Козацькі літописи - це
Цей літопис і публіцистичний, і художній, і документальний водночас:
Тема «Літопис Самовидця»:
Про який твір йдеться:
літопис дуже близький до жанру давньоруської повісті, твір сформований «сказаніями». Таке звернення до традиційних жанрів давньоукраїнської літератури викликано бароковими традиціями літератури к. ХVІІ — поч. ХVІІІ ст. Також автор з великим бажанням використовує народний героїчний епос козацьких пісень і дум, народних легенд.
Цей твір складається з чотирьох томів. Перший том містить відомості про Визвольну війну 1648–1654 рр., другий і третій розповідають про провідні післявоєнні події й події після смерті Хмельницького, четвертий том містить додатки. У творі автор використав понад 200 різних документів.
Твір української національно-політичної думки початку XIX століття, де подано яскраво, часом у художній формі, картину історичного розвитку України від найдавніших часів до 1774 року.
Один із епізодів цього літопису П.Куліш змалював у своєму романі "Чорна рада":
У цьому творі автор розмірковує над проблемами: "Що таке рідна земля?", "Яка участь кожного в її збереженні?", "Яка роль історичної особи в історіі?"
Цей твір не поділено на розділи, але за змістом у ньому можна виокремити три частини:
Перша частина Літопису, вважають дослідники, написана рукою самого автора. Друга частина рукопису відрізняється від першої, її написано різними почерками, бо автор утратив зір і далі рукопис, на думку вчених, переписували учні літописця. Було їх четверо, в усіх почерки нерозбірливі, трапляється чимало помилок та правок.
Літопис загалом охоплює події 1648–1702 рр. Цей твір чітко структурований — має дві частини: перша — поєднані в єдине найважливіші епізоди Визвольної війни, друга — з 1677 р. містить записи про найважливіші події за роками.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома