Ліс і лісові ресурси завжди мали для людини велике значення. Окрім заготівлі деревини ліс забезпечує заготівлю ________,___________ _______, ягід, лікарських рослин, сіна,_________ _______ ,меду. Оберіть варіанти для заповнення пропусків.
Ліси промислового призначення використовують для одержання _______ ________ , тобто придатної за розмірами та якістю для промислової переробки, а також використання кругляку. У них здійснюються вирубки лісу, а після того обов’язкове лісовідновлення. Зрілим для більшості порід дерев вважається вік 80 років.
У лісах непромислового призначення можуть проводитися лише санітарні вирубки, тобто вибіркові з метою поліпшення стану та видового складу дерев. В Україні таких лісів близько 57% від усього лісового фонду. Такі лісові ділянки залежно від використання поділяють на ________ ,_________ ,__________ , заповідні, зелену зону в містах та навколо них. У місцях, де лісу немає, його за необхідності штучно насаджують. Оберіть варанти відповідей для заповнення пропусків.
Частина матеріального виробництва, яке проводить облік, розведення, відновлення, охорону і захист лісів, а також регулює їх використання з метою задоволення потреб господарства у лісових ресурсах - _________ _________.
Є кілька причин для лісорозведення. Передусім це ____________ _________
з метою боротьби з вітровою або водною ерозією. У США, Китаї, країнах
Європи та Африки це називають створенням зелених екологічних каркасів.
По-друге, для одержання деревини, особливо м’яких порід, що придатні для ___________ ________. По-третє, для створення __________ ________. Оберіть,серед перелічених, ці причини.
Лісові ресурси характеризуються показниками ________ , лісового ________ та запасами __________.
Лісові ресурси є вичерпними, але відновлюваними. Лісовий фонд світу
становить майже 30% площі суходолу . Найвищі показники лісистості має __________, найнижчі – ________ _______ та ____________ .
У північному (помірному) поясі переважають хвойні породи дерев, на які припадає 2/3 лісових площ. Там найбільші лісові площі мають _______ , та _________ та __________ .
Південний (екваторіальний і тропічний) пояс охоплює ліси басейнів Амазонки і Конго, а також острови ПівденноСхідної Азії, східні райони Китаю та південносхідну частину США. У лісах південного поясу переважають листяні породи, на них припадають 97% площ.
Україна має низький рівень лісистості території: природними лісами вкрито _____території України та _____ – штучними лісонасадженнями.
Через те рівень забезпеченості діловою деревиною в нашій державі недостатній. До 80% її імпортується. Високим рівнем лісистості вирізняються лише Карпати (_____) та Полісся (_____)
За прогнозами екологів, якщо такими темпами площа лісів скорочуватиметься й надалі, в Україні їх не залишиться у найближчі ________ років.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома