Комплекс заходів, спрямованих на запобігання проникненню мікроорганізмів у рану і в організм загалом, називається:
Фельдшер ЕМД під час дослідження пульсу пацієнта виявив, що його частота складає 42/хв. Оцініть цей показник:
Визначте основну клінічну ознаку, характерну для нападу бронхіальної астми:
Під час огляду в дзеркалах виявлено: шийка матки гіпертрофована, на передній губі її відзначається пухлина у вигляді «цвітної капусти», кровоточить під час дотику. Який найімовірніший попередній діагноз?
Назвіть інструмент, що використовується під час дослідження ходів нориці та введення дренажів:
У дитина, яка народилася на 35-му тижні гестації виявлені множинні вади розвитку: мікроцефалія, катаракта, глухота та вроджена вада серця. З анамнезу відомо, що мати під час вагітності перехворіла на інфекцію, яка супроводжувалась плямистою висипкою, збільшенням лімфатичних вузлів та незначною інтоксикацією. Яке інфекційне захворювання матері стало найімовірнішою причиною патології у дитини?
Молода жінка звернулась до фельдшера сільської амбулаторії зі скаргами на виражений, щільний, блідий набряк обличчя, який не супроводжується свербінням, утруднене дихання, слабкість, тривогу. Стан розвинувся за 30 хвилин після ін’єкції антибіотика. Об’єктивно: виражений набряк обличчя, очні щілини майже закриті, язик не вміщається у роті. Пульс - 100/хв. АТ - 130/90 мм рт. ст. Який патологічний стан можна припустити у пацієнтки?
Оцінювання стану новонародженої дитини за шкалою Апгар треба проводити на:
Фельдшер сільської амбулаторії виконує дитині внутрішньошкірну пробу Манту. Яку анатомічну ділянку необхідно використати для проведення проби?
Дівчинка 3 місяців втратила за 2 доби 500 г маси тіла внаслідок блювання та діареї. Під час огляду шкіра у дитини сірувато-ціанотичного кольору, риси обличчя загострені, рефлекси зниженні. Для якого патологічного стану характерні такі клінічні ознаки?
Пацієнт 70 років скаржиться на кашель із виділенням мокротиння у вигляді «малинового желе», зниження апетиту, схуднення на 15 кг протягом останніх півроку, задишку, що посилюється під час фізичного навантаження. З анамнезу відомо, що він палить приблизно 35 років. Який найімовірніший попередній діагноз?
Дитина від доношеної вагітності народилася з масою тіла 3200 г. На 1-шу добу після народження з’явилась жовтяниця. Печінка і селезінка збільшені. Білірубін – 100 мкмоль/л. Група крові матері - В(III), Rh(-), дитини - 0(І), Rh (+). Який діагноз найімовірніший у цьому разі?
За якого виду передлежання плаценти родорозрішення проводиться тільки шляхом кесаревого розтину?
Під час розкриття шийки матки на 4 см у роділлі відійшли води. Як називають таке відходження навколоплідних вод?
До фельдшера сільської амбулаторії звернувся чоловік 32 років зі скаргами на появу на шкірі тулуба та кінцівок висипки різного розміру, червоного кольору, значне свербіння шкіри, що з’явились після вживання полуниці. Пульс - 80/хв., АТ -120/70 мм рт. ст. Для якого патологічного стану характерні такі ознаки?
Чоловік під час пожежі отримав опік полум’ям передньої поверхні обох ніг, грудей і живота. Визначте площу опікової поверхні:
У дитини 2 років припускають латентну форму спазмофілії. Який симптом характерний для цього захворювання?
Роділля народила хлопчика масою 4000 г. Протягом 30 хв. ознак відокремлення плаценти немає, з’явились незначні кров’янисті виділення. Яка акушерська тактика в цьому разі?
Роділля перебуває у першому періоді пологів. Передбачувальна маса плода 4500 г. Перейми різко болісні, матка у вигляді «піщаного годинника», роділля занепокоєна. Яку допомогу повинен надати фельдшер сільської амбулаторії?
До фельдшера медпункту звернувся робітник зі скаргами на різкий біль у правій здухвинній ділянці, нудоту, загальну слабкість. Біль спочатку локалізовувся в епігастрії, потім перемістився в здухвинну ділянку. Позитивні симптоми Сітковського, Бартом’є-Міхельсона. Яке захворювання можна припустити?
Фельдшера сільської амбулаторії викликали до пацієнта 46 років, у якого після фізичного навантаження виник напад болю у правому підребер’ї з іррадіацією в праве плече. З’явились нудота та блювання, яке не принесло полегшення, здуття живота. Язик сухий, обкладений жовтим нальотом, склери субіктеричні. Позитивний симптом Ортнера. Для якої патології характерні такі ознаки?
Новонародженій дитині віком 3 днів заплановано щеплення проти туберкульозу. Який шлях введення вакцини БЦЖ?
У пацієнта перелом лівої плечової кістки. Йому потрібно накласти шину Крамера. Визначте рівні накладання цієї шини:
До сільської амбулаторії звернувся пацієнт зі скаргами на появу частих, рідких, водянистих випорожнень, що нагадують рисовий відвар, багаторазове блювання, виражену слабкість, зниження температури тіла до 35,2°С. Яке захворювання можна припустити?
До фельдшера сільської амбулаторії звернувся пацієнт 35 років зі скаргами на підвищення температури тіла до 40°С, озноб, пітливість, виражену слабкість, задишку, серцебиття, біль у горлі під час ковтання, кровоточивість ясен. Об’єктивно: шкіра і видимі слизові оболонки бліді. Пальпуються збільшені шийні та підщелепні лімфатичні вузли. Пульс - 96/хв., ритмічний, АТ - 90/60 мм рт. ст. Живіт м’який, печінка + 5 см, нижче края реберної дуги. У аналізі крові виявлено: еритроцити -1,5- 1012/л, гемоглобін - 50 г/л, лейкоцити -15 • 109/л, бластні клітини - 80%, ШОЕ - 60 мм/год. Сформулюйте попередній діагноз:
Яке обстеження найдоцільніше провести пацієнту з припущенням на хронічний панкреатит?
Пацієнт 40 років звернувся до фельдшера сільської амбулаторії зі скаргами на раптовий гострий біль у поперековій ділянці зліва, що іррадіює в статеві органи, стегно, часті позиви на сечовипускання. Хворий збуджений, блідий, часто змінює положення тіла. Яку патологію можна припустити у пацієнта?
До фельдшера сільської амбулаторії звернувся пацієнт 60 років зі скаргами на біль за грудниною стискаючого характеру з іррадіацією в ліву руку, що триває протягом 4 годин і не знімається нітрогліцерином. Ця симптоматика характерна для:
До сільської амбулаторії звернувся пацієнт 45 років зі скаргами на слабкість, підвищення температури до 38,0°С, наявність болісного утворення на задній поверхні шиї. Об’єктивно: на шкірі шиї інфільтрат синюшно-багряного кольору з декількома гнійними «голівками». Яку патологію можна припустити?
Дитина 12 років хворіє на скарлатину протягом 10 діб. Які зміни на шкірі можна виявити на цьому етапі захворювання в місцях попереднього розташовування висипу?
Пацієнт 63 років скаржиться на переймоподібний біль у животі, затримку дефекації та невідходження газів. Об’єктивно: язик сухий, живіт твердий, болісний. Під час пальпації виявлено позитивний симптом Валя, «шум плеску». Який найімовірніший діагноз?
Після народження дитини у роділлі за 10 хвилин з’явилися незначні кров’янисті виділення з піхви. Матка відхилилася у бік правого підребер’я, дно її піднялося вище пупка. Як називається ця ознака відшарування плаценти?
Який метод транспортування пацієнта з припущенням на травму хребта?
Під час патронажу здорової доношеної дитини віком 5 діб фельдшер сільської амбулаторії помітив кров’янисто-слизові виділення зі статевої щілини, набряк вульви та збільшення грудних залоз. Який перехідний стан виник у дитини?
До жіночої консультації звернулася першовагітна жінка. Із анамнезу з’ясувалося, що перші рухи плода вона відчула 4 тижні тому. Дно матки на рівні пупка. Який термін вагітності?
У дитини 3 місяців виявлені такі симптоми: неспокій, підвищена пітливість, облисіння потилиці, стійкий червоний дермографізм, м’язова гіпотонія, помірний краніотабес. Для якого періоду рахіту вони характерні?
Пацієнт 34 років звернувся до фельдшера сільської амбулаторії зі скаргами на висип, свербіння, печіння, попрілість та біль у ділянці правої гомілки. Захворів тиждень тому, коли після травми правої гомілки на шкірі з’явився осередок ураження розміром із долоню. Візуально: шкіра гіперемована, межі ураження чіткі, везикуло-пустульозні елементи на периферії осередку ураження. Яке захворювання можна припустити?
До фельдшера сільської амбулаторії звернулася жінка, яка годує дитину груддю зі скаргами на раптове підвищення температури тіла до 38,5°С, розпираючий біль у правій молочній залозі. Під час огляду – залоза збільшена, гінеремована, під час пальпації – ущільнена, боісна. Який найімовірніший попередній діагноз?
Одноразові медичні вироби відразу після використання підлягають:
У гінекологічне відділення доставлена пацієнтка зі скаргами на переймоподібний біль у лівій здухвинній ділянці, незначні кров’янисті виділення зі статевих шляхів, що з’явились після 8-тижневої затримки менструації, запаморочення. АТ - 85/55 мм рт. ст. Симптом Щоткіна-Блюмберга слабко позитивний. Матка збільшена до 5 тижнів вагітності, ліва маткова труба збільшена, різко болісна. Яке дослідження треба провести для уточнення діагнозу?
Дезінфекція, яка проводиться в осередку інфекції після видалення з нього джерела інфекції, називається:
До сільської амбулаторії звернувся пацієнт 27 років зі скаргами на різкий тягнучий біль у нігтьовій фаланзі ІІ пальця правої кисті. Хворіє протягом 3 днів. Об’єктивно: дистальна фаланга набрякла, гіперемована, пальпаторно - різко болюча. Попередній діагноз - панарицій. Яке знеболення треба провести перед розтином панарицію?
Вагітна жінка 25 років надійшла до пологового будинку у терміні вагітності 40 тижнів. Розміри тазу: 26-26-31-18 см. ОЖ - 100 см; ВДМ - 42 см. Положення плода поздовжнє, голівка притиснута до входу в малий таз. Серцебиття плода приглушене, 160/хв. Перейми почалися 6 годин тому, болісні; відійшли навколоплідні води. Контракційне кільце знаходиться на рівні пупка і косо розташоване. Яке ускладнення виникло в пологах у жінки?
Фельдшер ЕМД надає першу допомогу на місці події потерпілому чоловікові, який унаслідок необережності поранив склом ліве передпліччя. Під час огляду в середній третині лівого передпліччя на передній поверхні виявлена глибока рана 4x1 см, з якої рівномірним струменем витікає темна кров. Який метод тимчасової зупинки кровотечі доцільно обрати у цьому разі?
Чоловік 43 років, який працює на м’ясокомбінаті, захворів раптово. Скаржиться на головний біль, підвищення температури тіла, відчуття печіння в очах, біль у м’язах, особливо литкових, та попереку, жовтяничний колір шкіри обличчя, темну сечу. Об’єктивно: на губах – герпетичні висипанім, пальпуються збільшені печінка та селезінка; температура тіла - 37,8°С, пульс - 100/хв., АТ - 90/50 мм рт. ст., олігурія. Для якого захворювання характерні такі симптоми?
У дитини 5 років температура тіла 38,2°С, періодичний біль у животі, випорожнення з домішками слизу і крові, тенезми. Живіт болісний під час пальпації, сигмоподібна кишка спазмована, болісна. Яке захворювання можна припустити?
У чоловіка 20 років констатована клінічна смерть. Фельдшер проводить йому серцево-легеневу реанімацію. Що з наведеного свідчить про ефективність закритого масажу серця?
Роділля перебуває у II періоді пологів. На фоні дуже сильної пологової діяльності жінка відчула різкий біль у животі, раптово перейми припинилися, жінка втратила свідомість. АТ - 70/40 мм рт. ст. Жінка бліда, вкрита холодним потом. Яке ускладнення пологів виникло?
Фельдшер ЕМД приймає пологи у жінки 25 років у медичному транспорті. У третьому періоді пологів, за 15 хвилин після народження дитини, почалась незначна кровотеча. Ознаки відокремлення плаценти позитивні. Крововтрата 200 мл. Що з наведеного треба зробити насамперед?
У роділлі в І періоді пологів виник різкий головний біль, порушення зору, АТ - 170/100 мм рт. ст. На висоті однієї з потуг у неї виникла короткочасна втрата свідомості та судоми. Яке ускладнення виникло у роділлі?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома