Кому належить репліка "Лучше быть изнасилованной, нежели украинизированной "?
Кому належать слова: "...ви похожий на вашого папу. Боже, як похожий... Скажіть — змінили вам прізвище? Папа ваш так турбувався... Воно справді якесь чудне. Либонь, малоросійське?"
Кому належать слова: "Заставлю! Виб'ю з голови дур український! А як ні — то через труп переступлю".
"Їхня українізація — це спосіб виявити всіх нас, українців, а тоді знищити разом, щоб і духу не було... Попереджаю!"
Кому належать слова?
"Серцем передчуваю, що українізація — це спосіб робити з мене провінціала, другосортного службовця і не давати мені ходу на вищі посади".
Кому належать слова?
Кому належать слова: "Побачу ото неправильно писану афішу, вивіску або таблицю — і досади тобі на цілий день. А які жахливі афіші трапляються, як перекручують українську мову".
"Нічого з вашої українізації не вийде, це вам факт, а якщо і вийде, то пшик з бульбочкою — це вам другий факт, бо так каже моє серце..."
Кому належать слова?
Визначте, якому персонажу належить подана репліка «Не бачили, не читали? “Харків” — написано. Тільки що під’їхали до вокзалу, дивлюсь — отакими великими літерами: “Харків”. Дивлюсь — не “Харьков”, а “Харків”! Нащо, питаюсь, навіщо ви нам іспортілі город?»
Репліка із п’єси Миколи Куліша «Мина Мазайло»: «Як ще ми погано знаємо українську мову. Кажемо, наприклад: потяг іде третьою швидкістю, а треба - поїзд третім погоном йде. Погін, а не швидкість» належить...
Який колір Мокій називає ,,бразолійним''?
Комедію Миколи Куліша «Мина Мазайло» називають «філологічною», бо:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома