Медсестра поліклініки надає допомогу хворому на стенокардію, який скаржиться на біль стискаючого характеру за грудиною, що віддає у ліву руку. Біль з'явився після підняття по сходах. Який засіб слід використати у першу чергу?
Яке ускладнення може розвинутись в гострий період інфаркту міокарда?
Пацієнт 50-ти років доставлений у приймальне відділення з такими проблемами: гострий біль у ділянці серця стискаючого характеру, який віддає в ліву руку, триває понад ЗО хвилин. Зі слів пацієнта: вживав нітрогліцерин під язик тричі, але біль не минав. Яке захворювання запідозрить медична сестра?
У пацієнта 62-х років - інфаркт міокарда. Який серед запропонованих нижче засобів застосує медична сестра за призначенням лікаря для зняття больового синдрому?
У пацієнта 60-ти років, що хворіє на гіпертонічну хворобу, виник напад ядухи, кашель з виділенням пінистого харкотиння рожевого кольору. Яке ускладнення розвинулось у пацієнта?
До дільничної медичної сестри звернулась хвора 53-х років зі скаргами на головний біль переважно у потиличній ділянці, нудоту, блювання. При огляді: пульс - 89/хв., ритмічний, АТ- 210/120 мм рт.ст. Який препарат введе медсестра хворій за призначенням лікаря?
У пацієнта з пневмонією, після прийняття жарознижуючих препаратів, спостерігається погіршення стану: з'явилися загальна слабкість, холодний липкий піт, артеріальний тиск (АТ) знизився, пульс ниткоподібний. Яке ускладнення виникло у пацієнта?
У хворого 48-ми років після швидкої ходи, підйому по сходах на 2-й поверх виник біль за грудиною, тиснучого характеру, тривалістю 5 хвилин, який віддавав у ліве плече і ліву руку. Після прийому нітрогліцерину біль зменшився. Що можна припустити?
У хворого 55-ти poків, що страждає на гiпертонiчну хворобу протягом 10-ти років, вночi раптово з'явилася iнспiраторна задишка, кашель з видiленням рожевого пiнистого мокротиння. Шкiра блiда, цiанотична, ЧДР- З6/хв.. пульс - 100/хв., АТ 160/110 мм рт.ст. Який патологічний стан розвинувся у пацiєнта?
У хворого внаслідок критичного зниження температури розвинувся колапс. Який з препаратів Ви введете хворому?
В терапевтичному відділенні хворому з набряком легень призначена оксигенотерапія. Яку речовину треба додати в апарат Боброва в якості піно гасника?
У чоловіка 57-ми років, який протягом 10-ти років страждає на ішемічну хворобу серця, годину тому раптово виник інтенсивний стискаючий біль за грудиною, який іррадіює в ліву руку. Після прийому З таблеток нітрогліцерину біль не зник. Об'єктивно: шкіра бліда, вкрита холодним потом; пульс - 100/хв., АТ- 100/60 мм рт.ст. Яку патологію може припустити медсестра?
Ви медсестра кабінету функціональної діагностики. Для запису ЕКГ електрод якого кольору Ви накладете на ліву руку?
До дільничної медичної сестри звернулась хвора 53-х років зі скаргами на
головний біль переважно у потиличній ділянці, нудоту, блювання. При огляді: пульс - 89/хв., ритмічний, АТ- 210/120 мм рт.ст. Який препарат введе медсестра хворій за призначенням лікаря?
У хворого напад стенокардії. Який найпростіший фізіотерапевтичний метод Ви використаєте?
Медсестра доглядає хворого з хронічною серцевою недостатністю. Яка проблема характерна для цього стану?
У хворого на гіпертонічну хворобу виник напад ядухи. АТ- 220/100 мм рт.ст. У легенях поодинокі вологі хрипи в нижніх відділах. Яке ускладнення розвинулося?
У терапевтичному відділенні перебуває пацієнт 39 років, у якого 3 тижні тому виник гострий інфаркт міокарда. Майбутнє сприймає песимістично, скаржиться на свою нікчемність. На які моменти треба звернути увагу медичній сестрі при складанні плану незалежних сестринських втручань:
Пацієнт під час забору крові в процедурному кабінеті знепритомнів. Шкірні покриви бліді, АТ- 110/75мм рт.ст., пульс-72/хв. Визначити обсяг невідкладної медсестринської допомоги:
На автобусний зупинці ви помітили непритомну людину. Анамнез не відомий. При огляді шкіра багряного кольору з синюшним відтінком, свідомість відсутня, лівий кут рота опущений. Ліві кінцівкі нерухомі, падають як пліті. Дихання шумне, зіниці на світло не реагують. Пульс напружений. Зовнішніх ознак травми не спостерігається. Яке положення треба надати хворому?
На дільницю сімейної медицини звернувся пацієнт із скаргами на інтенсивний стискаючий біль за грудиною, що віддає у ліву лопатку. Медсестра заспокоїла хворого, дала під язик нітрогліцерин, викликала лікаря. До якого дослідження слід підготувати пацієнта з метою підтвердження діагнозу?
У пацієнта на ішемічну хворобу серця раптово виник біль за грудиною стискаючого характеру, який не знімається нітрогліцерином та триває понад годину. Як необхідно транспортувати хворого з підозрою на інфаркт міокарда?
У пацієнта, хворого на гіпертонічну хворобу, після неприємної розмови виник біль голови, відчуття “сітки” перед очима, болі в серці. Які першочергові незалежні втручання запланує медична сестра?
Пацієнт 45 років звернувся до чергової медичної сестри з такими скаргами: різкий біль голови, головокружіння, миготіння “мушок” перед очима. АТ- 180/100 мм рт.ст. Ps- 92 уд/хв. Для якого стану характерні такі ознаки?
Пацієнт 53 років поступив в кардіологічне відділення зі скаргами на інтенсивний пекучий біль за грудиною, який іррадіює в ліве плече і руку, триває 6-8 годин. Який метод діагностики застосовують для підтвердження діагнозу?
Больной М., 44 года, находится на лечении в кардиологическом отделении. Возник приступ стенокардии. Какая приоритетная проблема у данного пациента?
Больной М., 18 лет, находится на лечении в нефрологическом отделении. Жалобы на изменение цвета мочи, головную боль, отеки на лице. Состояние ухудшилось через 2 недели после перенесенной ангины. Объективно: лицо отёчно, моча цвета “мясных помоев”. Какой показатель должна контролировать медсестра в первую очередь?
Під час обстеження медична сестра визначила проблеми пацієнта: задишка, ціаноз, набряки на ногах, збільшення печінки, асцит. Вкажіть, для якого стану це характерно:
Які медсестринські втручання необхідно здійснити для вирішення пріоритетної проблеми пацієнта при гострому інфаркті міокарда?
Які залежні медсестринські втручання необхідно здійснити під час реалізації плану догляду за пацієнтом при гіпертонічній хворобі?
У пацієнта 35 років лікар запідозрив недостатність мітрального клапану. До якого обстеження підготує його медсестра для уточнення діагнозу?
У хворої М., 47 , яка хворіє на гіпертонічну хворобу 4 роки, після зміни метереологічних умов, з’явилась загальна слабкість, запаморочення, різкий головний біль в потиличній ділянці, нудота. АТ- 190/100 мм рт.ст. Такий стан характерний для:
У пацієнта після фізичного навантаження виникає напад стискаючого болю за грудиною тривалістю 3-5 хвилин з іррадіацією в ліву руку. Який препарат можна використати для зняття болю?
У хворого набряк легенів. Який характер має харкотиння при цьому стані?
На прийом до лікаря звернулась хвора 56 років зі скаргами на тиснучий біль за грудиною, серцебиття і задишку, що виникають під час незначного фізичного навантаження. Стан погіршився два дні тому. Лікар призначив хворій електрокардіографію. Яким чином медсестрі потрібно накласти основні електроди?
Пацієнт С., 48 років, який хворіє на стенокардію, звернувся до медсестри зі скаргами на біль. Охарактеризуйте характер болю при стенокардії:
В приймальне відділення доставлено пацієнта з вираженою задишкою, ціанозом, набряками на гомілках. Яким способом медсестра повинна транспортувати його у відділення?
У хворого критичне зниження температури тіла, з’явились ознаки гострої судинної недостатності. Яке залежне сестринське втручання виконаєте при наданні допомоги?
У кардіологічне відділення терміново госпіталізований пацієнт з діагнозом: гострий інфаркт міокарда. Йому проводиться комплекс інтенсивної терапії та догляду. При плануванні заходів медсестринської допомоги пацієнту Вашим першочерговим завданням буде:
Пацієнт звернувся до сімейної медсестри зі скаргами на сильний біль голови у потилиці, шум у вухах. Такі напади спостерігаються після психічних навантажень. АТ коливається від 150/100 до 190-110 мм рт.ст. Розвиток якого синдрому спостерігається у хворого?
Сімейну медсестру викликали до хворого 48 років, який скаржиться на біль тиснучого характеру за грудиною, що віддає у ліву руку. Біль з’явився після підняття по сходах. Який засіб слід використати в першу чергу?
У пацієнта на гіпертонічну хворобу ввечері раптово підвищився артеріальний тиск. З’явився біль в ділянці серця і потилиці, миготіння “мушок” перед очима, нудота. Об’єктивно: АТ- 260/100 мм рт.ст. Пульс - 120/хв., ритмічний. Обличчя гіперемійоване, шкіра волога. Яке ускладнення виникло?
У пацієнта на гіпертонічну хворобу після стресу ввечері з’явилась різка слабість, біль в ділянці серця з ірадіацією в ліве плече і руку впродовж 30 хвилин, не знімається нітрогліцерином. Об’єктивно: блідий, АТ- 90/60 мм рт.ст., пульс - 90/хв., аритмічний. Що запідозрить медична сестра?
Пацієнт 53 років звернувся до дільничної медсестри зі скаргами на стискаючий біль за грудиною, який триває 4-5 хвилин та іррадіює в ліве плече, ліву руку. Який препарат застосовують з метою розширення коронарних артерій?
Хвора скаржиться на інтенсивний тиснучий біль за грудиною, що триває 45 хв., слабкість, серцебиття, страх смерті. Об’єктивно: шкіра бліда, синюшність губ. Тони серця ослаблені, ритмічні. Пульс - 108/хв., АТ- 100/60 мм рт.ст. Яке захворювання запідозрить медсестра?
У пацієнта на гострий інфаркт міокарда розвивається набряк легенів. Яка першочергова дія медсестри?
Дівчина 19 років після тривалого знаходження в душному приміщенні раптово знепритомніла. Об’єктивно: блідість шкіри, Ps- 90/хв., АТ- 95/60 мм рт.ст. Вкажіть незалежне медсестринське втручання:
У пацієнта Д., 48 років, який знаходиться на лікуванні в кардіологічному відділенні з діагнозом: “Гострий інфаркт міокарда”, раптово вночі виник напад інспіраторної задишки з виділенням рожевого пінистого харкотиння. Яке медсестринське втручання виконає медсестра при наданні невідкладної допомоги?
Яке обстеження має найвагоміше значення в діагностиці гіпертонічної хвороби?
Який метод фізіотерапії показаний під час гіпертонічної кризи?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома