Лікувальна справа 1

Додано: 18 квітня 2021
Предмет:
Тест виконано: 234 рази
100 запитань
Запитання 1

Фельдшера ШМДвикликали вночi до чоловiка, в якого раптово з’явилась ядуха з утрудненим вдихом, кашель iз видiленням рожевого пiнистого харкотиння. Пацiєнт у положеннi ортопное. Дихання шумне. Ps- 100/хв., ритмiчний, слабкого наповнення. Над легенями – вологi дрiбнопухирчастi хрипи. Виберiть препарат, який необхiдно застосувати?

варіанти відповідей

Метопролол

Панангiн

Лазикс

Ессенцiале

Фероплект

Запитання 2

До фельдшера ФАПу звернувся хворий 30-ти рокiв. Пiсля вживання великої кiлькостi цитрусових у хворого виник щiльний набряк на обличчi, губах, без свербiння, головний бiль, ”гавкаючий” кашель. Об’єктивно: Ps- 76/хв., АТ-120/70 мм рт.ст. Для якого захворювання

характернi вказанi симптоми?

варіанти відповідей

Кропив’янка

Набряк Квiнке

Сироваткова хвороба

Анафiлактичний шок

Медикаментозний дерматит

Запитання 3

Фельдшер ШМДприбув до пацiєнта 35-ти рокiв. Пацiєнт непритомний. Шкiра - жовтянична. Печiнка на 2 см випинається з-пiд краю реберної дуги. Вiд пацiєнта чути специфiчний солодкуватий печiнковий запах. Оберiть медикаменти для надання невiдкладної допомоги:

варіанти відповідей

Папаверин, баралгiн

Амiнокапронова кислота, баралгiн

Кальцiю хлорид, вiкасол

Глюкоза, ессенцiале 

Анальгiн, димедрол

Запитання 4

Пацiєнтка доставлена до фельдшера ФАПУ зi скаргами на висипання на шкiрi, яке з’явилось 2 днi тому пiсля вживання цитрусових. Висипання мiсцями зливається, супроводжується свербiнням та пiдвищенням температури тiла до 37, 6oC. Яке захворювання можна запiдозрити у пацiєнтки?


варіанти відповідей

Гостра кропив’янка

Рожевий лишай

Алергiчний дерматит

Синдром Лайєла

Токсикодермiя

Запитання 5

До фельдшера здоровпункту промислового пiдприємства звернувся робiтник 30-ти рокiв, який протягом останнiх 10-ти рокiв страждає на виразкову хворобу шлунка. Скаржиться на слабкiсть,запаморочення. Спостерiгалось одноразове блювання ”кавовою гущею”. Об’єктивно: блiдiсть шкiри, живiт м’який, безболiсний. Який попереднiй дiагноз?

варіанти відповідей

Виразкова хвороба шлунка

Шлунково-кишкова кровотеча

Синдром Мелорi-Вейса

Рак шлунка

Атрофiчний гастрит

Запитання 6

У хворого 32-х рокiв сечокам’яна хвороба. Дiєти не дотримується. Фельдшером ШМД госпiталiзований з нирковою колькою та затримкою сечi. Яку першу медичну допомогу потрiбно надати пацiєнту?


варіанти відповідей

Провести катетеризацiю

Включити кран з водою

Помiстити хворого в гарячу ванну

Поставити гiрчичники на гомiлки

Поставити холодний компрес на гомiлки

Запитання 7

Хвора 58-ми рокiв скаржиться на спрагу, сухiсть у ротi, збiльшення видiлення сечi, слабкiсть. Хворiє близько року. За останнiй час значно схудла. Об’єктивно: шкiра суха, на щоках, пiдборiддi

рум’янець, нiгтi ламкi. Тони серця приглушенi, Ps- 76/хв., АТ- 140/85 мм рт.ст.

Яке обстеження слiд призначити першочергово для встановлення дiагнозу?


варіанти відповідей

Загальний аналiз сечi

Загальний аналiз кровi

Аналiз кровi на холестерин

Аналiз кровi на глюкозу

Проба за Зимницьким

Запитання 8

Хвора 36-ти рокiв звернулась зi скаргою на загальну слабкiсть, швидку стомлюванiсть, сухiсть шкiри, набряки обличчя, закрепи. Мiсяць тому перенесла стумектомiю з приводу тиреотоксикозу. Шкiра блiда, суха. Ps- 58/хв., слабкого наповнення, АТ- 90/55 мм рт.ст. Дiяльнiсть серця ритмiчна, тони приглушенi. Живiт м’який, безболiсний пiд час пальпацiї. Дiурез 1,2 л за добу.

Виберiть препарат для патогенетичного лiкування хворої:


варіанти відповідей

Ловастатин

Гiпотiазид

Йодид калiю

Мерказолiл

L-тироксин

Запитання 9

Пацiєнта укусила бджола. Скарги на ядуху, нудоту. Об’єктивно: обличчя набрякле, шкiра блiдо-цiанотична, дихання утруднене, охриплiсть голосу, надсадний кашель. Ps- 88/хв., АТ- 125/80 мм рт.ст. Яке ускладнення виникло у хворого?


варіанти відповідей

Серцева астма

Кропив’янка

Анафiлактичний шок

Сироваткова хвороба

Набряк Квiнке 

Запитання 10

На 2-му тижнi захворювання спостерiгається пластинчасте лущення на долонях. Для якого захворювання це характерно?


варіанти відповідей

Кiр

Вiтряна вiспа

Скарлатина

Червона висипка

Менiнгококова iнфекцiя

Запитання 11

До фельдшера ФАПу звернулася пацiєнтка iз пiдозрою на шлунково-кишкову кровотечу. Який з методiв найпростiшої фiзотерапiї доцiльно застосувати?


варіанти відповідей

Мiшечок з теплим пiском

Холодна ванна

Холодний компрес

Грiлка

Мiхур з льодом 

Запитання 12

До фельдшера ФАПу звернувся хворий 45-ти рокiв зi скаргами на рiзке здуття живота, нестiйкий стул, нудоту, яка з’являється пiсля вживання жирної та солодкої їжi. Хворiє близько року. Багато курить, зловживає спиртними напоями. Об’єктивно: шкiра жовтяничного забарвлення; наявнiсть телеангiектазiй, гiперемiя долонь, асцит. Пальпаторно печiнка збiльшена, щiльна, край загострений. Про яку найбiльш iмовiрну патологiю йдеться?


варіанти відповідей

Хронiчний гастрит

Рак шлунка

Цироз печiнки

Виразкова хвороба шлунка

Хронiчний холецистит

Запитання 13

Хвора 48-ми рокiв звернулася дофельдшера здоровпункту iз скаргами на сильний головний бiль у потиличнiй дiлянцi, який виник 2 години тому пiсля стресової ситуацiї, запаморочення, нудоту, бiль у дiлянцi серця. Об’єктивно: обличчя гiперемоване, межi серця розширенi влiво на

1 см. Тони серця ритмiчнi, акцент II тону над аортою. АТ- 190/100мм рт.ст., пульс напружений, ритмiчний. Який стан виник у хворої?


варіанти відповідей

Стабiльна стенокардiя напруження

Гостра лiвошлуночкова недостатнiсть

Гiпертонiчна хвороба, ускладнений гiпертензивний криз

Гiпертонiчна хвороба, неускладнений гiпертензивний криз

Iнфаркт мiокарда

Запитання 14

Хворий 52-х рокiв скаржиться на виражений постiйний бiль за грудниною, що iррадiює в лiву руку, пiд лiву лопатку, плече. Хворий збуджений, переляканий, стогне. Бiль виник 2 години тому на роботi пiсля нервового перенапруження. Неодноразове вживання нiтроглiцерину бiль не зняло. Яке захворювання можна запiдозрити у хворого?

варіанти відповідей

Ревматизм

Стенокардiя

Iнфаркт мiокарда

Серцева астма

Гiпертонiчна хвороба

Запитання 15

Фельдшер ШМДна виклику у хворої 42-х рокiв. Скарги на сильний головний бiль, мерехтiння ”мушок” перед очима.Такий стан пiсля сварки з чоловiком. При оглядi: хвора збуджена, шкiра в червоних плямах, волога. АТ– 190/100 мм рт.ст., Рs-92/хв., напружений. Тони серця ритмiчнi.Лiва межа серця розширена. Часте сечовипускання. Яка невiдкладна допомога необхiдна цiєї хворої?


варіанти відповідей

Анальгiн 50% - 2,0 мл внутрiшньом’язово

Атропiну сульфат 0,1% -1,0 мл внутрiшньом’язово

Клофелiн 0,01% - 1,0 мл внутрiшньовенно

Платифiлiн гiдротартрат 0,2% - 1,0 мл пiдшкiрно

Димедрол 1% - 1,0 мл внутрiшньом’язово

Запитання 16

До фельдшера ФАПу звернувся пацiєнт 36-ти рокiв, зi скаргами на гарячку до 39oC, бiль у правiй половинi грудної клiтки, який посилюється пiд час глибокого дихання, кашель з видiленням незначної кiлькостi ”iржавого” харкотиння, виражену слабкiсть. Вкажiть найбiльш iмовiрний попереднiй дiагноз:

варіанти відповідей

Абсцес легень

Бронхоектатична хвороба

Гострий бронхiт

Негоспiтальна пневмонiя

Сухий плеврит

Запитання 17

Фельдшер ШМДприбув на виклик. Пацiєнтка пред’являє скарги на бiль у правому пiдребер’ї, багаторазове блювання без полегшення, пiдвищення температури до 39oC. При обстеженнi: живiт болiсний в правому пiдребер’ї, де визначається локальне напруження м’язiв, пальпується овальне щiльне утворення. Клiнiчнi ознаки є характерними для такого захворювання:


варіанти відповідей

Хвороба Крона

Гострий апендицит

Гострий холецистит 

Гострий панкреатит

Неспецифiчний виразковий колiт

Запитання 18

Хворий 38-й рокiв протягом двох тижнiв вiдзначає стискаючий бiль у верхнiй третинi груднини, що виникає при пiдйомi на 3-й поверх та триває до 5-10 хвилин. Об’єктивно: ЧСС- 82/хв., АТ- 120/80 мм рт.ст. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?


варіанти відповідей

Нейроциркуляторна дистонiя

IХС. Стабiльна стенокардiя напруження IV ФК

IХС. Стабiльна стенокардiя напруження III ФК

IХС. Гострий iнфаркт мiокарда

IХС. Стенокардiя, що вперше виникла

Запитання 19

Фельдшер ФАПу на виклику у пацiєнта 22-х рокiв. Скарги на набряки обличчя, болi у попереку з обох бокiв, головний бiль, пiдвищення температури тiла до 39oC, АТ- 150/90 мм рт.ст. Сеча червонувата. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?


варіанти відповідей

Гострий цистит

Гострий пiєлонефрит

Сечокам’яна хвороба

Гострий гломерулонефрит

Хронiчний пiєлонефрит

Запитання 20

Бригада ШМДна виклику у пацiєнта 42-х рокiв з туберкульозом легень, у якого пiсля кашлю вiдiйшла пiниста яскраво-червона кров. Шкiрнi покриви блiдi. АТ- 90/60 мм рт.ст. Якi медикаменти слiд вибрати фельдшеру для надання невiдкладної допомоги?


варіанти відповідей

Кордiамiн, корглiкон

Глюкоза, адреналiн

Амiнокапронова кислота, кальцiю хлорид

Анальгiн, лазикс

Стрептомiцин, iндометацин

Запитання 21

До фельдшера здоровпункту промислового пiдприємства (наявнiсть проф.шкiдливостi) звернулася жiнка з питанням про термiни проходження профогляду. Яка частота профогляду в даному випадку?

варіанти відповідей

1 раз на рiк

2 рази на рiк

Через 3 мiсяцi

1 раз на 2 роки

Через мiсяць

Запитання 22

Хворий скаржиться на оперiзуючий бiль у животi пiсля вживання смаженої їжi та алкоголю, нудоту, метеоризм, пронос. Симптоми спостерiгаються протягом року, пов’язанi з порушенням дiєти. Фельдшер має запiдозрити у хворого:


варіанти відповідей

Хронiчний панкреатит

Хронiчний гастрит

Цироз печiнки

Хронiчний холецистит

Хронiчний гепатит

Запитання 23

У стацiонар за направленням фельдшера здоровпункту поступив 27-рiчний робiтник зi скаргами на голоднi, нiчнi болi в животi, з переважною локалiзацiєю в епiгастральнiй дiлянцi. З анамнезу вiдомо, що з 18-рiчного вiку хворiє на хронiчний гастрит типу В. Який iмовiрний дiагноз?


варіанти відповідей

Хронiчний панкреатит

Виразкова хвороба 12-палої кишки

Хронiчний холецистит

Виразкова хвороба шлунка

Гострий ентерит

Запитання 24

Фельдшер ШМДприбув на виклик до хворого зi скаргами на бiль за грудниною пiсля перенесеного стресу. За об’єктивними ознаками фельдшер припустив стенокардiю. Якi препарати доцiльно застосувати для покращення стану хворого?


варіанти відповідей

Клофелiн, дибазол

Гепарин, анальгетики

Валiдол, нiтроглiцерин

Строфантин, кофеїн

Кордiамiн, корглiкон

Запитання 25

Фельдшер з’явився додому до хворого 56-ти рокiв, який скаржиться на задишку з утрудненим видихом, напади кашлю з незначною кiлькiстю харкотиння, вiдчуття стискання в грудях. Хворiє на бронхiальну астму. Якi лiкувальнi заходи доречнi?

варіанти відповідей

Введення папаверину

Введення мезатону

Накладання мiхура з льодом на грудну клiтку

Iнгаляцiя сальбутамолу

Введення баралгiну

Запитання 26

До фельдшера ФАПу звернувся хворий 53-х рокiв зi скаргами на онiмiння, парестезiї кiнцiвок, незначне похитування при ходьбi, печiння у кiнчику язика, слабкiсть, адинамiю. Вiсiм рокiв тому - субтотальна резекцiя шлунка. Об’єктивно: шкiра блiда iз жовтяничним вiдтiнком. Язик яскраво-червоний, "лакований", зниження чутливостi кiнцiвок. У кровi: ер.- 2, 6 · 1012/л, Нb- 72 г/л, КП- 1,3,тiльця Жолi. Який попереднiй дiагноз?


варіанти відповідей

Хронiчний лiмфолейкоз

Залiзодефiцитна анемiя

Гемолiтична анемiя

Гiпопластична анемiя

B12-дефiцитна анемiя 

Запитання 27

Пацiєнт 45-ти рокiв скаржиться на сильнi болi в поперековiй дiлянцi справа,

якi iррадiюють вздовж сечоводу в статевi органи. Пацiєнт стогне ”не знаходить собi мiсця”. Об’єктивно: Ps- 80/хв. АТ- 130/80 мм рт.ст., у сечi - кров. Позитивний симптом Пастернацького справа. Який найбiльш iмовiрний дiагноз поставить фельдшер?


варіанти відповідей

Гострий пiєлонефрит

Нирково-кам’яна хвороба

Гострий гломерулонефрит

Гострий цистит

Хронiчно-ниркова недостатнiсть

Запитання 28

ШМДвикликали до хворого 63-х рокiв. Зi слiв родичiв хворий впродовж 20-ти рокiв страждає на цукровий дiабет. В останнi днi був сонливим, скаржився на нудоту, блювання, пив багато рiдини, часто мочився. Годину назад знепритомнiв. Об’єктивно: хворий в непритомному станi, шкiра суха. Дихання глибоке, шумне (Кусмауля), в повiтрi запах - ацетону. Очнi яблука м’якi. Рефлекси вiдсутнi. Який стан розвинувся у хворого?


варіанти відповідей

Церебральна кома

Кетоацидотична кома

Гiпоглiкемiчна кома

Уремiчна кома

Печiнкова кома

Запитання 29

Який продукт харчування слiд першочергово рекомендувати пацiєнтцi з дiагнозом залiзодефiцитної анемiї?


варіанти відповідей

Манна каша

Квасолю

Банани

Лимони

М’ясо

Запитання 30

Пацiєнт скаржиться на бiль в груднiй клiтцi злiва, який посилюється пiд час кашлю, дихання. Аускультативно: дихання послаблене, шум тертя плеври. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?


варіанти відповідей

Ексудативний перикардит

Сухий перикардит

Сухий плеврит

Стенокардiя вазоспастична

Ексудативний плеврит

Запитання 31

При дослiдженнi пульсу фельдшер ФАПу виявив, що у пацiєнта частота пульсу становить 110/хв. Як вiн повинен оцiнити такий пульс?


варіанти відповідей

Аритмiя

Брадикардiя

Гiпертензiя

Тахiкардiя

Ниткоподiбний пульс

Запитання 32

Хвора жiнка скаржиться на головний бiль, нудоту, блювання. При обстеженнi звертає увагу рiвень АТ- 210/110 мм рт.ст. Який препарат треба ввести у даному випадку?


варіанти відповідей

Атропiн 0,1% - 0,5 п/шк

Платифiлiн 0,2% - 1,0в/м

Аналгiн 50% - 2,0 в/м

Димедрол 1% - 1,0 в/м

Клофелiн 0,01% - 1,0мл

Запитання 33

До фельдшера ФАПу звернувся хворий зi скаргами на рiзке здуття живота, незначнi випорожнення, нудоту, загальну слабкiсть. Вважає себе хворим близько року. Багато курить, зловживає спиртним. Об’єктивно: на шкiрi обличчя i спини - судиннi ”зiрочки” . Шкiра суха, помiрно блiда, долонi гiперемованi, гомiлки i стопи набряклi. Волосся на головi тонке, рiдке. Живiт рiзко збiльшений, пупок випнутий. Навколо пупка венозна сiтка у виглядi "голови медузи". У черевнiй порожнинi виявлено вiльну рiдину. Який попереднiй дiагноз у хворого?


варіанти відповідей

Рак шлунка

Хронiчний гепатит

Цироз печiнки

Хронiчний панкреатит

Хронiчний гастрит

Запитання 34

У хворого 55-ти рокiв пiд час диспансерного огляду вперше виявлено невеликий лейкоцитоз, абсолютний лiмфоцитоз за рахунок зрiлих лiмфоцитiв, тiнi Гумпрехта. Скарг хворий не має. Яке захворювання системи кровi можна запiдозрити?


варіанти відповідей

Гiпопластична анемiя

Хронiчний мiєлолейкоз

Гострий лейкоз

Хронiчний лiмфолейкоз

Лiмфогранулематоз

Запитання 35

До фельдшера ФАПу звернувся пацiєнт 38-ми рокiв зi скаргами на бiль у поперековiй дiлянцi, часте та болiсне сечовипускання; сеча каламутна, температура тiла 37, 6oC. Вважає себе хворим 2 роки. Об’єктивно: шкiра блiда, невеликi набряки пiд очима, симптом Пастернацького позитивний. Який попереднiй дiагноз?

варіанти відповідей

Хронiчний пiєлонефрит

Хронiчний гломерулонефрит

Гострий пiєлонефрит

Гострий гломерулонефрит

Нирковокам’яна хвороба

Запитання 36

У жiнки ниючий бiль у правому пiдребер’ї з iррадiацiєю пiд праву лопатку, гiркий присмак у ротi. Хворiє 5 рокiв.Об’єктивно: позитивний симптом Ортнера. Дайте пораду дружинi з дiєтичного харчування:


варіанти відповідей

Не вживати соленої їжi

Не вживати багато вуглеводiв

Не вживати жирної i смаженої їжi

Не вживати багато рiдини

Вживати йодовмiснi продукти

Запитання 37

Фельдшер ФАПу спостерiгає за пацiєнтом з лейкемiєю у якого раптово з’явилися загальна слабкiсть, головний бiль, пiтливiсть вночi, пiдвищення температури до 38oC. Для якого синдрому характернi цi симптоми?


варіанти відповідей

Гiперпластичний

Анемiчний

Геморагiчний

Iнтоксикацiйний

Iмунодефiцитний

Запитання 38

До фельдшера ФАПу звернулася хвора iз скаргами на пiдвищену подразливiсть, поганий сон, зниження працездатностi, пам’ятi, апетиту, вiдчуття тривоги. Захворювання пов’язує з психiчною травмою. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?


варіанти відповідей

Епiлепсiя

Неврастенiя

Бiполярний психоз

Хвороба Альцгеймера

Iстерiя

Запитання 39

Пацiєнтка 53-х рокiв, доярка, звернулася до фельдшера ФАПу зi скаргами на бiль у дрiбних суглобах кистей рук, ”ранкову скутiсть” даних суглобiв. Об’єктивно: дрiбнi суглоби кистей рук припухлi, деформованi. Кистi рук вiдхиленi у бiк лiктя. У кровi: Hb- 100 г/л, ер.- 3, 0·1012/л,

лейк.- 10 · 109/л, ШОЕ- 45 мм/год, гострофазовi показники кровi пiдвищенi. Вкажiть найбiльш iмовiрний дiагноз:


варіанти відповідей

Деформуючий артрит

Ревматоїдний артрит

Туберкульозний артрит

Гонорейний артрит

Ревматичний артрит

Запитання 40

Пацiєнту з гострою серцевою недостатнiстю проведено кровопускання. З метою попередження якого ускладнення фельдшер повинен слiдкувати за дотриманням суворого лiжкового режиму та здiйснювати контроль за пульсом та артерiальним тиском?

варіанти відповідей

Ортостатичний колапс

Непритомнiсть

Шок

Напад ядухи

Тромбоемболiя

Запитання 41

У жiнки 28-ми рокiв через два днi пiсля переохолодження з’явилося часте i болiсне сечовипускання (через кожнi 30-40 хв.), кров у сечi наприкiнцi сечовипускання. Об’єктивно: при пальпацiї болючiсть в надлоннiй дiлянцi. Температура тiла 37oC. Найiмовiрнiший попереднiй дiагноз?


варіанти відповідей

Нецукровий дiабет

Гострий пiєлонефрит

Ниркова колька

Гострий гломерулонефрит

Гострий цистит 

Запитання 42

В нормi добова кiлькiсть сечi у здорової людини становить:


варіанти відповідей

2000-2500 мл

500-1000 мл

1000-1200 мл

1500-2000 мл

2500-3000 мл

Запитання 43

Фельдшера ШМДвикликали до потерпiлої 35-ти рокiв, яка 6 годин тому випила 100 мл столового оцту з суїцидним намiром. Скаржиться на слабкiсть, спрагу, бiль у ротi i епiгастрiї, слинотечу. Слизова оболонка рота гiперемована. Перша допомога:


варіанти відповідей

Промити шлунок розчином перманганату калiю

Викликати блювання

Промити шлунок теплою водою

Промити шлунок розчином соди через зонд

Промити шлунок холодною водою через зонд

Запитання 44

На ФАП доставлений хворий зi скаргами на головний бiль, погiршення зору, пiтливiсть, бiль у животi, слинотечу, нудоту. 6 годин тому оприскував город хлорофосом. Встановлено дiагноз: гостре отруєння хлорофосом. Який антидот найдоцiльнiше застосувати?


варіанти відповідей

Розчин унiтiолу 5%

Розчин атропiну сульфату 0,1%

Розчин тiосульфату 20%

Антидот Стрижевського

Розчин натрiю гiдрокарбонату 3%

Запитання 45

Хвора 40-ка рокiв на прийомi у фельдшера раптово втратила свiдомiсть,

упала. З’явились тонiчнi, а потiм клонiчнi судоми. Iз рота видiляється пiна з розовим вiдтiнком. Вiдмiчено мимовiльне сечовидiлення. Яку невiдкладну допомогу необхiдно надати хворiй?

варіанти відповідей

Притримати хвору за голову i кiнцiвки, повернути голову набiк

Ввести магнiю сульфат

Викликати лiкаря

Вимiряти артерiальний тиск

Ввести серцевi засоби

Запитання 46

Фельдшер ШМДоглядає постраждалого на мiсцi ДТП. Пацiєнт скаржиться на головний бiль, нудоту, запаморочення, одноразове блювання. Зi слiв дружини, був непритомний кiлька хвилин. Який попереднiй дiагноз?


варіанти відповідей

Синкопальний синдром

Забiй головного мозку

Струс головного мозку

Психоемоцiйний стрес

Вегетативний криз

Запитання 47

Фельдшер здоровпункту повинен виконати гальванiзацiю комiрцевої зони за Щербаком. Який струм використовується при класичнiй методицi гальванiзацiї?

варіанти відповідей

Модульований

Змiнний

Iмпульсний

Постiйний

Високочастотний

Запитання 48

  На ФАП звернувся чоловік 44-х років зі скаргами на кашель з виділенням невеликої кількості слизово-гнійного мокротиння, задишку при незначному фізичному навантаженні, підвищення температури тіла до 37,4оС, загальну слабкість. Хворіє близько 10 років. Робота пов’язана з переохолодженнями. Курить з юнацького віку по 1 пачці цигарок на день. Грудна клітка діжкоподібної форми. Перкуторно – коробковий звук. Аускультативно – середньопухирчасті хрипи. Найімовірніший попередній  діагноз?


варіанти відповідей

Хронічний обструктивний бронхіт

Бронхоектатична хвороба 

Гострий бронхіт 

Бронхіальна астма 

Хронічний катаральний бронхіт  

Запитання 49

Фельдшера ШМД викликали вночі до чоловіка, в якого раптово з’явилась ядуха з утрудненим вдихом, кашель із виділенням рожевого пінистого мокротиння. Пацієнт у  положенні ортопное. Дихання шумне. Пульс 100 за 1 хв., ритмічний, слабкого наповнення. Над легенями – вологі дрібно пухирчасті хрипи. Виберіть препарат, який необхідно застосувати? 

     

варіанти відповідей

Панангін  

Метопролол 

Лазікс

Єссенціале 

Фероплект  

Запитання 50

Фельдшера ШМД викликали до чоловіка, у якого блювання «кавовою гущею»,

 загальна слабкість, шум у вухах, запаморочення, тахікардія, зниження АТ. Який препарат необхідно ввести першочергово? 

   

варіанти відповідей

Но-шпа 

Дицинон

Лазікс 

Анальгін 

Преднізолон  

Запитання 51

До фельдшера звернувся чоловік, який скаржиться на нападоподібний біль у правому підребер’ї з іррадіацією під праву лопатку, який виник після їзди на велосипеді. Об’єктивно: склери жовтяничні. Живіт болючий у правому підребер’ї, позитивний  симптом Ортнера. Найімовірніший попередній діагноз? 


варіанти відповідей

Цироз печінки 

Жовчокам'яна хвороба

Хронічний гепатит 

Хронічний гастрит 

Виразкова хвороба

Запитання 52

  До фельдшера ФАПу звернувся чоловік, який скаржиться на загальну слабкість, безсоння, схуднення, гемороїдальні кровотечі. Шкіра жовтянична. На шкірі живота  «голова медузи». Асцит. На ногах набряки. Добовий діурез – 500 мл. Найімовірніший попередній діагноз? 


варіанти відповідей

Хронічний холецистит  

Хронічний ентерит 

Цироз печінки

Хронічний панкреатит 

Хронічний гепатит 

Запитання 53

  Пацієнт скаржиться на озноб, підвищення температури тіла до 39°С, біль у попереку зліва. Хворіє 2-й день. Загальний аналіз сечі: густина – 1008, каламутна, білок –  0,3г/л, лейкоцити – 35-40 у полі зору, еритроцити – 1-2 у полі зору, бактерії. Найімовірніший попередній діагноз? 


варіанти відповідей

Гострий гломерулонефрит 

Хронічний пієлонефрит 

Ниркокам'яна хвороба 

Гострий пієлонефрит

Хронічний гломерулонефрит  

Запитання 54

Фельдшера викликали до чоловіка 26 років, який перебував у непритомному стані. З  дитинства хворіє на цукровий діабет. Об’єктивно: Дихання шумне, із запахом  ацетону. Шкіра суха, холодна на дотик. Зіниці звужені. Пульс 100 за 1 хв.,  ниткоподібний. Живіт здутий, черевна стінка напружена. Найімовірніший попередній діагноз? 


варіанти відповідей

Гіпоглікемічна кома 

Гіперглікемічна кома

Печінкова кома 

Уремічна кома 

Алкогольна кома 

Запитання 55

  При обстеженні пацієнта на рентгенограммі суглобів визначається звуження

 суглобової щілини, узури, анкілоз. Для якого захворювання характерні такі

 рентгенологічні ознаки?


варіанти відповідей

Ревматизму 

Остеоартрозу 

Ревматоїдного артриту

Гемофілії 

Системного червоного вовчаку  

Запитання 56

До фельдшера звернувся чоловік 33 років, який скаржиться на загальну слабкість,  пітливість, підвищення температури тіла до 37,6оС, вологий кашель. Такий стан триває останні 3 міс. У колективі нещодавно працював колега, у якого пізніше був діагностовано туберкульоз легень. Найімовірніший попередній діагноз?

    

варіанти відповідей

Гострий бронхіт 

Хронічний бронхіт 

Туберкульоз легень

Рак легень 

Гостра пневмонія  

Запитання 57

До фельдшера зверувся чоловік 38 років, який скаржиться на кашель з виділенням гнійного мокротиння неприємного запаху до 300 мл за добу, переважно вранці,  задишку при фізичному навантаженні, підвищення температури тіла до 37,2оС. Хворіє з 10 років. Об’єктивно: губи ціанотичні. Пальці у вигляді барабанних паличок.. ЧДР –  24 за 1 хв. Аускультативно над правою легенею вислуховуються середньо пухирчасті вологі хрипи, які зменшуються після відкашлювання мокротиння. Найімовірніший попередній діагноз?


варіанти відповідей

Бронхоектатична хвороба

Абсцес легень 

Емфізема легень 

Хронічний бронхіт  

Гостра пневмонія

Запитання 58

Фельдшера викликали до чоловіка 50 років, який скаржиться на пекучий інтенсивний біль за грудниною з іррадіацією в ліву руку, який триває понад 1 годину, виник після стресової ситуації, не знімається нітрогліцерином. Пацієнт неспокійний. Блідий, на обличчі холодний піт. Пульс 100 за 1 хв, ритмічний. АТ 100/70 мм рт.ст. Тони серця  приглушені. Найімовірніший діагноз?


варіанти відповідей

Стенокардія напруження 

Інфаркт міокарда , типовий варіант

Прогресивна стенокардія 

Інфаркт міокарда, астматичний варіант

Гіпертонічний криз  

Запитання 59

  На ФАП звернувся чоловік зі скаргами на тяжкість у правому підребер’ї, загальну слабкість. Три роки тому хворів на вірусний гепатит В. Об’єктивно: Склери та шкіра  жовтяничні. «Судинні зірочки» на шкірі грудної клітки. Печінка збільшена на 3 см. У  крові – підвищений рівень білірубіну і трансаміназ. Найімовірніший попередній діагноз.


варіанти відповідей

Хронічний холецистит 

Хронічний гепатит

Жовчокам'яна хвороба 

Хронічний панкреатит 

Дискінезія жовчного міхура  

Запитання 60

Фельдшера викликали до чоловіка 47 років, який скаржиться на нападоподібний біль  у лівій поперековій ділянці з іррадіацією в статеві органи. Пацієнт постійно змінює положення тіла, але полегшення не відчуває. Найімовірніший попередній діагноз?


варіанти відповідей

Гострий пієлонефрит 

Гострий гломерулонефрит

Лівобічна ниркова колька

Гострий панкреатит 

Виразкова хвороба,

Запитання 61

  На ФАП звернувся чоловік 28 років, який скаржиться на різку загальну слабкість, біль у горлі, кістках, підвищення температури тіла до 39,6оС. Хворіє 2 тижні. Загальний стан тяжкий. Шкіра бліда. Загальний аналіз крові: еритроцити 1,4•1012/л гемоглобін 70 г/л,  колірний показник 1,0, лейкоцити 22,3•109, паличкоядерні 3%, сегменоядерні 8%,  лімфоцити 5%, моноцити 3%, бластні клітини 75%, ШОЕ 47мм/год. Найімовірніший  попередній діагноз?


варіанти відповідей

Залізодефіцитна анемія 

Гострий лейкоз

Хронічний лімфолейкоз 

Хронічний мієлолейкоз 

Лімфогранулематоз 

Запитання 62

  До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 32 років, який скаржиться на інтенсивний біль  у правій половині грудної клітки, що посилюється при кашлі, глибокому диханні, сухий кашель, підвищення температури тіла до 37,4оС. Захворів 2 дні тому після переохолодження. Об’єктивно: лежить на правому боці. Права половина грудної  клітки відстає в акті дихання. Справа на тлі везикулярного дихання вислуховується  шум тертя плеври. Найімовірніший попередній діагноз?


варіанти відповідей

Гострий бронхіт 

Рак легень 

Сухий плеврит

Гостра пневмонія 

Ексудативний плеврит  

Запитання 63

До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 60 років зі скаргами на постійний біль у правій половині грудної клітки, загальну слабкість, періодичне підвищення температури тіла до 37,6. Хворіє півроку. Об’єктивно: зниженого харчування. Права половина грудної  клітки відстає в акті дихання. Над правою ключицею пальпується щільний, неболючий, розміром з квасолину лімфатичний вузол. При перкусії правої легені  визначається тупість від верхівки до V ребра. Дихальні шуми над цією ділянкою не  вислуховуються. Найімовірніший попередній діагноз?


варіанти відповідей

Туберкульоз легень 

Центральний рак правої легені 

Периферійний рак правої легені

Пневмосклероз 

Хронічна пневмонія  

Запитання 64

До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 52 років зі скаргами на постійний біль у надчеревній ділянці, втрату апетиту, відразу до м'яса, схуднення, загальну слабкість.  Шкіра землистого кольору. У лівій надключичній впадині пальпується щільний,  неболючий,розміром із горошину лімфатичний вузол. Найімовірніший попередній  діагноз? 


варіанти відповідей

Хронічний панкреатит 

Виразка шлунка 

Хронічний гастрит із підвищеною секрецією шлунка 

Хронічний гастрит зі зниженою секрецією шлунка  

Рак шлунка

Запитання 65

Фельдшер ШМД прибув на виклик до пацієнта із виразковою хворобою, у якого виник «кинджальний» біль у надчеревній ділянці. Шкіра бліда, живіт дошкоподібний.  Позитивний симптом Щоткіна – Блюмберга. Тактика фельдшера? 


варіанти відповідей

Введення знеболюючих засобів 

Промивання шлунка 

Негайна госпіталізація

Накладання грілки на епігастральну ділянку 

Введення спазмолітичних засобів 

Запитання 66

До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 22 років, у якого 2 дні тому виник головний  біль, набряки на обличчі, сеча кольору м'ясних помиїв, тупий біль у поперековій  ділянці, підвищення температури тіла до 37,6оС. Об’єктивно. Шкіра бліда. Набряки на  обличчі. Пульс 62 за 1 хв, ритмічний, напружений. АТ -170/120 мм. рт.ст. добова кількість сечі – 300мл. Найімовірніший попередній діагноз? 


варіанти відповідей

Гострий пієлонефрит 

Гострий гломерулонефрит 

Хронічний пієлонефрит 

Хронічний гломерулонефрит 

Гіпертонічна хвороба  

Запитання 67

  До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка 22 років, яка скаржиться на підвищення  температури тіла до 37,4 оС загальну слабкість, пітливість,біль у ліктьових та колінних суглобах «летючого» характеру. Вкажіть для якого захворювання характерні ці скарги.


варіанти відповідей

Ревматоїдний артрит 

Ревматична хвороба

Остеоартроз 

Остеохондроз 

Подагра    

Запитання 68

  До фельдшера ФАПу звернувся хворий В., 30 років. Після вживання великої кількості  цитрусових у хворого виник щільний набряк на обличчі, губах, без свербіння, головний біль, «гавкаючий» кашель. Об’єктивно: , пульс – 76 уд. за хв., АТ – 120/70 мм рт. ст. Для якого захворювання характерні вказані симптоми?


варіанти відповідей

Сироваткова хвороба 

Анафілактичний шок 

Кропив’янка 

Набряк Квінке 

Медикаментозний дерматит  

Запитання 69

До хворої 27-ми років викликали бригаду швидкої допомоги. 4 години тому хвора стала млявою, байдужою, було одноразове блювання, після чого вона знепритомніла. Об’єктивно: стан важкий. Шкіра суха, тургор тканин знижений. АТ – 100/55 мм рт. ст.  Пульс – 74 удари за 1 хв, малий. Тонус м’язів знижений, очні яблука м’які. Дихання  гучне. Запах ацетону. Хворіє на цукровий діабет. Які медикаменти ви оберете для надання невідкладної допомоги?


варіанти відповідей

Інсулін, ізотонічний розчин натрію хлориду 

40% розчин глюкози, мезатон

5% розчин глюкози, преднізолон 

Глюкагон, преднізолон 

5% розчин глюкози, адреналін 

Запитання 70

  Хвора С., що хворіє на ІХС, викликала швидку допомогу. Скаржиться на серцебиття,  що з’явилося раптово, після того як відчула поштовх у груди. Загальний стан  середньої важкості. ЧДР – 28 за 1 хв, пульс – 168 ударів за 1 хв, ритмічний, тони серця приглушені. На ЕКГ: ЧСС – 166 за 1 хв, комплекс QRS розширений і змінений. Ви  діагностували напад пароксизмальної тахікардії. Які з названих препаратів Ви оберете для надання допомоги. 

    

варіанти відповідей

Диклофенак

Анаприлін

Ізадрин

Димедрол

Фенігідин

Запитання 71

Фельдшер швидкої допомоги прибув на виклик до пацієнтки В.,37 років, яка страждає на мітральний стеноз. Вночі раптово погіршився стан – швидко зростає задишка,  дихання “клокочуче”, кашель із виділенням пінистого рожевого харкотиння. Які ваші  першочергові дії?


варіанти відповідей

Гірчичник на ділянку серця 

Інгаляції піногасниками 

Гірчичник на потилицю

Інгаляції сальбутамолу

ЕКГ  

Запитання 72

Фельдшер швидкої допомоги прибув на виклик до пацієнта Т.,39 років, який хворіє на цукровий діабет. Зі слів родичів у хворого раптово з’явились загальна слабкість,  відчуття голоду, тремтіння тіла, запаморочення, втрата свідомості. . Які з названих препаратів ви оберете для надання допомоги?


варіанти відповідей

Інсулін 

40% розчин глюкози 

0,9% розчин натрію хлориду  

Кордіамін 

5% розчин глюкози  

Запитання 73

Хворий Ф., 29 років, знаходиться на диспансерному обліку з приводу ревматичноі хвороби. Вкажіть засіб, що використовують для профілактичного лікування.


варіанти відповідей

Папаверин 

Біцилін – 5 

Преднізолон 

Дигоксин 

Димедрол 

Запитання 74

На ФАП звернувся пацієнт 29 років, який протягом тижня відмічає болі в горлі при ковтанні, підвищення температури тіла до 39оС, Об'єктивно: , язик сухий, на слизовій  оболонці ясен, м’якого і твердого неба, мигдаликів множинні виразки, які вкриті  брудно-сірим нашаруванням. Пульс 110 за хв., АТ 110/60 мм рт.ст.. Аналіз крові: ер. -  3,2*1012/л, НВ - 100г/л, КП - 0,9, лейк. - 80*109/л, с.- 22%, м. -3%, бластні клітини – 75%, ШЗЕ – 65 мм/год. На яке обстеження повинен направити пацієнта фельдшер?


варіанти відповідей

Рентгенологічне дослідження стравоходу 

ЕКГ

Стернальна пункція

Дослідження ліквору 

Комп’ютерна томографія грудної клітки 

Запитання 75

До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка у якої на 10 день захворювання на грип з’явились носові кровотечі, дрібні крововиливи на слизовій ротової порожнини та шкірі, кровоточивість з ясен. Заг. ан. крові: НВ – 110 г/л, к.п. – 0,9, лейк. – 7,1*109/л, тромб.  – 90,0*109/л, П. – 6%, С. - 52%, М. – 12%, Л. – 30%, ШЗЕ – 18 мм/год. Який  попередній діагноз може поставити фельдшер?


варіанти відповідей

Гострий лейкоз 

Тромбоцитопенічна пурпура

Апластична анемія 

Системний червоний вовчак 

Мієломна хвороба 

Запитання 76

  Пацієнт Н., 25 років звернувся до фельдшера ФАПу зі скаргами на головний біль, нудоту, запаморочення, біль у попереку. Три дні тому після тривалого перебування на холоді з’явилася кров у сечі, біль у попереку. При огляді спостерігалась блідість та  припухлість обличчя та повік. АТ 180/110 мм рт.ст., ЧСС 60 за 1 хв.. Добовий діурез  -400 мл. Ан.сечі: виражені гематурія і протеїнурія. Ваш попередній діагноз  фельдшера?


варіанти відповідей

Амілоїдоз нирок 

 Гіпернефрома  

Сечокам’яна хвороба 

Гострий пієлонефрит 

Гострий гломерулонефрит

Запитання 77

  Ви фельдшер ФАПу.До вас звернувся пацієнт 66 років, палить 50 років, останні 20  років близько 2 пачок на день. Відмічає зміну характеру кашлю. Кашель став  сильнішим, продовжується на протязі всього дня, іноді в харкотинні відмічає прожилки  крові. На рентгенографії грудної клітки – підсилення легеневого малюнку, ущільнення  коренів легень. Про яку хворобу слід подумати передусім? 

  

варіанти відповідей

Негоспітальна пневмонія

Центральний рак легені

Хронічний бронхіт

Туберкульоз легень 

Бронхіальна астма 

Запитання 78

  Пацієнт доставлений на ФАП, скаржиться на сильний біль в грудній клітці зліва, пов’язаний з диханням, кашлем. Ліва сторона грудної клітки відстає в акті дихання.  Аускультативно: дихання послаблене, вислуховується шум тертя плеври зліва. ЕКГ  без змін. Який найбільш ймовірний діагноз фельдшера?


варіанти відповідей

Стенокардія 

Невралгія міжреберних м’язів 

Сухий плеврит

Перикардит 

Ексудативний плеврит 

Запитання 79

Ви фельдшер ФАПу. У хворого кашель з відходженням харкотиння, біль в грудній  клітці, температура тіла 38,9оС. Над легенями в нижніх відділах з обох боків  притуплений перкуторний звук, послаблене везикулярне дихання, вологі хрипи.  Рентген: негомогенне затемнення з обох боків до рівня VII ребра. ЕКГ без змін. Що  найбільш вірогідно розвинулось у пацієнта?

    

варіанти відповідей

Хронічний бронхіт 

Інфаркт міокарда 

Негоспітальна пневмонія

Ексудативний плеврит 

Сухий плеврит  

Запитання 80

  Пацієнт Б., 48 років, скарги на немотивовану слабкість, апатію, зниження

 працездатності, відразу до м’ясної їжі, схуднення, втрату інтересу до життя.

 Звернувся за допомогою до фельдшера. В анамнезі – хронічний атрофічний гастрит. Об-но: шкіра бліда, живлення знижене, під час пальпації - болючість в епігастральній  ділянці. Нв – 90 г/л, ШЗЕ – 34 мм/год. Який вірогідний діагноз фельдшера?


варіанти відповідей

Гастродуоденіт  

Поліпоз шлунка 

Рак щлунка

Виразкова хвороба шлунка 

Хронічний панкреатит 

Запитання 81

Ви фельдшер ФАПу. До Вас на прийом звернулася пацієнтка М., 65 р., яка скаржиться на відсутність апетиту, відразу до м’ясної їжі та рибних страв, відчуття важкості в  епігастрії, нудоту, втрату маси тіла. При пальпації живота відмічається болісність в  епігастральній ділянці, пальпується пухлиноподібне утворення. В анамнезі:  виразкова хвороба шлунку. Вкажіть який метод обстеження найбільш інформативний

 для діагностики захворювання? 


варіанти відповідей

РН-метрія 

Рентгеноскопія шлунку 

Фіброгастроскопія з біопсією 

Шлункове зондування  

Дуоденальне зондування. 

Запитання 82

  У пацієнта 47 років з діагнозом: гіпертонічна хвороба з'явилась задишка, "клекочуче  дихання", кашель з виділенням рожевого пінистого харкотиння. Об`єктивно: шкіра та   слизові оболонки ціанотичні, частота дихальних рухів 40 за хвилину, над легенями  вислуховуються вологі хрипи. Якого положення необхідно надати пацієнтові з метою покращання стану?


варіанти відповідей

Горизонтальне

Горизонтальне з припіднятими ногами  

Ортопное 

Лежачи на лівому боці

Лежачи на правому боці   

Запитання 83

  До фельдшера звернулась жінка, яка скаржиться на загальну слабкість, t° тіла 37,8оC,біль у суглобах нижніх кінцівок, який посилюється при незначних рухах, неприємні  відчуття і біль у ділянці серця, задишку. Захворіла через 2 тижні після перенесеної  ангіни. Об'єктивно: блідість шкіри, ціаноз губ. Рs 88/хв., ритмічний АТ 110/70 мм рт.ст.Тони серця приглушені, Колінні, гомілкові-ступеневі суглоби припухлі, шкіра над ними червона, гаряча на дотик. ЗАК: лейкоцити – 9,9х109/л, ШОЕ – 28 мм/год. НВ – 105 г/л. Який найбільш імовірний діагноз?


варіанти відповідей

Міокардіопатія 

Гостра ревматична лихоманка

Ендокардит 

Ревматоїдний артрит

Інфекційно-алергічний міокардит 

Запитання 84

  У пацієнта Н, 45 р., спостерігається ранкова скутість у дрібних суглобах кистей рук.  При об’єктивному обстеженні: суглоби деформовані у вигляді “ласти моржа”, шкіра  над ними набрякла та гіперемійована. Для якого захворювання характерні ці  симптоми? 


варіанти відповідей

Деформуючий артроз 

Хвороба Бехтерева 

Ревматичний артрит 

Ревматоїдний артрит

Гонорейний артрит  

Запитання 85

  Після введення інсуліну у жінки, що хворіє на цукровий діабет, з’явилися різка

 слабкість, виражена пітливість, відчуття голоду, тремтіння, запаморочення. Об-но:  пацієнтка збуджена, шкіра волога, тургор збережений. Дихання не змінене. PS 96/хв.,  АТ 110/70 мм рт ст. Яка перша медична допомога доцільна у цьому випадку?


варіанти відповідей

Ввести 10% - 1 мл п/ш розчин кофеїну 

Дати пацієнтці з’їсти грудочку цукру, випити теплого солодкого чаю 

Надати горизонтальне положення з припіднятими ногами 

Ввести спазмолітичні препарати 

Застосувати гарячу ванну  

Запитання 86

До фельдшера ФАПу звернулась жінка 35 р. зі скаргами на біль в дрібних суглобах  кистей, ранкову скутість. При огляді: суглоби пальців обох рук деформовані, рухи в  них обмежені, болісні. Кисті рук відхилені в бік ліктів. Вкажіть найімовірніший діагноз: 


варіанти відповідей

Ревматичний поліартрит  

Остеоартроз 

Склеродермія  

Системний червоний вовчак  

Ревматоїдний артрит

Запитання 87

До фельдшера ФАПу звернулась жінка 20 р. зі скаргами на загальну слабкість,

 серцебиття, зміну смаку [бажання їсти крейду], ламкість нігтів, випадіння волосся.  Вважає себе хворою протягом останнього року на тлі порушення

 менструально-оваріального циклу. Вкажіть найімовірніший діагноз:


варіанти відповідей

Гемофілія А 

Гемолітична анемія 

Залізодефіцитна анемія

В12-дефіцитна анемія 

Гіпопластична анемія  

Запитання 88

До фельдшера ФАПу звернувся юнак 20 років зі скаргами на кровотечі при незначних травмах. Хворіє з дитинства. Дід по материнській лінії хворів на таке саме захворювання. При огляді: на шкірі гематоми, ліктьові та колінні суглоби деформовані, рухи в них обмежені. Вірогідний попередній діагноз: 


варіанти відповідей

Гострий лейкоз 

Геморагічний васкуліт 

Гемолітична анемія 

Гемофілія 

Апластична анемія  

Запитання 89

  До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт зі скаргами на кашель з виділенням до 200 мл гнійного мокротиння, переважно вранці. Хворіє тривалий час хронічним  обструктивним бронхітом. При огляді: грудна клітка емфізематозна, пальці мають вигляд "барабанних паличок", нігті – "годинникових скелець". Який метод діагностики  найбільш інформативний для цього захворювання?


варіанти відповідей

Спірографія 

Бронхографія  

Флюорографія 

Дослідження крові

Плевральна пункція  

Запитання 90

До фельдшера ФАПу звернулась пацієнтка 32 років зі скаргами на швидку

 втомлюваність, слабкість, дратівливість, поганий сон, пітливість, серцебиття. В  анамнезі: психотравма. Об’єктивно: екзофтальм, позитивний симптом Грефе, тремор пальців рук, щитоподібна залоза збільшена рівномірно, при пальпації безболісна,  рухлива. Пульс – 90/хв. АТ – 150/80 мм рт.ст. Вкажіть найімовірніший діагноз:   


варіанти відповідей

Гіпотиреоз 

Ендемічний зоб 

Гіпертиреоз

Цукровий діабет  

Гіпертонічна хвороба  

Запитання 91

  До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт 37 р. зі скаргами на головний біль, загальну  слабкість, незначне підвищення температури, набряки на обличчі, зменшення  виділення сечі та зміна її кольору «м’ясних помиїв». В анамнезі: 2 тижні тому ангіна.  Об’єктивно: блідість шкіри, повіки припухлі, АТ 170/100 мм рт.ст., пульс 90/хв.., температура тіла – 37,5оС. Симптом Пастернацького позитивний з обох боків. Вкажіть  особливості сечового синдрому, які характерні для цієї хвороби:


варіанти відповідей

Піурія, бактеріурія 

Поліурія, глюкозурія 

Гематурія, протеїнурія

Лейкоцитурія, протеїнурія 

Оксалатурія, кетонурія 

Запитання 92

До фельдшера ФАПу звернулась жінка 56 р. зі скаргами на спрагу, сухість і свербіж  шкіри, погіршення зору, часте сечовипускання, збільшення кількості сечі за добу.  Вважає себе хворою біля року. Об’єктивно: пацієнтка надмірного харчування, шкіра  суха, сліди розчухів, поодинокі фурункули. Яке першочергове обстеження необхідно  здійснити для постановки діагнозу:


варіанти відповідей

Загальний аналіз крові 

Біохімічне дослідження крові  

УЗД печінки 

Визначення рівня глікемії

Визначення водного балансу 

Запитання 93

Фельдшера ФАПу викликали до пацієнта 40 р., який після переохолодження відчув озноб, біль в грудній клітці справа, температура тіла підвищилась до 39оС. З’явився  кашель із виділенням «іржавого» мокротиння. Хворіє другий день. Після обстеження  фельдшер встановив діагноз: негоспітальна пневмонія. Вкажіть основи етіотропної терапії.


варіанти відповідей

Муколітики 

Антигістамінні  

Антибіотики  

Глюкокортикостероїди  

Бронхолітики  

Запитання 94

  Фельдшер ФАПу здійснює спостереження за станом здоров’я і контролює лікування  пацієнтки з В12 дефіцитною анемією. Які засоби застосовують для лікування цієї  хвороби? 


варіанти відповідей

Ферковен  

Гідрокотризон  

Ціанокоболамін 

Ферум-лек 

Лєкєран  

Запитання 95

До пацієнта 30 років викликали фельдшера ШМД. Скарги на сильний біль у правій половині грудної клітки, який посилюється при глибокому вдиху і кашлі. Кашель сухий. Температура тіла – 37,8оС. Об’єктивно: хворий лежить на правому боці, права  половина грудної клітки відстає в акті дихання, аускультативно – шум тертя плеври.  Вкажіть найімовірніший діагноз:


варіанти відповідей

Ексудативний плеврит 

Бронхоектатична хвороба  

Гострий бронхіт 

Сухий плеврит

Абсцес легень  

Запитання 96

До пацієнта 50 років викликали фельдшера ШМД. Скарги на нападоподібний біль у  лівій поперекові ділянці з іррадіацією в статеві органи, стегно. Пацієнт збуджений,  постійно змінює положення тіла, але полегшення не відчуває. Різко позитивний симптом Пастернацького зліва. Встановлено діагноз: напад ниркової кольки. Які  медикаментозні засоби треба застосувати для полегшення стану пацієнта?

   

варіанти відповідей

Антибіотики, сульфаніламіди 

Глюкокортикостероїди, антигістамінні 

Спазмолітики, анальгетики

Гепатопротектори, жовчогінні 

Сечогінні, антикоагулянти  

Запитання 97

До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 32 р., зі скаргами на блювання «кавовою  гущею», загальну слабкість, шум у вухах, запаморочення. Об’єктивно: пульс – 86 в  хв.., АТ 90/50 мм рт.ст. Для якого ускладнення виразкової хвороби характерні такі  симптоми?


варіанти відповідей

Малігнізації 

Кровотечі

Перфорації 

Пілоростенозу 

Пенетрації

 

Запитання 98

До фельдшера ФАПу звернулась жінка 54 р. з діагнозом: «Гіпомоторна дискинезія  жовчного міхура». Вкажіть, які з лікарських препаратів потрібні для проведення  тюбажу: 


варіанти відповідей

Гістамін  

Сорбіт

Бускопан

Атропін

Фурадонін

Запитання 99

  До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 60 р. зі скаргами на відчуття нездужання, загальну слабкість, втрату апетиту, відразу до м’яса, втрату ваги тіла, відчуття  тяжкості. В анамнезі: виразкова хвороба шлунка. Яке захворювання може запідозрити  фельдшер?


варіанти відповідей

Рак шлунка

Езофагіт  

Ентерит  

Виразкову хворобу шлунка  

Цироз печінки 

Запитання 100

  Пацієнтці К., 47 р., яка хворіє на хронічний гастрит, призначено лікарський препарат, що належить до групи антацидів. Назвіть основні препарати даної групи: 


варіанти відповідей

Омепразол, зонтак  

Гастроцепін, атропін  

Вікалін, альмагель

Ранітидин, циметидин  

Метронідазол, де-нол

Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

Створити тест