«Степ що далі, то все кращав… Крізь тонкі та високі стебла трави пробивалися блакитні, сині й фіялкові волошки; жовтий дрок стримів своєю пірамідальною верхівкою; біла кашка своїми шапками-парасольками рябіла на поверхні; занесений бозна-звідки колос пшениці наливався в гущавині». Прийом, використаний в уривку —
Він «гуляв по всій Польщі зі своїм полком, спалив вісімнадцять містечок, більш як сорок костьолів і вже доходив до Кракова». Хто це?
Про кого йде мова: "Гарний друг, твердий до спокус, прямодушний з рівнею своєю"?
Що перед розправою над сином промовив батько:
Із чим або ким порівнює автор Андрія в момент смерті?
Про якого героя йде мова: "Верховодив у витівках, відкручувавчя від кари, горів жадобою лицарського подвигу"?
Про кого говорить автор: «Як колос пшеничний, підрізаний серпом, як молоде ягня, що почуло під серцем смертельне лезо ножа, схилив він голову і впав на траву, ані слова не промовивши»?
Про що Тарас Бульба говорить :"Там вам школа, там тільки наберетесь розуму"?
Про кого йдеться?
"Чотири рази закопував він свого букваря в землю і чотири рази, відшмагавши його немилосердно, купували йому нового.
Але, без сумніву, він зробив би те і вп'яте, коли б батько врочисто не заприсягся віддати його на цілих двадцять років у монастирські служки й не пообіцяв привселюдно, що він довіку не побачить Запорожжя, якщо не навчиться в академії всякої науки".
Кому належать слова: «Ваші пестощі - чисте поле та кінь добрий… А цю шаблю бачите? Оце ваша мати!»
Про кого йде мова: «Усіх … закував у нові кайдани, посадивши по три в ряд; прикрутив їси аж до білої кості тверді мотузки, усім шиї понабивав…»
«... сказав Тарас і махнув рукою, похитав сивою головою, моргнув вусом і сказав: - Ні, так любити ніхто не може!» Про кого говорив Тарас Бульба?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома