Територiю старого худобомогильника, який не використовувався бiльше 50 рокiв, планується вiдвести пiд житлове будiвництво. Однак дослiдження грунту виявило наявнiсть життєздатних спор збудника особливо небезпечного захворювання. Який iз вказаних мiкроорганiзмiв найбiльш вiрогiдно мiг зберiгатися у грунтi протягом такого тривалого часу?
У хворого з гнiйничковими ураженнями шкiри видiлений збудник, який на кров’яному агарi утворює жовтi колонiї округлої форми, середнiх розмiрiв, оточенi зоною гемолiзу. У мазках з колонiй - коки, розташованi скупченнями неправильної форми, грампозитивнi. Видiлена культура оксидазо- i каталазопозитивна, ферментує манiт, синтезує плазмокоагулазу. Який вид збудника видiлений?
В одному з гiрських селищ спостерiгалася масова загибель гризунiв, що супроводжувалася захворюванням мешканцiв селища. Для цiєї хвороби було притаманне швидке пiдвищення t 0 до 40℃, виражена iнтоксикацiя, збiльшення пахвинних лiмфовузлiв. У препаратах-мазках з трупного матерiалу виявленi грамнегативнi палички овоїдної форми з бiполярним забарвленням. Якi мiкроорганiзми є збудниками цього iнфекцiйного захворювання?
Перед вiдрядженням за кордон лiкарю, з метою профiлактики малярiї, призначено засiб з гiстомизонтоцидною дiєю. Який препарат вiн одержував?
У дитячому садку планується проведення вакцинацiї проти коклюшу. Який препарат необхiдно використати з цiєю метою?
При обстеженнi на бактерiоносiйство черевного тифу у сироватцi кровi кухарки шкiльної їдальнi виявленi Vi антитiла. Яка з перелiчених реакцiй була використана у данному випадку?
У новонародженної дитини виявлено гнiйнi видiлення з кон’юктиви ока. Пiд час мiкроскопiї мазка з кон’юктиви знайдено велику кiлькiсть лейкоцитiв та грамнегативнi бобоподiбнi диплококи, що знаходяться всерединi лейкоцитiв. Який збудник є причиною цього захворювання?
У хворого з гострим циститом пiд час дослiдження сечi виявили лейкоцити та багато грамнегативних паличок. При посiвi виросли колонiї слизового характеру, якi утворювали зелений розчинний пiгмент. Який мiкроорганiзм, найбiльш вiрогiдно, є причиною захворювання?
Пiд час обстеження на бактерiоносiйство працiвникiв дитячих закладiв у виховательки видiлена С.diphtheriae. Було проведено дослiдження на токсигеннiсть збудника, яке показало, що цей штам С.diphtheriae не продукує екзотоксин. Яку реакцiю провели при дослiдженнi на токсигеннiсть дифтерiйних бактерiй?
В бактерiологiчнiй лабораторiї дослiджували в’ялену рибу домашнього виготовлення, яка стала причиною важкого харчового отруєння. При мiкроскопiї видiленої на середовищi Кiта-Тароццi культури виявленi мiкроорганiзми, схожi на тенiсну ракетку. Який найбiльш вiрогiдний дiагноз?
Хворий чоловiк госпiталiзований на 5-й день хвороби з проявами жовтяницi, болем у м’язах, ознобом, носовими кровотечами. Пiд час проведення лабораторної дiагностики бактерiолог виконав темнопольну мiкроскопiю краплини кровi хворого. Назвiть збудника хвороби: A. B. C. D.
У хворої 18-ти рокiв паховi лiмфатичнi вузли збiльшенi в розмiрах, не болючi, ущiльненi при пальпацiї. У дiлянцi слизової оболонки генiталiй невеликих розмiрiв виразка з ущiльненими краями та "лакованим" дном сiруватого кольору. Який найбiльш вiрогiдний дiагноз?
У хворого з пiдозрою на дифтерiю пiд час бактерiоскопiчного дослiджен ня мазка з зiву виявленi паличкоподiбнi бактерiї з зернами волютину. Який етiотропний препарат є препаратом вибору в даному випадку?
У хворої симптоми запального процесу сечостатевих шляхiв. У мазку iз слизової оболонки пiхви виявлено великi одноклiтиннi органiзми грушоподiбної форми з загостреним шипом на задньому кiнцi тiла, великим ядром та ундулюючою мембраною. Якi найпростiшi знайденi в мазку?
У дитини з гострою кишковою iнфекцiєю швидко розвинулись ознаки зневоднення, з’явилася кров у випорожненнях. Педiатром було запiдозрено колiентерит. Яким методом необхiдно скористатись для дiагностики ентерального ешерихiозу?
За даними ВООЗ на малярiю щорiчно на Землi хворiють приблизно 250 млн. чоловiк. Ця хвороба зустрiчається переважно у тропiчних i субтропiчних областях. Межi її розповсюдження спiвпадають з ареалами комарiв роду:
Хворий чоловiк госпiталiзований на 5-й день хвороби з проявами жовтяницi, болем у м’язах, ознобом, носовими кровотечами. Пiд час проведення лабораторної дiагностики бактерiолог виконав темнопольну мiкроскопiю краплини кровi хворого. Назвiть збудника хвороби:
У дитини з пiдозрою на дифтерiю з зiву видiлена чиста культура мiкроорганiзмiв та вивченi їх морфологiчнi, тинкторiальнi, культуральнi та бiохiмiчнi властивостi, якi виявилися типовими для збудникiв дифтерiї. Яке дослiдження необхiдно ще провести для видачi висновку про те, що видiлена патогенна дифтерiйна паличка?
У дитини на слизовiй оболонцi щiк та на язицi виявленi бiлуватi плями, якi нагадують молоко, що скипiлося. У виготовлених препаратах-мазках знайденi грампозитивнi овальнi дрiжджоподiбнi клiтини. Якi це збудники?
При бактерiологiчному дослiдженнi промивних вод хворого на харчове отруєння висiяли чисту культуру бактерiй з такими властивостями: грамнегативна рухлива паличка, на середовищi Ендо росте у виглядi безбарвних колонiй. Представником якого роду було зумовлене захворювання? A. B. C. D. E.
У хворої симптоми запального процесу сечостатевих шляхiв. У мазку iз слизової оболонки пiхви виявлено великi одноклiтиннi органiзми грушоподiбної форми з загостреним шипом на задньому кiнцi тiла, великим ядром та ундулюючою мембраною. Якi найпростiшi знайденi в мазку?
У хворого з пiдозрою на одне з протозойних захворювань дослiджено пунктат лiмфатичного вузла. В препаратi, забарвленому за Романовським-Гiмзою, виявленi тiльця пiвмiсяцевої форми iз загостреним кiнцем, блакитною цитоплазмою, ядром червоного кольору. Яких найпростiших виявлено в мазках?
У хворого з гострим циститом пiд час дослiдження сечi виявили лейкоцити та багато грамнегативних паличок. При посiвi виросли колонiї слизового характеру, якi утворювали зелений розчинний пiгмент. Який мiкроорганiзм, найбiльш вiрогiдно, є причиною захворювання?
До лабораторiї надiйшов матерiал iз рани хворого. Попереднiй дiагноз- газова гангрена. Яким мiкробiологiчним методом можна встановити видову приналежнiсть збудника?
У чоловiка 40-ка рокiв у дiлянцi шиї виникло почервонiння та набряк шкiри i з часом розвинувся невеликий гнiйник. На розрiзi осередок щiльний, жовто-зеленого забарвлення. В гнiйних масах видно бiлi крупинки. Гiстологiчно виявлено друзи грибка, плазматичнi та ксантомнi клiтини, макрофаги. Який найбiльш вiрогiдний вид мiкозу?
До iнфекцiйної лiкарнi надiйшов пацiєнт з клiнiчними ознаками енцефалiту. В анамнезi - укус клiща. В реакцiї гальмування гемаглютинацiї виявлено антитiла проти збудника клiщового енцефалiту в розведеннi 1:20, що не є дiагностичним. Вкажiть наступнi дiї лiкаря пiсля одержання зазначеного результату:
-
Пацiєнт одужав пiсля перенесено дизентерiї Зонне i повторно заразився цим же збудником. Як називається така форма iнфекцiї?
У померлого внаслiдок серцевої недостатностi на шкiрi вiдзначаються слiди висипу у виглядi плям i крапок. У дiлянцi крижi, остистих вiдросткiв хребцiв - пролежнi. При мiкроскопiчному дослiдженнi ЦНС, шкiри, надниркових залоз, в судинах мiкроциркуляторного русла i дрiбних артерiях - деструктивно-пролiферативний ендотромбоваскулiт з наявнiстю гранульом Попова; в серцi - iнтерстицiйний мiокардит. Який з перелiчених дiагнозiв найбiльш вiрогiдний?
У пацiєнтки хiрургiчного вiддiлен-ня з’явилися скарги на бiль у попереку та в низу живота, болiсне i часте сечовипускання. Пiсля бактерiологiчного дослiдження сечi виявленi грамнегативнi оксидаза-позитивнi паличкоподiбнi бактерiї, що утворюють мукоїднi колонiї зеленуватого кольору зi специфiчним запахом. Про який збудник можна думати?
При посiвi матерiалу iз зiву вiд хворого ангiною на кров’яно-телуритовий агар виросли колонiї дiаметром 4-5 мм, сiрого кольору, радiально покресленi (у виглядi розеток). Пiд мiкроскопом - грампозитивнi палички iз булавоподiбними потовщеннями на кiнцях, що розмiщенi у виглядi розтопирених пальцiв. Якi це мiкроорганiзми?
Значну роль у профiлактицi туберкульозу вiдiграє планова масова вакцинацiя проти туберкульозу новонароджених дiтей вiком 5-7 днiв життя. При цьому застосовують вакцину:
У мiкропрепаратi, виготовленому з пунктату регiонарного лiмфовузла хворого, зафарбованому за Романовським-Гiмзою, лiкар виявив тонкi мiкроорганiзми з 12-14 рiвномiрними завитками з гострими кiнцями, довжиною1 0-13 мкм блiдо-рожевого кольору. Про збудника якої iнфекцiйної хвороби може йти мова в даному випадку?
Чоловiк помер вiд гострого iнфекцiйного захворювання, яке супроводжувалось гарячкою, жовтяницею, геморагiчноюв исипкоюна шкiрi та слизових оболонках, а також гострою нирковоюне достатнiстю. При гiстологiчному дослiдженнi тканини нирки (забарвлення за Романовським-Гiмзою) виявленi звивистi бактерiї, якi мають вигляд букв С та S. Якi бактерiї були виявленi?
Робiтник тваринницької ферми гостро захворiв i при наростаючих явищах iнтоксикацiї помер. При розтинi встановлено: селезiнка збiльшена, в’яла, на розрiзi темно-вишневого кольору, зiшкрiб пульпи рясний. М’якi мозковi оболонки на склепiннi та основi мозку набряклi, просякнутi кров’ю, мають темно-червоний колiр ("шапочка кардинала"). Мiкроскопiчно: серозно-геморагiчне запалення оболонок i тканин головного мозку з руйнуванням стiнок дрiбних судин. Який найбiльш вiрогiдний дiагноз?
У жiнки народилась мертва дитина з багатьма вадами розвитку. Яке протозойне захворювання могло спричинити внутрiшньоутробну загибель?
Пiд час розтину тiла померлої дитини 1,5 рокiв виявленi: геморагiчний висип на шкiрi, помiрна гiперемiя та набряк слизової оболонки носоглотки, дрiбнi крововиливи у слизових оболонках i внутрiшнiх органах, рiзкi дистрофiчнi змiни у печiнцi, мiокардi, гострий некротичний нефроз, масивнi крововиливи у наднирниках. Для якого за- хворювання найбiльш характернi виявленi змiни?
У чоловiка 65-ти рокiв розвинувся гнiйний абсцес на шиї. Видiлена культура грампозитивних кокiв, яка має плазмокоагулазну активнiсть. Бiльш за все, це:
Отруєння ботулiнiчним токсином, який блокує вхiд iонiв кальцiюд о нервових закiнчень аксонiв мотонейронiв, небезпечно для життя, бо загрожує:
У студента пiсля вживання м’яса, консервованого в домашнiх умовах, з’явились диплопiя, порушення мови та паралiч дихання. Чим обумовленi такi симптоми ботулiзму?
Хворого 55-ти рокiв госпiталiзовано до хiрургiчної клiнiки з пiдозрою на сепсис. Який матерiал для дослiдження необхiдно взяти вiд хворого i на яке середовище його слiд засiяти?
До лабораторiї направлено матерiал бiлуватого нашарування iз слизовихоболонок ротової порожнини. Висiв матерiалу зроблено на середовище Сабуро, вiдмiчено рiст сметаноподiбних колонiй. Бактерiоскопiя виявила короткi брунькованi нитки. До збудникiв якої iнфекцiї вiдносять iзольованi мiкроорганiзми?
Оглядаючи дитину 6-ти рокiв, лiкар помiтив на глоткових мигдаликах сiрувату плiвку, при спробi видалення якої виникла помiрна кровотеча. Бактерiоскопiя мазкiв з мигдаликiв показала наявнiсть грампозитивних бактерiй булавоподiбної форми. Якi симптоми можуть виникнути у дитини у найближчi днi, якщо не буде проведене специфiчне лiкування?
У хворого з типовою клiнiчною картиною дизентерiї, внаслiдок раннього застосування антибiотикiв, пiд час бактерiологiчного дослiдження випорожнень шигели не виявленi. Титр анти-шигельозних антитiл в РПГА у парних сироватках у даного хворого пiдвищився в 4 рази. Про що це свiдчить?
При харчовому отруєннi видiлена анаеробних грампозитивних спороутворюючих паличок. До якого виду, найбiльш вiрогiдно, вiдноситься видiлений збудник?
При дослiдженнi гнiйних видiлень з шийки матки бактерiоскопiчно виявлено присутнiсть грамнегативних бобоподiбних диплококiв, якi знаходилися як в серединi, так i поза лейкоцитами. Назвiть збудника гнiйного запалення шийки матки:
При харчовому отруєннi видiлена культура анаеробних грампозитивних спороутворюючих паличок. До якого виду, найбiльш iмовiрно, вiдноситься видiлений збудник?
У хворого на слизовiй оболонцi ясен виразка овальної форми з припiднятими краями хрящоподiбної щiльностi. Дно виразки м’ясисто-червоного забарвлення з нашаруваннями сiрого кольору. При мiкроскопiчному дослiдженнi - пролiферацiя ендотелiю дрiбних судин, периваскулярна лiмфоплазмоцитарна iнфiльтрацiя. Про яке за хворювання йдеться?
Хлопчик 12-ти рокiв знаходиться у лiкарнi з пiдозрою на харчову токсикоiнфекцiю. При посiвi фекалiй хворого на середовище Ендо виросла велика кiлькiсть безбарвних колонiй. Який мiкроорганiзм можна з найбiльшою iмовiрнiстю ВИКЛЮЧИТИ з числа можливих збудникiв захворювання?
У людини пiсля укусу москiтом виникли виразки шкiри. Аналiз вмiсту виразки виявив всерединi клiтин людини безджгутиковi одноклiтиннi органiзми. Який попереднiй дiагноз?
При бактерiологiчному дослiдженнi сечi хворого на пiєлонефрит видiленi мiкроорганiзми, що утворюють на м’ясо-пептонному агарi жовто-зелений пiгмент i характерний запах. Як вони називаються?
Перебуваючи у робочому вiдрядженнi в однiй iз країн тропiчної Африки, лiкар зiткнувся зi скаргами мiсцевого населення з приводу хвороби дiтей 10-14 рокiв, що супроводжується стiйкими лихоманками, якi не мають правильного чергування, виснаженням, анемiєю, збiльшенням печiнки i селезiнки. Враховуючи мiсцевi умови, що пов’язанi з великою кiлькiстю москiтiв, можна передбачити що це:
У хлопчика 8-ми рокiв виник бiль у горлi, пiдвищилась температура тiла. На 2-й день вiд початку захворювання виявленi висипання червоного кольору у виглядi дрiбних, густо розташованих плям, величиною з макове зерно. Вони покривають все тiло, за винятком носо-губного трикутника. При оглядi порожнини рота - в зiвi яскраве почервонiння, мигдалики збiльшенi, язик малиново-червоний. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?
Дитинi 14-ти рокiв поставили дiагноз: бруцельоз. В контактi з хворими тваринами вона не була. Як дитина могла заразитись?
Фiльтрат бульйонної культури збудникiв газової анаеробної iнфекцiї розлили по пробiрках, додали видовi антитоксичнi сироватки, витримали впродовж 40 хвилин при кiмнатнiй температурi. Для визначення виду анаероба тепер необхiдно:
У дитини 6-ти рокiв гостро виникло захворювання з високою температурою тiла, вираженою iнтоксикацiєю i геморагiчною висипкою на шкiрi. Смерть настала вiд гострої надниркової недостатностi. На розтинi морфологiчнi змiни визначалися головним чином важкiстю ДВЗ-синдрому i ендотоксичного шоку. У шкiрi виявленi вогнища некрозу, дiапедезнi крововиливи, у судинах дерми фiбриновi тромби. У наднирниках масивнi крововиливи. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?
При мiкроскопiї мiкропрепарату з видiлень хворої хронiчним кольповагiнiтом лiкар виявив округлої форми та елiпсоподiбнi клiтини, що брунькуються, розмiром 3-6 мкм. Про збудника якої грибкової хвороби може йти мова в даному випадку?
При бактерiоскопiчному дослiдженнi носоглоткового слизу дитини 2,5 рокiв, хворої на назофарин-гiт, виявленi грамнегативнi диплококи, схожi за формоюна кавовi зерна. Якi структури органiзму дитини найбiльш iмовiрно будуть ураженi, якщо цi мiкроорганiзми проникнуть у кров?
В iнфекцiйну клiнiку доставлено хворого iз проявами лихоманки, що повторюється вдруге з iнтервалом 2 днi. В краплi кровi, зафарбованiй за Романовським-Гiмзою, виявлено звивистi клiтини синьо-фiолетового кольору. Який мiкроорганiзм викликав захворювання?
У пацiєнта, що прибув з ендемiчного за малярiєю району , пiдвищилася температура тiла, вiдзначається головний бiль, озноб, загальне нездужання - симптоми, що характернi й для звичайної застуди. Якi лабораторнi дослiдження необхiдно провести, щоб пiдтвердити або спростувати дiагноз "малярiя"?
Фекалiї дитини, що хворiє на ентерит, емульгують в фiзiологiчному розчинi i краплю емульсiї наносять на елективне середовище: 10% молочно-сольовий, або жовтково-сольовий агар. Який мiкроорганiзм передбачається видiлити?
У хворого впродовж 10-ти днiв має мiсце пiдвищена температура, напади характерного кашлю. Лiкар призначив посiв слизу з носоглотки на середовище КВА. Який мiкроорганiзм передбачається виявити?
Турист нещодавно повернувся з країн Середньої Азiї, де є багато москiтiв. У нього на шкiрi з’явилися невеликi виразки з нерiвними краями. В цьому випадку можна припустити наступне захворювання:
У хворого з нагноєнням рани при бактерiологiчному дослiдженнi ранового вмiсту виявлено грамнегативну паличку, яка на МПА утворює напiвпрозорi слизовi колонiї синьо-зеленого кольору з перламутровим вiдтiнком. Культура має специфiчний запах фiалок або жасмину. Який вид збудника видiлений з рани хворого?
У хворого спостерiгається типова для нападу малярiї клiнiчна картина: озноб, жар, проливний пiт. Яка стадiя малярiйного плазмодiю найiмовiрнiше буде виявлена в кровi хворого в цей час?
При оглядi хворої лiкар-гiнеколог вiдмiтив симптоми запалення статевих шляхiв, у мазку взятому iз пiхви, виявлено грушоподiбнi найпростiшi з шипом, з передньої частини вiдходять джгутики, наявна ундулююча мембрана. Яке захворювання пiдозрює лiкар у хворої?
При копрологiчному дослiдженнi у працiвникiв кав’ярнi лiкарями санiтарно-епiдемiологiчної станцiї були виявленi округлi цисти, характерною ознакою яких є наявнiсть чотирьох ядер. Iмовiрнiше за все у цих працiвникiв безсимптомно паразитує:
У хворого спостерiгаються бiль голови , висока температура, озноб, кашель. З харкотиння видiлили палички овоїдної форми з бiполярним забарвленням, грамнегативнi, у мазку з бульйонної культури розташованi ланцюжками, на агарi утворюються колонiї R-форми. Це характерне для збудника такого захворювання:
До лiкарнi потрапили пацiєнти зi скаргами: слабкiсть, болi в кишечнику, розлади травлення. Пiсля дослiдження фекалiй були виявленi кулястi цисти з чотирма ядрами. Для якого найпростiшого характернi такi цисти?
При гiстологiчному дослiдженнi бiоптату шкiри виявленi гранульоми, якi складаються з макрофагальних вузликiв з наявнiстю лiмфоцитiв та плазматичних клiтин. Крiм того, зустрiчаються великi макрофаги з жировими вакуолями, якi мiстять запакованих у виглядi куль збудникiв захворювання (клiтини Вiрхова). Грануляцiйна тканина добре васкуляризована. Для якого захворювання характерна описана гранульома?
При мiкроскопiчному дослiдженнi бiоптату шкiри виявляються гранульоми, якi складаються з епiтелiоїдних клiтин, оточених в основному Т-лiмфоцитами. Серед епiтелiоїдних клiтин розташовуються поодинокi гiгантськi багатоядернi клiтини типу Пирогова-Лангханса. В центрi гранульом виявляються дiлянки казеозного некрозу. Кровоноснi судини вiдсутнi. Для якого захворювання характернi описанi гранульоми?
Дитина 7-ми рокiв поступила в iнфекцiйне вiддiлення зi скаргами на рiзкий бiль у горлi, утруднення пiд час ковтання, пiдвищення температури тiла до 39oC, набряк шиї. Об’єктивно: мигдалики збiльшенi, їх слизова оболонка повнокровна, вкрита великою кiлькiстю плiвок бiлувато-жовтого кольору, якi щiльно прилягають до слизової оболонки. При спробi зняти плiвку залишається глибокий дефект, який кровоточить. Який вид запалення має мiсце?
Клiнiчнi ознаки хвороби у пацiєнта почалися через 24 години пiсля вживання рибних консервiв i включали нудоту, слабкiсть, сухiсть у ротi. Потiм приєдналися двоїння зображення, афагiя, проблеми з диханням. Чим обумовлена така симптоматика при ботулiзмi?
На слизовiй оболонцi правого пiднебiнного мигдалика спостерiгається безболiсна виразка з гладеньким лакованим дном та рiвними краями хрящеподiбної консистенцiї. Мiкроскопiчно: запальний iнфiльтрат, що складається з лiмфоцитiв, плазмоцитiв, невеликої кiлькостi нейтрофiлiв та епiтелiоїдних клiтин, наявнiсть ендо- та периваскулiту. Про яке захворювання йдеться?
У дитини 7- ми рокiв, яка неодноразово хворiла на стрептококову ангiну, лiкар припускає розвиток ревматизму. Призначено серологiчне дослiдження. Наявнiсть антитiл до якого з стрептококових антигенiв найiмовiрнiше пiдтвердить передбачуваний дiагноз?
У хворого з попереднiм дiагнозом ”озена” з носоглотки були видiленi грамнегативнi палички, якi утворювали капсулу на поживному середовищi. Якi мiкроорганiзми спричинили хворобу?
У хворого з ознаками iнтоксикацiї та ниркової недостатностi виявленi у сечi рухливi мiкроорганiзми з численними дрiбними завитками, якi забарвилися за Романовським-Гiмзою у рожевий колiр. З анамнезу вiдомо, що хворий кiлька днiв тому купався у вiдкритiй водоймi. Яке захворювання можна припустити?
У жінки народилася мертва дитина з множинними вадами розвитку. Яке протозойне захворювання могло спричинити внутрішньоутробну загибель плоду?
Бактеріологічний метод діагностики був використаний для підтвердження діагнозу: газова гангрена у хворого. Які живильні середовища необхідно використовувати для культивування збудника в цьому випадку?
Оглядаючи дитину 6-ти років лікар помітив на глоткових мигдалинах сірувату плівку, при спробі видалення якої виникла помірна кровотеча. Бактеріоскопія мазків з мигдалин показала наявність грампозитивних бактерій булавоподібної форми. Які симптоми можуть виникнути у дитини у найближчі дні, якщо не буде проведене специфічне лікування?
У дитини 6 років захворювання, почалося гостро з різкого катару в зіві і мигдалинах, який розповсюдився на слизову оболонку рота, язик ("малиновий язик"), глотку. На поверхні мигдалин некрози. Місцями у міру відторгнення некротичних мас утворюються виразки. Шийні лімфовузли збільшені. На тілі дрібнокраплинний висип яскраво-червоного кольору, за винятком носо-губного трикутника. Про яке захворювання можна думати?
В хірургічне відділення ЦРЛ поступив пацієнт з колотою раною стопи, яку він отримав під час косовиці. Який специфічний препарат необхідно застосувати з метою екстреної пасивної імунопрофілактики анаеробної інфекції?
Під час трьох вагітностей у жінки спостерігалися викидні. З анамнезу відомо, що жінка протягом тривалого часу проживала в сім’ї, де була кішка. Яким одноклітинним паразитом, що міг бути причиною викиднів, могла заразитися жінка?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома