Медсестра доглядає хворого з хронічною серцевою недостатністю. Яка проблема характерна для цього стану?
У хворого на гіпертонічну хворобу виник напад ядухи. АТ-220/100 мм рт.ст. У легенях поодинокі вологі хрипи в нижніх відділах. Яке ускладнення розвинулося:
Пацієнт Ш. 46 років скаржиться на біль у колінних, ліктьових суглобах “летючого характеру” , який посилюється при рухах, температуру – 37,5°С ввечері. В анамнезі - часті ангіни. При огляді суглобів спостерігаються припухлість, почервоніння. Для якого захворювання характерні дані проблеми?
На диспансерному обліку дільниці сімейної медицини знаходиться пацієнтка із хронічною серцевою недостатністю. Їй призначено вимірювання водного балансу. Що визначає це обстеження?
Пацієнт М., 44 роки, знаходиться на лікуванні в кардіології. Після підйому на третій поверх виник напад стенокардії. Яка пріоритетна проблема у даного пацієнта?
На прийом до лікаря звернулась хвора 56 років зі скаргами на тиснучий біль за грудиною, серцебиття і задишку, що виникають під час незначного фізичного навантаження. Стан погіршився два дні тому. Лікар призначив хворій електрокардіографію. Яким чином медсестрі потрібно накласти основні електроди?
Які залежні медсестринські втручання необхідно здійснити під час реалізації плану догляду за пацієнтом при гіпертонічній хворобі?
До гіполіпідемічних засобів відносяться наступні препарати, ОКРІМ:
До четвірки провідних факторів розвитку ішемічної хвороби серця відносяться всі, ОКРІМ
Ви проводите навчання пацієнта з ІХС. В якості рекомендацій при нападі стенокардії Ви порадите негайно викликати швидку, якщо:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома