для пiдтримки стану компенсацiї вуглеводного обмiну в пацiєнта в цьому разi.
Пацiєнт, який проживає в гiрськiй мiсцевостi, скаржиться на вiдчуття сти- снення в дiлянцi шиї, розлади ковтання, сухий кашель, утруднене дихання. Об’є- ктивно спостерiгається: рiвномiрне ди- фузне збiльшення щитоподiбної залози без локальних ущiльнень. Для якого за- хворювання характернi цi симптоми?
Пацiєнтка скаржиться на змiну го- строти зору, двоїння в очах, погiршення сну, пiтливiсть, дратiвливiсть, зменшен- ня маси тiла за збереженого апетиту. Об’єктивно спостерiгається: тремор рук i тiла, пульс — 110 уд./хв, екзофтальм, збiльшення розмiрiв щитоподiбної за- лози. Попереднiй дiагноз: дифузний то- ксичний зоб. Який iз нижченаведених факторiв посiдає перше мiсце серед мо- жливих причин розвитку цього захво- рювання?
Пацiєнту з гострим коронарним син- дромом призначено нiтроглiцерин су- блiнгвально у дозi 0,5 мг. Який показник систолiчного артерiального тиску в па- цiєнта є протипоказанням для його за- стосування?
У пацiєнта на тлi перебiгу гострого iнфаркту мiокарда раптово погiршив- ся загальний стан, посилився бiль у сер- цi, виникла рiзка слабкiсть. Об’єктив- но спостерiгається: свiдомiсть сплутана, акроцiаноз, холодний липкий пiт, АТ — 70/30 мм рт. ст., пульс — 110 уд./хв, слаб- кого наповнення. Яке ускладнення роз- винулося в пацiєнта?
Який лiкарський засiб, що пригнiчує агрегацiю тромбоцитiв, застосовується на догоспiтальному етапi пiд час надан- ня невiдкладної допомоги пацiєнту з iн- фарктом мiокарда?
Вкажiть прилад, який дозволяє ви- мiряти пiкову швидкiсть форсованого видиху та використовується для дiагно- стики та оцiнки ефективностi лiкування хронiчних обструктивних захворювань легень (бронхiальної астми, хронiчного обструктивного бронхiту тощо).
У пацiєнта затяжний напад брон- хiальної астми завершився розвитком астматичного статусу. Який показник є ключовим для призначення оксигеноте- рапiї?
У пульмонологiчному вiддiленнi лi- кується пацiєнт iз дiагнозом: бронхое- ктатична хвороба. Яку процедуру необ- хiдно застосувати для покращення вiд- ходження слизу та мокротиння з дихаль- них шляхiв?
Яка група лiкарських препаратiв використовується для етiотропного лi- кування госпiтальної (нозокамiальної) пневмонiї, спричиненої аеробними грам- негативними паличками?
Який бiологiчний матерiал викори- стовується для первинного дiагности- чного тесту на виявлення легеневого ту- беркульозу та визначення стiйкостi до рифампiцину у разi неможливостi забо- ру мокротиння?
Який iз нижченаведених чинникiв сприяє розвитку хронiчного бронхiту?
У гастроентерологiчному вiддiленнi лiкується пацiєнт iз дiагнозом: виразко- ва хвороба шлунку. Якi лiкарськi засоби пригнiчують секрецiю шлункового со- ку?
У пацiєнта, який хворiє на виразко- ву хворобу шлунку, з’явилися скарги на швидку втомлюванiсть, втрату апетиту, вiдразу до м’ясної їжi, посилене слинови- дiлення, порушення ковтання. Для якого ускладнення характернi цi симптоми?
Пацiєнт iз дiагнозом: хронiчний пан- креатит, отримує протирецидивне лiку- вання. Яке дослiдження доцiльно прове- сти для визначення зовнiшньосекретор- ної функцiї пiдшлункової залози?
Який лiкарський засiб використову- ється для замiсної терапiї у разi недо- статностi зовнiшньосекреторної функцiї пiдшлункової залози?
Пацiєнт скаржиться на втрату апети- ту, гiркий присмак у ротi, бiль i вiдчуття тяжкостi у правому пiдребер’ї, жовтя- ничнiсть шкiри i склер, свербiж шкiри, бiль у суглобах. За результатами бiо- хiмiчного дослiдження кровi виявлено високий рiвень прямого бiлiрубiну, вира- жена активнiсть аланiнамiнотрансфера- зи. Для якого захворювання характернi вказанi клiнiко-лабораторнi показники?
Який iз нижченаведених чинникiв сприяє розвитку виразкової хвороби?
Пацiєнту встановлено дiагноз: го- стрий пiєлонефрит. Чим зумовлений бiль у поперековiй дiлянцi у разi цього захворювання?
. У пацiєнта з хронiчною нирковою недостатнiстю швидкiсть клубочкової фiльтрацiї становить 14 мл/хв. До якої лiкувальної процедури необхiдно пiдго- тувати пацiєнта в цьому разi?
Яке захворювання нирок характери- зується наявнiстю таких клiнiчних проя- вiв: артерiальна гiпертензiя, олiгурiя та набряки?
У пацiєнта вiком 42 роки встанов- лено дiагноз: сечокам’яна хвороба. Якi продукти харчування рекомендується вживати пацiєнту в разi фосфатурiї?
Пацiєнтка скаржиться на ранкову скутiсть, деформацiю i постiйний бiль у дрiбних суглобах, зниження фiзичної активностi. Об’єктивно спостерiгається: симетричнi згинальнi контрактури дрi- бних суглобiв. На рентгенограмi кистi й зап’ястка — ерозiї та виражений осте- опороз безпосередньо прилеглих до су- глоба кiсток, анкiлоз. Для якого захво- рювання це характерно?
Реабiлiтацiйна програма для збере- ження функцiї уражених суглобiв у па- цiєнтiв iз ревматоїдним артритом за- звичай включає рiзнi методи лiкування. Вкажiть метод, який спрямований на по- лiпшення рухливостi та функцiї сугло- бiв
У пацiєнтки дiагностовано систем- ний червоний вовчак. Вкажiть ключо- вий метод профiлактики загострень цiєї хвороби.
У тяжкохворого лежачого пацiєнта на шкiрi п’яток та лiктiв виявлено зону стiйкої гiперемiї, цiлiснiсть шкiри не по- рушена. Вкажiть стадiю розвитку про-
лежня.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома