Мінеральні ресурси, або ____________ _______ – це ті гірські породи і мінерали, які людина використовує у господарській діяльності для забезпечення своїх потреб нині або зможе використати в майбутньому. У світі споживають понад 200 видів мінеральної сировини, в Україні – близько 50.
Корисні копалини групують за різними ознаками. За використанням розрізняють ________ (горючі), рудні (металічні) та нерудні ресурси. ___________ корисні
копалини використовують для одержання тепла й енергії.
До паливних корисних копалин, які видобувають у нашій державі, належать _________ та __________, _________, _________, торф, горючі сланці.
94,3 % покладів вугілля нашої держави становить ________ вугілля . Українське _________ вугілля вирізняється хорошою якістю. Завдяки високому вмісту в ньому вуглецю має високу теплотворну здатність.
Україна має великі поклади бурого вугілля. Основні його запаси зосереджені у ___________ басейні. Його площа сягає _______тис. км² і тягнеться через території шістьох областей України: від Житомирської до Дніпропетровської. Поклади бурого вугілля в Придніпров’ї були відомі ще у ХVІ ст. Вони лежать на глибині _______ м, тому на 80 % видобуток кар’єрний. Потужність вугільних шарів – переважно 2–6 м.
Нафтою країна забезпечує себе лише на _____ % від потреб. За видобутком нафти Україна посідає 52 місце у світі і 7
місце серед країн Європи.
Нині ___ % усього видобутку нафти та ____ % видобутку природного газу дає Донецько-Дніпровська (___________) нафтогазоносна область, що приурочена до осадового чохла Донецько-Дніпровської западини.
Родовища нафти і природного газу в України знаходяться…
Поклади торфу на території України зосереджені..
Що позначено на карті зеленим кольором?
Пуста порода, яка у великій кількості знаходиться у регіонах видобутку кам'яного вугілля, називаються:
Які корисні копалини розвідані на шельфі Чорного моря?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома