Медична сестра амбулаторiї сiмейної медицини проводить патронаж вагiтної у термiнi 32 тижнi. Вагiтна поскаржилась на головний бiль, миготiння перед очима. Медична сестра визначила: артерiальний тиск - 190/110 мм рт.ст., набряки на нижнiх кiнцiвках, переднiй черевнiй стiнцi, обличчi. В сечi наявнiсть бiлка. Для якої патологiї характерна дана симптоматика?
При зовнiшньому обстеженнi вагiтної за допомогою прийомiв ЛеопольдаЛевицького виявлено, що спинка плода лiворуч, над входом в малий таз пальпується м’яка, небалотуюча частина плода. Визначте позицiю та передлежання плода:
До жiночої консультацiї звернулась вагiтна у термiнi 28 тижнiв. Пiсля проведення зовнiшнього акушерського обстеження за Леопольдом-Левицьким було визначено, що голiвка знаходиться у днi матки, спинка з лiвого боку та повернута допереду. Визначте вид позицiї плода в цьому випадку:
Пiд час зовнiшнього акушерського дослiдження вагiтної виявлено: положення плода повздовжнє, перша позицiя, переднiй вид, головне передлежання. Вкажiть найкраще мiсце вислуховування серцебиття плода:
Пiд час вимiрювання тазу при взяттi вагiтної на облiк медсестрою встановленi наступнi розмiри: 24-26-28-18 см. Назвiть форму тазу вагiтної:
При обстеженнi вагiтної прийомами зовнiшнього акушерського дослiдження визначено, що дно матки розташоване на рiвнi реберних дуг. При одноплiднiй вагiтностi це вiдповiдає:
У пологовий будинок доставлена вагiтна в термiнi 35 тижнiв. Пiсля падiння в неї з’явився бiль у животi та незначнi кров’янистi видiлення зi статевих шляхiв. Об’єктивно: матка напружена, болюча. За даними УЗД - плацента в дiлянцi дна матки. Серцебиття плода ритмiчне, приглушене, 90/хв. Якiй патологiї вiдповiдає зазначена клiнiчна картина?
В акушерське вiддiлення поступила вагiтна в термiнi 33 тижнi зi скаргами на кровотечу зi статевих шляхiв. При акушерському дослiдженнi виявлено: високе стояння голiвки плода по вiдношенню до входу в малий таз. При УЗД виявлено: плацента повнiстю перекриває внутрiшнє вiчко. Який стан характеризує дана клiнiчна картина?
До акушерського стацiонару доставлена вагiтна зi скаргами на сильний головний бiль, пелену перед очима, ”миготiння мушок”. Термiн вагiтностi 36 тижнiв. АТ170/110 мм рт.ст., протеїнурiя - 5 г/л, генералiзованi набряки. На пропускнику у вагiтної почалися тонiко-клонiчнi судоми. Оцiнiть клiнiчну ситуацiю:
До гiнекологiчного вiддiлення поступила пацiєнтка зi скаргами на ряснi кров’янистi видiлення зi статевих шляхiв, сильний переймоподiбний бiль внизу живота. Об’єктивно: АТ- 100/60 мм рт.ст., Ps- 90/хв. При пiхвовому дослiдженнi: зовнiшнє вiчко шийки матки пропускає палець. Матка збiльшена до 8-9 тижнiв вагiтностi. Оцiнiть клiнiчну ситуацiю:
При зовнішньому акушерському обстеженні вагітної в терміні 36 тижнів встановлено: над входом в малий таз визначається округла, помірної щільності балотуюча частина плода. Спинка плода зліва. Якому визначенню за акушерською термінологією відповідають отримані дані акушерського дослідження?
Роділля знаходиться в пологовій залі. Завершився І період пологів. Які ознаки вказують на його завершення?
Вагітна М., 31 року, під час зовнішнього обстеження проведено вимірювання ОЖ, що дорівнює 100 см, і ВСДМ - 38 см. Яка передбачувана маса плода?
Ви медична сестра жiночої консультацiї. Проводите заняття серед вагiтних стосовно перебiгу пологiв, демонструєте бiомеханiзм пологiв. Який другий момент бiомеханiзму пологiв при передньому видi потиличного передлежання?
Ви медична сестра жiночої консультацiї. Проводите заняття серед вагiтних стосовно перебiгу пологiв, демонструєте бiомеханiзм пологiв. Який третій момент бiомеханiзму пологiв при задньому видi потиличного передлежання?
При обстеженнi вагiтної прийомами зовнiшнього акушерського дослiдження визначено, що дно матки розташоване на рiвнi пупка. При одноплiднiй вагiтностi це вiдповiдає:
Пiд час вимiрювання тазу при взяттi вагiтної на облiк медсестрою встановленi наступнi розмiри: 24-26-28-20 см. Назвiть форму тазу вагiтної:
Пiд час вимiрювання тазу при взяттi вагiтної на облiк медсестрою встановленi наступнi розмiри: 26-26-31-17 см. Назвiть форму тазу вагiтної:
Вагітна 23 років, вагітність – 10–11 тиж. При обстеженні для взяття на облік у жіночий консультації встановлені наступні розміри таза: 22–25– 28–17. Діагональна кон’югата – 10 см. Індекс Соловйова – 12,5 см. Який ступінь звуження таза?
У пологовий будинок доставлена вагiтна в термiнi 35 тижнiв. Скаржиться на незначнi безболісні кров’янистi видiлення зi статевих шляхiв. Об’єктивно: матка в нормотонусі, безболісна. Серцебиття плода ритмiчне, приглушене, 90/хв. Якiй патологiї вiдповiдає зазначена клiнiчна картина?
При обстеженнi вагiтної прийомами зовнiшнього акушерського дослiдження визначено, що дно матки розташоване посередені між лоном та пупком. При одноплiднiй вагiтностi це вiдповiдає:
В пологовій залі знаходиться роділля. Триває другий період пологів. Діагностовано дистрес плода в пологах. Яка тактика невідкладної допомоги в даному випадку?
Медсестра палати патології вагітних проводить обстеження вагітної при зовнішньому акушерському обстеженні. Яку характеристику плодорозміщення визначила медсестра, використовуючи III прийом за Леопольдом-Левицьким?
У породіллі М. після народження посліду почалася кровотеча. Під час огляду посліду на цілісність на плодовій оболонці була виявлена обірвана судина. М’які тканини пологових шляхів не ушкоджені. Яка найбільш імовірна причина кровотечі?
У роділлі І період пологів. Передбачувана маса плода - 4500,0. Перейми різко болючі, матка у вигляді “піщаного годинника”. Роділля занепокоєна. Яку патологію можна запідозрити?
У вагітної з пізнім гестозом розвинувся напад судом з втратою свідомості. Що є першочерговим при наданні долікарської допомоги?
Роділля Н., 26 років, поступила у акушерський стаціонар із нормальною пологовою діяльністю і через три години народила живу доношену дівчинку масою - 3200 г. Матка змінила форму (з округлої стала більш пласкою і
витягнутою у напрямку до правого підребер’я), її дно знаходиться
вище пупка. Яка ознака відшарування плаценти є позитивною в цьому випадку?
Пацієнтка 20 років звернулася в жіночу консультацію зі скаргами на затримку менструації протягом 2-х місяців, зміни апетиту, нудоту. Лікарем установлена вагітність 7-8 тижнів. Назвати документ, який оформляється при взятті на облік по вагітності:
Назвіть ймовірну ознаку вагітності.
Жінка у терміні вагітності 7 тижнів з приводу гнійного фарингіту приймала
тетрациклін. До чого це може привести?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома