Хворий скаржиться на слабість, відсутність апетиту, нудоту. В анамнезі – туберкульоз надниркових залоз. При огляді: гіперпігментація шкіри, АТ – 100/60 мм рт. ст. Рівень глюкози в крові – 3,33 ммоль/л. Функція якої ендокринної залози (залоз) порушена?
Хворий віком 23 роки скаржиться на загальну слабість, пітливість, підвищену сонливість, біль голови, заніміння кінцівок. При огляді – непропорційно збільшені щелепа, надбрівні дуги, ніс, кисті рук і ступні. Причиною такого стану може бути:
В основі якої патології лежить гіперфункція аденогіпофіза?
У дитини, що проживає у віддаленому гірському районі, діагностовано кретинізм. Яка ймовірна причина захворювання?
Хвора скаржиться на підвищення температури тіла, втрату ваги, дратівливість, відчуття серцебиття. При огляді виявлено екзофтальм. Функція якої з ендокринних залоз порушена?
Хворий звернувся зі скаргами на підвищення АТ до 170/100 мм рт.ст. Об’єктивно: ожиріння з переважним відкладанням жиру на тулубі. Обличчя місяцеподібне, гіперемоване, на шкірі живота синьобагрові смуги. Біохімічний аналіз крові: глюкоза 12 ммоль/л. Для якої патології характерні дані зміни?
Хвора К., 50 років, госпіталізована зі скаргами на млявість, сонливість, погіршення пам’яті, біль голови, ламкість нігтів та випадіння волосся. В анамнезі – тироїдектомія (видалення щитоподібної залози). При огляді: обличчя одутле, з бідною мімікою, стовщеним носом і губами; ожиріння. Пульс 58 уд./хв., температура тіла 35,4°С, основний обмін знижений на 27%. Рівень холестерину у крові підвищений, рівень глюкози – 3,8 ммоль/л. Для якої патології характерні дані зміни?
Юнак 25 р. з дитинства хворіє на цукровий діабет І типу (інсулінозалежний). Для цукрового діабету характерні наступні ознаки, окрім:
Назвіть біологічний ефект інсуліну:
Дівчина 23 р. з раннього дитинства хворіє інсулінозалежним цукровим діабетом (І типу). Яке гостре ускладнення цукрового діабету І типу може виникнути у хворої дівчини?
Хворий К., 35 років, пред'являє скарги на постійну спрагу, знижений апетит. Кількість рідини, що він випиває за добу, -
9 л. Добовий діурез збільшений, сеча знебарвлена, відносна густина - 1005. Найбільш імовірною причиною розвитку даної патології у хворого є пошкодження:
Вісцеромегалія є одним із характерних проявів акромегалії. Це означає:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома